• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ulica Prosta w Warszawie  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Wacław Stykowski, ps. Hal, Gorczyca (ur. 1 listopada 1912 w Pabierowicach, zm. 18 października 1981 w Warszawie) – kapitan Armii Krajowej, dowódca II Rejonu Obwodu Wola AK, dowódca batalionu AK im. gen. Józefa Sowińskiego na Woli i w Śródmieściu.Robotnicza Spółdzielnia Wydawnicza „Prasa” (RSW „Prasa”) - przedsiębiorstwo utworzone uchwałą Sekretariatu KC PPR 25 kwietnia 1947 roku działało na rynku wydawniczym do roku 1973. Wydawnictwo działało jako spółdzielnia z członkostwem osób prawnych i z udziałem większościowym PZPR. RSW "Prasa" w czasie swej działalności wydawała przeszło 50% wszystkich periodyków wychodzących w Polsce, w tym przeszło 90% wszystkich dzienników.
  .mw-parser-output .street-course__cell{background-size:20px;background-repeat:repeat-y}.mw-parser-output .street-course__cell--street{background-image:url("https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/83/Ikona_ulica.svg")}.mw-parser-output .street-course__cell--pedestrain{background-image:url("https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b0/Deptak.svg")}.mw-parser-output .street-course__cell--grass{background:#73d216}
  Ulica Prosta ok. 1908, widok w kierunku zachodnim. Po prawej gmach Szkoły Handlowej Zgromadzenia Kupców m. Warszawy

  Ulica Prosta – ulica na warszawskiej Woli.

  Ulica Waliców – ulica w dzielnicy Wola w Warszawie; obecnie prowadzi od ul. Pereca, przecina Grzybowską i Krochmalną, a kończy się przy ul. Chłodnej.Rondo ONZ – budowana stacja centralnego odcinka II linii metra warszawskiego, znajdująca się pod rondem ONZ i ulicą Prostą.

  Przebieg[ | edytuj kod]

  Ulica Prosta rozpoczyna swój bieg od alei Jana Pawła II na rondzie ONZ i biegnie na zachód, kolejno mijając ulice: Twardą, Żelazną, Wronią, przechodzi przez rondo Ignacego Daszyńskiego i następnie przecina jeszcze ulice Przyokopową oraz Karolkową. Przedłużeniem ulicy w kierunku zachodnim jest ulica Marcina Kasprzaka.

  Łucka City – warszawski wieżowiec o łącznej wysokości 120 metrów, wybudowany przez firmę J.W.Construction Holding S.A. w latach 2000-2004.Szkoła Handlowa Zgromadzenia Kupców m. Warszawy („Handlówka”) – nieistniejąca średnia szkoła zawodowa w Warszawie.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Ulica Marcina Kasprzaka – jedna z ulic warszawskiej Woli. Ulica Kasprzaka ma długość ok. 2,3 km i do al. Prymasa Tysiąclecia jest fragmentem drogi wojewódzkiej nr 719 Kamion - Żyrardów - Pruszków - Warszawa Praga.
  Polfa Warszawa SA (Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa SA) – jedna z największych polskich firm farmaceutycznych produkująca m.in. leki OTC, preparaty dostępne na receptę oraz produkty przeznaczone na rynek szpitalny. W portfolio spółki znajduje się ponad 140 różnego rodzaju preparatów, które są dystrybuowane na terenie kraju oraz eksportowane do kilkudziesięciu państw na całym świecie. Najpopularniejsze produkty to stosowany w profilaktyce chorób serca Acard, przeciwalergiczny Allertec WZF, przeciwbiegunkowy Laremid oraz krople na katar Xylometazolin.
  Pomnik Ewakuacji Bojowników Getta Warszawskiego – monument znajdujący się przy ul. Prostej 51 na warszawskiej Woli, upamiętniający ewakuację grupy żydowskich powstańców z warszawskiego getta na stronę „aryjską” w maju 1943.
  Powstanie warszawskie (1 sierpnia – 3 października 1944) – wystąpienie zbrojne przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”, połączone z ujawnieniem się i oficjalną działalnością najwyższych struktur Polskiego Państwa Podziemnego.
  Dom Słowa Polskiego w Warszawie (DSP) – największy zakład poligraficzny w PRL zlokalizowany przy ulicy Miedzianej 11.
  Rondo Daszyńskiego – budowana stacja centralnego odcinka II linii metra warszawskiego znajdująca się pod skrzyżowaniem ulic Prostej i Towarowej (rondo Ignacego Daszyńskiego).
  Linia M2 metra w Warszawie – druga linia metra warszawskiego. Jej pierwszy odcinek, którego uruchomienie planowane jest w okolicach października i listopada 2014, będzie miał 6,1 km długości i liczył 7 stacji. Połączy on Mirów w dzielnicy Wola na lewym brzegu ze Starą Pragą na prawym brzegu Wisły.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.047 sek.