• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • University College London  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  Funt szterling (ang. pound sterling, £), nieoficjalna nazwa funt brytyjski, symbol międzynarodowy GBP – oficjalna jednostka monetarna w Wielkiej Brytanii.Otto Hahn (ur. 8 marca 1879 we Frankfurcie nad Menem, zm. 28 lipca 1968 w Getyndze) – niemiecki fizykochemik. Laureat Nagrody Nobla (chemia, 1944) za prace nad rozszczepieniem jądra atomu. Czasem uważany za "ojca" współczesnej technologii jądrowej.
  Akademiki należące do UCL[ | edytuj kod]

  Większość studentów UCL korzysta z przysługujących im uczelnianych akademików:

 • Arthur Tattersall House (115-131 Gower Street)
 • Astor College (99 Charlotte St)
 • Campbell House East and West (Taviton Street)
 • Ifor Evans & Max Rayne Student Residences (109 Camden Road)
 • Frances Gardner House and Langton Close (Gray's Inn Road)
 • John Tovell House (89 & 93-7 Gower Street)
 • John Dodgson House (Bidborough Street)
 • Ramsay Hall Student Residence (Maple Street)
 • Schafer House Student Residence (Drummond Street)
 • James Lighthill House (Pentonville Road)
 • Goldsmid House (sprzedany w 2008, z powodu lokalizacji przy jednej z głównych ulic Londynu, Oxford Street).
 • Istnieje również możliwość skorzystania z akademików należących do Uniwersytetu Londyńskiego, tak zwanych międzyuczelnianych (intercollegiate halls of residence), na przykład Connaught Hall.

  Jacek Rostowski, właśc. Jan Antony Vincent-Rostowski (ur. 30 kwietnia 1951 w Londynie) – polski i brytyjski ekonomista, od 2007 minister finansów w pierwszym i drugim rządzie Donalda Tuska, od 2011 poseł na Sejm VII kadencji, od 2013 wicepremier.Mauritius, Republika Mauritiusu – państwo wyspiarskie położone w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, około 900 km na wschód od Madagaskaru. Wyspa jest częścią archipelagu Maskarenów. Poza wyspą do Mauritiusa należą wyspy: Rodrigues (w odległości 563 km na wschód od wyspy głównej), archipelag Cargados Carajos (402 km na północ) i Wyspy Agalega (933 km na północ). Około 174 km na południowy zachód od Mauritiusa położony jest Reunion.

  Rywalizacja z King’s College London[ | edytuj kod]

  Założyciel i patron uczelni Jeremy Bentham

  Od dawna między obiema uczelniami tworzącymi Uniwersytet Londyński, czyli UCL a King’s College London (KCL), panują napięte stosunki określane jako „Rags”. Studenci KCL, z racji wyznaniowego charakteru swojej uczelni, studentów UCL nazywają „bezbożnymi łotrami z Gower Street”. W rewanżu studenci UCL nazywają KCL „politechniką z ulicy Strand”, tym samym wyśmiewając jej poziom nauczania. Konflikt zaognił się po zaginięciu w latach 90. XX wieku maskotki zwanej „Reggie” należącej do KCL. Winę za zaginięcie przypisano studentom UCL. Maskotkę odnaleziono porzuconą na polu, odnowiono dużym nakładem środków i – po wypełnieniu betonem, aby utrudnić kradzież – umieszczono jako eksponat w gablocie szklanej na uczelni. Natomiast studentom KCL przypisuje się kradzież głowy Jeremiego Benthama i sprofanowanie jej użyciem do gry w piłkę nożną. Obecnie ciało założyciela uczelni, po zabalsamowaniu, znajduje się w krypcie głównego budynku UCL.

  Uniwersytet Londyński (ang. University of London) – federacja uczelni i instytutów utworzona w 1836 roku. Większość jednostek jest rozrzucona po Wielkim Londynie, kilka znajduje się jednak także w hrabstwie Kent, Szkocji i w Paryżu.John O’Keefe (ur. 18 listopada 1939 w Nowym Jorku) – amerykańsko-brytyjski neurobiolog, członek Royal Society, profesor University College London, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny w 2014 roku.


  Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Donald Franciszek Tusk (ur. 22 kwietnia 1957 w Gdańsku) – polski polityk, od 2007 prezes Rady Ministrów, w 2014 nominowany do objęcia stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej (od 1 grudnia 2014).
  Terry Davis (ur. 5 stycznia 1938) — brytyjski polityk, członek parlamentu z ramienia Partii Pracy. W latach 1970 — 2004 był wielokrotnie wybierany na członka parlamentu w okręgach w Bromsgrove, Birmingham i Stechford. Jako parlamentarzysta pracował przez 28 lat. W latach 90. XX wieku zasiadał też w Parlamencie Europejskim
  Sir Robert Robinson (ur. 13 września 1886 w Rufford, Derbyshire, Anglia, zm. 8 lutego 1975 w Great Missenden, Buckinghamshire, Anglia) – chemik brytyjski, laureat Nagrody Nobla z dziedziny chemii w roku 1947 za badania nad alkaloidami.
  Cypr (Republika Cypryjska) – państwo położone na wyspie Cypr leżącej we wschodniej części Morza Śródziemnego u wybrzeży Turcji, Syrii i Libanu. Od 1 maja 2004 roku jest członkiem Unii Europejskiej.
  William Henry Bragg (ur. 2 lipca 1862 w Westward, zm. 10 marca 1942 w Londynie) – fizyk brytyjski, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, którą otrzymał wraz z synem, Williamem Lawrence’em, za zasługi w badaniu struktury krystalicznej za pomocą promieniowania rentgenowskiego.
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
  Sir Peter Brian Medawar (ur. 28 lutego 1915 w Rio de Janeiro, zm. 2 października 1987 w Londynie) - angielski naukowiec brazylijskiego pochodzenia, znany głównie z badań nad tolerancją układu odpornościowego na narządy wszczepione do organizmu, za które, wraz Sir Frankiem Macfarlane Burnetem, otrzymał w 1960 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.031 sek.