• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Unitra  Podstrony: [1] [2] [3] 4
  Przeczytaj także...
  Centrum Naukowo-Produkcyjne Elektroniki Profesjonalnej "RADWAR" SA – przedsiębiorstwo produkujące profesjonale urządzenia elektroniczne, w tym stacje radiolokacyjne dla wojska.Zakłady Podzespołów Radiowych Miflex SA w Kutnie (dawniej "Unitra-MIFLEX") - polski zakład produkcyjny wytwarzający głównie bierne elementy elektroniczne, przede wszystkim kondensatory (papierowe i foliowe).
  Linki zewnętrzne[]
 • Strona internetowa Unitra SA
 • Niezależna strona z informacjami o byłym zjednoczeniu Unitra


 • Podstrony: [1] [2] [3] 4  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Eltra – przedsiębiorstwo w Bydgoszczy założone w 1923 roku, jedna z najstarszych istniejących fabryk branży elektrotechnicznej w Polsce. W 1959 wyprodukowała pierwszy polski radioodbiornik tranzystorowy Eltra MOT-59. W 1997 część zakładu stała się własnością koncernu Tyco International, a w 1998 Lexel A/S. W 2003 wyodrębniła się jako spółka akcyjna Elda-Eltra Elektrotechnika, należąca do międzynarodowego koncernu Schneider Electric.
  Diora – przedsiębiorstwo produkcyjne z siedzibą w Dzierżoniowie. Pierwsza polska fabryka produkująca odbiorniki radiowe w okresie po II wojnie światowej.
  CEMI (Naukowo-Produkcyjne Centrum Półprzewodników) – nieistniejące już polskie przedsiębiorstwo produkujące mikroelektronikę. Centrum zlikwidowano w 1994.
  Radmor SA (d. Zakłady Radiowe Radmor) – przedsiębiorstwo produkujące urządzenia elektroniczne głównie na potrzeby wojska (m.in. radiostacje), mieszczące się w Gdyni.
  Zakłady Maszyn i Urządzeń Technologicznych Unitra-Unima z siedzibą zarządu w Warszawie - grupa zakładów przemysłu elektronicznego, rozmieszczonych w różnych częściach kraju: Koszalinie, Olsztynie, Szczytnie i Warszawie.
  Fabryka Podzespołów Radiowych "Elwa", bądź też: Zakłady Podzespołów Radiowych "Elwa", zakład mający swoją siedzibę w Warszawie, obecnie już nieistniejący.
  Unitra-Telam - Zakłady Wytwórcze Lamp Elektrycznych im. Róży Luksemburg w Warszawie. Produkowały lampy elektronowe oraz wysokoprężne lampy wyładowcze.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.