• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ulica Jana Olbrachta w Warszawie

  Przeczytaj także...
  Ulica Górczewska w Warszawie – jedna z głównych ulic w warszawskich dzielnicach Wola i Bemowo, usytuowana w ciągu komunikacyjnym Trasy W-Z, ulicy Leszno i drogi nr 580 do Leszna, Kampinosu i Sochaczewa. Długa na 5,2 km ulica zaczyna się przy ulicy Młynarskiej na Woli i kończy się na granicy miasta w dzielnicy Bemowo na skrzyżowaniu z Lazurową, przecinając aleję Prymasa Tysiąclecia i ulicę Powstańców Śląskich.Ulica Księcia Janusza - jedna z ulic wolskiego Koła znajdująca się częściowo na terenie dzielnicy Bemowo. Rozpoczyna się przy skrzyżowaniu z ul. Górczewską jako przedłużenie ul. Jana Olbrachta a kończy się na jednym z bemowskich rond przechodząc w ulicę Księcia Bolesława.
  Kościół Dobrego Pasterza jest siedzibą parafii Dobrego Pasterza - najmłodszej parafii rzymskokatolickiej na Woli powstałej w 2005 w wyniku podziału parafii św. Wawrzyńca.

  Ulica Jana Olbrachta – ulica zlokalizowana częściowo na Bemowie i częściowo na Woli. Przedłużenie ul. Księcia Janusza. Przeważnie jest dwukierunkowa oprócz odcinka od ul. Kruszyńskiej do ul. Powstańców Śląskich gdzie przechodzi w wąską ścieżkę.

  Bemowo – dzielnica Warszawy położona na zachodnim skraju miasta. Obejmuje tereny przyłączone do dzielnicy-gminy Wola w 1951 roku. Od 1994 roku stanowi osobną jednostkę. Nazwa pochodzi od nazwiska generała Józefa Bema. Jedna z najbardziej rozwijających się dzielnic stolicy. Kiedyś była głównie "sypialnią Warszawy", dziś jest dużym centrum sportu i handlu.Bolesław Prus, właściwie Aleksander Głowacki herbu Prus I (ur. 20 sierpnia 1847 w Hrubieszowie, zm. 19 maja 1912 w Warszawie) – polski pisarz, prozaik, nowelista i publicysta okresu pozytywizmu, współtwórca polskiego realizmu, kronikarz Warszawy, myśliciel i popularyzator wiedzy, działacz społeczny, propagator turystyki pieszej i rowerowej.

  Komunikacja[]

  Po ulicy poruszają się autobusy linii przyspieszonej: 520 i zwykłej 129(zatrzymując się na przystankach: Znana, Antka Rozpylacza, Redutowa oraz Jana Olbrachta przy skrzyżowaniu z ul. Górczewską), linii zwykłych 154, 159, 197 oraz linii nocnej N42 (zatrzymując się na przystankach: Redutowa oraz Jana Olbrachta).

  Ulica Powstańców Śląskich w Warszawie to jedna z głównych ulic w warszawskiej dzielnicy Bemowo. Długa na 5,9 km ulica zaczyna się od Alei Władysława Reymonta i kończy się na skrzyżowaniu z ul. Połczyńską, przecinając ulicę Górczewską. Według stołecznej policji, należy do ośmiu najbardziej niebezpiecznych ulic w Warszawie.

  Ważniejsze obiekty[]

 • Kościół Dobrego Pasterza (nr 34/42)
 • Gimnazjum nr 51 im. Bolesława Prusa (nr 48/56)
 • Biurowiec Kolmet (nr 94)
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.