• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • United/Zyklon B Zombie

  Przeczytaj także...
  Industrial – awangardowy styl w muzyce elektronicznej, czerpiący inspiracje z fascynacji, a jednocześnie rozczarowania zdehumanizowaną cywilizacją przemysłową, z jednej strony dążącą do technicznej doskonałości, a z drugiej spychającą jednostkę ludzką na dalszy plan.Płyta gramofonowa – zwykle okrągła płyta o średnicy do 30 cm z zapisanym spiralnie w postaci rowka analogowym nagraniem dźwiękowym.
  Komora gazowa – urządzenie do uśmiercania ludzi (m.in. w związku z wykonywaniem wyroku śmierci) trującym gazem. Ma postać hermetycznej komory lub pomieszczenia, wyposażonego w instalację umożliwiającą przeprowadzenie reakcji chemicznej, w wyniku której powstaje śmiercionośny gaz – zwykle cyjanowodór – oraz usunięcie i neutralizację tego gazu. Zwykle istnieją w niej okna, aby świadkowie mogli obserwować przebieg egzekucji. Ostatnią egzekucję w komorze gazowej wykonano w 1999 roku w stanie Arizona w USA.

  United/Zyklon B Zombie7" singel industrialnej grupy Throbbing Gristle, wydany w roku 1978.

  Genesis Breyer P-Orridge właściwie Neil Andrew Megson (ur. 22 lutego 1950 roku w Victoria Park w mieście Manchester), to angielski, muzyk, kompozytor i performer. P-Orridge współpracował z takimi grupami muzycznymi jak Throbbing Gristle czy Psychic TV.

  Tekst do utworu "Zyklon B Zombie" został napisany przez Genesisa P-Orridge'a. W utworze tekst jest zniekształcony - muzycy starali się oddać w studiu akustykę komory gazowej.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  Strona A "United" Strona B "Zyklon B Zombie"
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.