• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ulica Grzybowska w Warszawie  Podstrony: [1] [2] [3] 4
  Przeczytaj także...
  Ulica Krochmalna w Warszawie – jedna z ulic dzielnicy Wola biegnąca od alei Jana Pawła II do ulicy Żelaznej (krótki odcinek ulicy znajduje się także po zachodniej stronie Żelaznej).Q22 – wieżowiec powstający obecnie w Śródmieściu Warszawy na rogu al. Jana Pawła II oraz ul. Grzybowskiej. Budynek został zaprojektowany przez pracownię Kuryłowicz & Associates przy współpracy z polskim oddziałem Buro Happold. Deweloperem budynku jest polska firma Echo Investment. Całość powierzchni w budynku zostanie przeznaczona na biura.
  Bibliografia[]
 • Jarosław Zieliński: Atlas Dawnej Architektury Ulic i Placów Warszawy, tom 4. Towarzystwo Opieki nad Zabytkami, 1995, s. 195. ISBN 83909794-5-4.
 • Linki zewnętrzne[]

 • Widok ogólny ulicy w 1915 - na pierwszym planie pałac J.J Gaya


 • Podstrony: [1] [2] [3] 4  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Zgrupowanie „Chrobry II” lub Grupa „Chrobry II” – zgrupowanie Armii Krajowej powstałe 1 sierpnia 1944 w Warszawie, z różnych oddziałów, początkowo jako kilka kompanii i samodzielnych oddziałów, następnie jako dwa bataliony. Zgrupowanie walczyło w zachodniej części Śródmieścia-Północnego pomiędzy ul. Towarową od zachodu Al. Jerozolimskimi od południa, ul. Sosnową od wschodu i od ul. Łucką i Ceglaną od południa. 20 września zgrupowanie weszło w skład 15 Pułku Piechoty „Wilków” AK jako 1 i 2 batalion.
  Prime Corporate Center (pierwotnie Grzybowska Corporate Center) – wieżowiec powstający obecnie na Woli w Warszawie przy ul. Grzybowskiej. Budynek został zaprojektowany przez pracownię Epstein przy współpracy z Solomon Cordwell Buenz (SCB) z Chicago. Całość powierzchni w budynku zostanie przeznaczona na biura. 22 lipca 2014 r. doszło do olbrzymiej umowy najmu pomiędzy właścicielem budynku Golub GetHouse a Raiffeisen Polbank. Bank wynajął 90% powierzchni użytkowej biur, tym samym ustanowił wieżowiec Prime Corporate Center swoją siedzibą.
  Kolmex, pierwotna nazwa Kolmex. Centrum Handlowo-Usługowe – budynek biurowo-usługowy znajdujący się w na warszawskiej Woli przy ul. Grzybowskiej 80/82.
  Śródmieście – dzielnica Warszawy o granicach ustalonych w 1960 roku (przed wojną obejmowała także wschodnie rejony MSI dzisiejszej Woli i Ochoty: zachodnia część Muranowa - rejon MSI Nowolipki, zachodnia część Śródmieścia Północnego - w tym część Mirowa, część Śródmieścia Południowego - dzisiejszy fragment rejonu MSI Filtry). Obejmuje najstarszą część miasta (Stare Miasto i Nowe Miasto), a także zabudowę powstałą po II wojnie światowej w miejscu zniszczonych dzielnic.
  Adam Czerniaków (ur. 30 listopada 1880 w Warszawie, zm. 23 lipca 1942 tamże) – inżynier, działacz gospodarczy, oświatowy i społeczny, senator II Rzeczypospolitej, publicysta, autor wierszy okolicznościowych w języku polskim, podczas okupacji niemieckiej w Polsce prezes Judenratu w getcie warszawskim.
  Ulica Waliców – ulica w dzielnicy Wola w Warszawie; obecnie prowadzi od ul. Pereca, przecina Grzybowską i Krochmalną, a kończy się przy ul. Chłodnej.
  Ulica Graniczna w Warszawie – jedna z ulic warszawskiego osiedla Śródmieście Północne w dzielnicy Śródmieście, biegnąca od Pl. Grzybowskiego do Pl. Żelaznej Bramy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.031 sek.