• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ulica Bonifraterska w Warszawie  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Józef II Fontana (ur. 1670 w Warszawie, zm. 1741, tamże), architekt polski, ojciec wybitnego architekta Jakuba oraz Jana Kantego. W jego pracach widać skłonność do stosowania barokowego klasycyzmu.Ulica Międzyparkowa w Warszawie – jedna z ulic warszawskiego Nowego Miasta, biegnąca od ul. Słomińskiego do Bonifraterskiej.

  Ulica Bonifraterska – jedna z ulic warszawskiego Nowego Miasta biegnąca od ul. Długiej i placu Krasińskich do ul. Zygmunta Słomińskiego.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Ulica w kulturze masowej
 • 3 Przypisy
 • 4 Bibliografia
 • 5 Linki zewnętrzne
 • Bonawentura Solari (ur. 1735, zm. po 1805), architekt polski. Syn Antoniego. Był majorem wojska litewskiego, 1775 nobilitowany. Dzieła: plany na Teatr Narodowy przy ul. Długiej w Warszawie, domy przy ul. Świętojerskiej, należące do Ryxa, kamerdynera Stanisława Augusta Poniatowskiego (zburzone), odbudowa zachodniej elewacji katedry poznańskiej (1789).Lao Che – polski crossoverowy zespół muzyczny, założony przez byłych członków zespołu Koli w 1999 roku, w Płocku. Nazwa zespołu pochodzi od Lao Che ("Starego Che"), jednej z drugoplanowych postaci filmu Indiana Jones i Świątynia Zagłady.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Ulica Zygmunta Słomińskiego w Warszawie – ulica w dzielnicy Śródmieście łącząca Most Gdański z Rondem Zgrupowania AK "Radosław".
  Socrealizm (realizm socjalistyczny) – kierunek w sztuce, określany jako metoda twórcza, istniejący od 1934 w sztuce radzieckiej, a następnie w pozostałych krajach socjalistycznych. Miał tam oficjalny status podstawowej i jedynej metody twórczości artystycznej i był ideowym oraz propagandowym narzędziem partii komunistycznych.
  Ulica Konwiktorska w Warszawie - jedna z ulic warszawskiego Nowego Miasta, biegnąca od ul. Zakroczymskiej do ulicy Bonifraterskiej.
  Ulica Świętojerska w Warszawie – jedna z głównych ulic Nowego Miasta, biegnąca od ul. Freta do ulicy gen. Władysława Andersa.
  Kościół pod wezwaniem św. Jana Bożego w Warszawie – znajduje się przy ul. Bonifraterskiej 12 w Warszawie, należy do parafii pod wezwaniem św. Jana Bożego i św. Andrzeja Apostoła. Istnieje od 1728.
  Cytadela Warszawska – twierdza w Warszawie. Po upadku powstania listopadowego twierdza była punktem kontrolno-pacyfikacyjnym na całą Warszawę, będącą ośrodkiem polskiego ruchu niepodległościowego. Pełniła także rolę więzienia śledczego (X Pawilon) oraz miejsca straceń polskich działaczy narodowych i rewolucjonistów.
  Pomniki granic getta w Warszawie – zespół 22 tablic pamiątkowych i betonowych płyt pokazujących przebieg murów warszawskiego getta na Woli i w Śródmieściu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.