• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ulica Bukowska w Poznaniu  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Pomnik Karola Marcinkowskiego przy I LO – pomnik zlokalizowany w Poznaniu przy ul. Bukowskiej, na terenie I LO, upamiętniający Karola Marcinkowskiego – patrona szkoły.Klinika Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – szpital psychiatryczny zlokalizowany w obrębie zespołu Szpitala Klinicznego nr 5 im. Karola Jonschera na poznańskich Jeżycach (dokładniej: Ogrodach), pomiędzy ulicami Bukowską i Szpitalną.
  .mw-parser-output .street-course__cell{background-size:20px;background-repeat:repeat-y}.mw-parser-output .street-course__cell--street{background-image:url("https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/83/Ikona_ulica.svg")}.mw-parser-output .street-course__cell--pedestrain{background-image:url("https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b0/Deptak.svg")}.mw-parser-output .street-course__cell--grass{background:#73d216}

  Ulica Bukowska – główna ulica Poznania biegnąca od centrum miasta w kierunku zachodnim (do Buku).

  Architektura Międzynarodowych Targów Poznańskich – na architekturę MTP składają się poszczególne pawilony wystawiennicze i inne obiekty towarzyszące, zlokalizowane na terenie poznańskich targów w kwartale ulic Roosevelta – Głogowska – Śniadeckich – Bukowska, powstałe w różnych latach i w różnych stylach architektonicznych, począwszy od Wystawy Wschodnioniemieckiej w 1911 i pierwszego Targu Poznańskiego w 1921. Część z obiektów obecnie już nie istnieje, część znacząco przebudowano, a część zachowała się w niezmienionej formie i jest wpisana do rejestru zabytków.Neseser – rzeźba plenerowa zlokalizowana na lotnisku Ławica w Poznaniu, na wschód od terminalu, przy wejściu bocznym.

  Nazewnictwo[ | edytuj kod]

  W 1900 włączona wraz z Jeżycami w granice Poznania. Na przestrzeni lat wielokrotnie miała zmienianą nazwę:

 • do 16 czerwca 1919 Bukerstrasse
 • 16 czerwca 1919 – 1939 Bukowska
 • 1939 – 1945 Bukerstrasse
 • 1945 – kwiecień 1947 Bukowska
 • 1945 – 1951 Słubicka – na odcinku od ulicy Polskiej do granicy miasta
 • kwiecień 1947 do 1990: Karola Świerczewskiego, początkowo na odcinku do ulicy Polskiej, następnie po 1951 r. do granicy miasta
 • W 1990 r. zmieniono nazwę ulicy Karola Świerczewskiego na Bukowska.

  Przyroda (także: Abisynia – jednak odrębna od innej Abisynii, czyli osiedla Nowy Grunwald) – ostatecznie zlikwidowane w 1965 slumsowe osiedle w Poznaniu (16-25 hektarów) zlokalizowane pomiędzy ulicami Marcelińską, Swobodą, Bukowską i Bułgarską. Muzeum Wiedzy o Środowisku w Poznaniu – jednostka Zakładu Badań Środowiska Rolniczego i Leśnego PAN w Poznaniu, zlokalizowana przy ul. Bukowskiej 19. Wejście z terenu Starego ZOO. Wstęp bezpłatny.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Pomnik Harcerski przy ul. Bukowskiej – pomnik upamiętniający pierwszych poległych poznańskich harcerzy we wrześniu 1939. Zlokalizowany w Poznaniu przy ul. Bukowskiej, róg Przybyszewskiego, w pobliżu konsulatu rosyjskiego.
  Na mapach: 52°24′31,09″N 16°53′24,07″E/52,408636 16,890019 Collegium Stomatologicum w Poznaniu – dekonstruktywistyczny budynek, znajdujący się na skrzyżowaniu ul. Bukowskiej i ul. Stanisława Przybyszewskiego w Poznaniu, służący początkowo Uniwersytetowi Medycznemu im. Karola Marcinkowskiego jako Centrum Klinik Stomatologicznych, jak również jako Instytut Stomatologii. W 2012 roku, po przejęciu przez uczelnię 111 Szpitala Wojskowego, który połączono z dotychczasowymi użytkownikami Collegium Stomatologicum w jeden ZOZ budynek zajmuje Specjalistyczny Szpital Kliniczny UM w Poznaniu.
  Wilda – część miasta Poznania i jednocześnie jednostka obszarowa Systemu Informacji Miejskiej (SIM), wchodząca w skład osiedla administracyjnego Wilda, leżąca w centralnej części miasta.
  Buk – miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie poznańskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Buk. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do woj. poznańskiego.
  Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego (kod IATA: POZ, kod ICAO: EPPO) – międzynarodowy port lotniczy, jedno z najstarszych lotnisk w Polsce, położone 7 km na zachód od centrum Poznania pomiędzy trasami na Berlin i Buk. Pod względem liczby odprawianych pasażerów jak też pod względem liczby operacji lotniczych jest to obecnie 6. polski port lotniczy za warszawskim Okęciem, krakowskimi Balicami, gdańskim Rębiechowem, katowickimi Pyrzowicami i wrocławskimi Strachowicami.
  Osiedle Vesty w Poznaniu – niewielki zespół mieszkalny w Poznaniu, wybudowany w latach 1936 - 1937 przy ul. Bukowskiej 11/13 (niedaleko Kaponiery).
  Ławica – część miasta Poznania i osiedle administracyjne, w jego zachodniej części. Zlokalizowany jest tutaj Port lotniczy Poznań-Ławica oraz samochodowy Tor Poznań.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.