• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • University of Nottingham

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Malezja (malajski Malaysia) – państwo w Azji Południowo-Wschodniej, na Półwyspie Malajskim i wyspie Borneo; obszar 329 847 km², ludność 28 300 000 (wg stanu na 2010 r.), stolica Kuala Lumpur (ok. 1 500 000 mieszkańców), siedziba rządu w Putrajaya.
  Kampus (łac. campus pole, równina), osiedle akademickie – obszar na którym znajdują się budynki szkoły wyższej wraz z otaczającymi je terenami. Zazwyczaj znajduje się tam również biblioteka i domy studenckie.

  Uniwersytet w Nottinghamuniwersytet w Nottingham w Wielkiej Brytanii, jedna z czołowych uczelni wyższych w kraju, założona w 1877 roku. Główną siedzibą jest University Park Campus, duży i zwarty kampus na przedmieściach miasta, mający charakter parku o powierzchni ok. 130 hektarów. Na jego terenie leży większość budynków akademickich, administracyjnych oraz akademiki mieszczące kilka tysięcy studentów, ponadto biblioteki, nowoczesne centrum sportu i centrum konferencyjne. Ponadto uczelnia posiada futurystyczny Jubilee Campus na terenie miasta, mniejszy kampus w pobliskiej miejscowości Sutton Bonnington, oraz dwa nowo powstałe w Chinach i Malezji. Łącznie uniwersytet ma około 30 tys. studentów.

  Najib Tun Razak (ur. 23 lipca 1953, w Kuala Lipis, stan Pahang) – malezyjski polityk, wicepremier Malezji od 7 stycznia 2004, minister obrony, minister finansów od 17 września 2008, minister obrony w latach 2004–2008. Przewodniczący Zjednoczonej Malezyjskiej Organizacji Narodowej (UNMO, United Malays National Organisation) od 26 marca 2009. Premier Malezji od 3 kwietnia 2009.David Herbert Lawrence (ur. 11 września 1885 w Eastwood, zm. 2 marca 1930 w Vence) – angielski pisarz, autor powieści, opowiadań, poezji, sztuk, esejów, książek podróżniczych, obrazów, tłumaczeń, tekstów krytyczno-literackich i korespondencji.
  University College Nottingham w 1897

  Rankingi i reputacja[]

  Trent Building - University of Nottingham

  University of Nottingham od 15 lat konsekwentnie znajduje się wśród najlepszych brytyjskich uniwersytetów według wielu narodowych i międzynarodowych rankingów.

  Według 2012 QS World University Rankings University of Nottingham znajduje się na 72. pozycji.

  Nottingham – miasto w środkowej Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Nottinghamshire, stolica regionu East Midlands, położone nad rzeką Trent. W samym mieście żyje około 270 tys. mieszkańców, a w otaczającej je konurbacji – 613 tys.Pojęcia Chiny używa się w odniesieniu do krainy historycznej, obejmując wówczas całokształt chińskiej historii i kultury (zobacz: historia Chin), lub w węższym znaczeniu, w odniesieniu do Chińskiej Republiki Ludowej.

  Życie studenckie[]

  Uniwersytet w Nottingham ma bardzo aktywny samorząd studencki – Students' Union. W jego ramach działa ok. 150 klubów i towarzystw studenckich, ok. 70 klubów sportowych, studencki bar Mooch oraz rozgłośnia radiowa URN, która uznana została przez BBC za najlepszą studencką rozgłośnię w kraju.

  Sir Clive William John Granger (ur. 4 września 1934 w Swansea, Walia, zm. 27 maja 2009) – brytyjski ekonomista, laureat Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii w 2003 roku.BBC (skrót od British Broadcasting Corporation, Brytyjska Korporacja Nadawcza) – główny brytyjski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny, największa tego rodzaju instytucja na świecie.

  Osoby związane[]

 • Sir Clive Granger – laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii
 • Sir Peter Mansfield – laureat Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny
 • David Herbert Lawrence
 • D.H. Lawrence – pisarz
 • Najib Razak – premier Malezji
 • Sir John Sawers – dyrektor generalny MI6
 • Sir Nigel Sweeney - Sędzia Sądu Najwyższego
 • Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona internetowa Uniwersytetu w Nottingham
 • Students' Union – samorząd studencki
 • Strona internetowa URN
 • Kanał Uniwersytetu w Nottingham na youtube
 • Przypisy

  Secret Intelligence Service (SIS, znana także jako MI6 – Military Intelligence section 6, wywiad wojskowy Sekcja 6) – tajna brytyjska służba wywiadowcza powołana w roku 1909 do prowadzenia wywiadu zagranicznego.THES - QS Światowy Ranking Uniwersytetów (ang The THES - QS World University Rankings) – ranking 200 najlepszych szkół wyższych na świecie publikowany w latach 2004-2009 przez The Times Higher Education (THE, wcześniej jako The Times Higher Education Supplement (THES) – suplement do magazynu The Times) oraz przez organizację Quacquarelli Symonds (QS). Od 2010 roku ranking ten nazywany jest QS World University Rankings.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Sir Peter Mansfield (ur. 9 października 1933 w Londynie) - fizyk brytyjski, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny.
  Nagroda Nobla – wyróżnienie przyznawane za wybitne osiągnięcia naukowe, literackie lub zasługi dla społeczeństw i ludzkości, ustanowione ostatnią wolą fundatora, szwedzkiego przemysłowca i wynalazcy dynamitu – Alfreda Nobla.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.042 sek.