• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Unfinished Music No.1: Two Virgins

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  The Beatles – zespół rockowy z Liverpoolu, istniejący od 1960 (jako The Quarrymen od 1957) do 1970 roku. Według RIAA, jego członkowie są najpopularniejszymi muzykami wszech czasów. W historii amerykańskiego rynku fonograficznego nikt nie sprzedał więcej płyt niż oni.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Unfinished Music No.1: Two Virgins – eksperymentalny album muzyczny nagrany w 1968 roku przez Johna Lennona i Yoko Ono, wydany przez wytwórnię Apple Records. Jest to pierwsze solowe wydawnictwo muzyczne Lennona, który w tym czasie pozostawał ciągle członkiem słynnej grupy muzycznej The Beatles. Poza nietypową formą muzyczną, album szokuje okładką, która przedstawia Johna i Yoko bez ubrań.

  Yoko Ono Lennon (jap. 小野 洋子 Ono Yōko, ur. 18 lutego 1933 w Tokio) – amerykańska artystka, wokalistka i feministka pochodzenia japońskiego, żona Anthony’ego Coxa, a następnie Johna Lennona, matka Seana Lennona i Kyoko Chan Cox. Lista przebojów, synonim: top (ang. charts) – pojęcie związane z tzw. popkulturą to zestawienie najbardziej popularnych spraw, rzeczy, utworów w danym okresie.

  Nagrania zawierają głównie zapętlone odgłosy, odtwarzane podczas gdy Lennon gra na różnych instrumentach, np. pianinie, organach czy perkusji, oraz wykorzystuje różne efekty muzyczne (echo, delay, zniekształcenia). Poza tym, słychać jak John zmienia taśmy i rozmawia z Yoko, która podczas nagrań improwizuje wokalnie.

  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.John Winston Ono Lennon (ur. 9 października 1940 w Liverpoolu, zm. 8 grudnia 1980 w Nowym Jorku) – brytyjski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, jeden z Beatlesów.

  Materiał muzyczny został nagrany w domu Lennona - Kenwood, a zdjęcia na okładki wykonano w mieszkaniu Ringo Starra przy Montagu Square 34 w Londynie. Kontrowersyjna oprawa graficzna spowodowała, że płytę sprzedawano z brązowymi obwolutami, aby ocenzurować nagość artystów, w New Jersey, natomiast skonfiskowano trzydzieści tysięcy egzemplarzy albumu. Nazwa płyty - Two Virgins - powstała z faktu, że w nocy po nagraniu materiału Lennon i Ono kochali się ze sobą po raz pierwszy.

  Apple Records to angielska wytwórnia muzyczna założona w 1968 roku przez członków zespołu The Beatles, jako część ich firmy Apple Corps. Przed rokiem 1975 firmy EMI i Capitol Records zajmowały się dystrybucją nagrań Apple. Poza członkami grupy The Beatles, z firmą kontrakty podpisało kilku innych artystów, np. Billy Preston, grupa Badfinger, James Taylor, Modern Jazz Quartet, czy Mary Hopkin.Delay (z angielskiego "opóźnienie") to efekt często używany przez muzyków - przeważnie gitarzystów, ale i dubmasterów.

  Płyta nigdy nie została notowana na brytyjskich listach przebojów (w Wielkiej Brytanii sprzedano tylko 5000 krążków), ale w USA wspięła się na 124. pozycję. Album został wydany ponownie w 1997 roku w formie płyty CD przez wytwórni Rykodisc. Do nowej edycji dodano bonusowy utwór - "Remember Love".

  Ringo Starr (właściwie Richard Starkey, ur. 7 lipca 1940 w Liverpoolu) – muzyk, perkusista grupy muzycznej The Beatles od roku 1962 do rozpadu zespołu w 1970.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  Wszystkie utwory autorstwa Johna Lennona i Yoko Ono.

  1. "Two Virgins Side One": – 14:14
  2. "Two Virgins No. 1"
  3. "Together"
  4. "Two Virgins No. 2"
  5. "Two Virgins No. 3"
  6. "Two Virgins No. 4"
  7. "Two Virgins No. 5"
  8. "Two Virgins Side Two": – 15:13
  9. "Two Virgins No. 6"
  10. "Hushabye Hushabye"
  11. "Two Virgins No. 7"
  12. "Two Virgins No. 8"
  13. "Two Virgins No. 9"
  14. "Two Virgins No. 10"

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.82 sek.