• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ulica Bartycka w Warszawie

  Przeczytaj także...
  Kopiec Powstania Warszawskiego usytuowany jest po południowej stronie ulicy Bartyckiej. Dawniej na mapach opisany jako Kopiec Czerniakowski. Uchwałą Rady Miasta Stołecznego Warszawy z 24 marca 2004 r. nazwany Kopcem Powstania Warszawskiego. Obiekt ten znajduje się na Czerniakowie w warszawskiej dzielnicy Mokotów.Mokotów – lewobrzeżna dzielnica Warszawy na południu miasta, leżąca po obu stronach skarpy wiślanej (Górny i Dolny Mokotów).
  Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika PAN (popularnie zwane CAMK) – instytut naukowy Polskiej Akademii Nauk, mieszczący się w Warszawie przy ul. Bartyckiej oraz posiadający oddział w Toruniu, w którym prowadzone są badania z zakresu szeroko pojętej astronomii i astrofizyki: ewolucji gwiazd, teorii akrecji, astrofizyki wysokich energii, dynamiki układów gwiazdowych, kosmologii, teorii względności, astrofizyki gwiazd neutronowych, komputerowych symulacji procesów astrofizycznych i innych. CAMK prowadzi także studia doktoranckie w zakresie astronomii oraz astrofizyki i posiada uprawnienia do nadawania stopni naukowych doktora i doktora habilitowanego. W Centrum jest zatrudnionych ok. 40 pracowników naukowych i studiuje w nim ok. 15 doktorantów.

  Ulica Bartycka – ulica na warszawskim Mokotowie. Ulica jest jednojezdniowa, nie ma ścieżki rowerowej.

  Ulica Czerniakowska w Warszawie – jedna z głównych ulic w dzielnicy Mokotów w Warszawie, biegnąca od pl. Bernardyńskiego do ul. Ludnej. Wchodzi w skład Wisłostrady (części drogi krajowej nr 7) oraz drogi wojewódzkiej 724.Siekierki – dawna wieś, obecnie część dzielnicy Mokotów w Warszawie położona w dolinie Wisły. Ten fragment dzielnicy jest stosunkowo słabo zagospodarowany.

  Przebieg[]

  Ulica Bartycka łączy ulicę Czerniakowską z Siekierkami. Jej przedłużenie stanowi ulica Nadrzeczna.

  Klub Astronomiczny „Almukantarat" – klub astronomiczny działający w Polsce od 1983 roku. W roku 1995 został zarejestrowany jako stowarzyszenie (odtąd pełna nazwa to Stowarzyszenie Klub Astronomiczny „Almukantarat"). Głównym celem Klubu jest popularyzacja astronomii i pokrewnych dziedzin nauki, szczególnie wśród młodzieży. Słowo almukantarat w nazwie Klubu jest rzadko używanym terminem astronomicznym. Obecnie klub posiada ponad 50 członków oraz kilkuset sympatyków w całej Polsce.Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.

  Ważniejsze obiekty[]

 • Kopiec Powstania Warszawskiego
 • Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika PAN
 • Centrum Badań Kosmicznych PAN
 • Klub Astronomiczny "Almukantarat"
 • Centrum Handlowe Bartycka 24
 • Centrum Handlowe Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz BUDEXPO - Bartycka 26
 • Centrum Badań Kosmicznych PAN – instytut badawczy III Wydziału Polskiej Akademii Nauk z siedzibą przy ul. Bartyckiej 18 A w Warszawie. Powołany został decyzją Prezydium PAN 29 września 1976 roku, a działalność rozpoczął 1 kwietnia 1977 roku. W 2010 zatrudniał 180 osób, w tym 13 Profesorów i 15 profesorów nadzwyczajnych różnych specjalności, bardzo często technicznych. Od 1991 roku współpracuje z Europejską Agencją Kosmiczną.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.