Ulica Bartycka w Warszawie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output .street-course__cell{background-size:20px;background-repeat:repeat-y}.mw-parser-output .street-course__cell--street{background-image:url("https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/83/Ikona_ulica.svg")}.mw-parser-output .street-course__cell--pedestrain{background-image:url("https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b0/Deptak.svg")}.mw-parser-output .street-course__cell--grass{background:#73d216}

Ulica Bartycka – ulica w warszawskiej dzielnicy Mokotów, łącząca ulicę Czerniakowską z Siekierkami. Jest jednojezdniowa i nie posiada drogi dla rowerów.

Ulica Czerniakowska w Warszawie – jedna z głównych ulic w dzielnicy Mokotów w Warszawie, biegnąca od pl. Bernardyńskiego do ul. Ludnej. Wchodzi w skład Wisłostrady (części drogi krajowej nr 7) oraz drogi wojewódzkiej 724.Siekierki – dawna wieś, obecnie część dzielnicy Mokotów w Warszawie położona w dolinie Wisły. Ten fragment dzielnicy jest stosunkowo słabo zagospodarowany.

Nazwa[ | edytuj kod]

Nazwa ulicy pochodzi od dawnej osady Bartyki, w stronę której prowadziła.

Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.Bartyki – dawna osada, obecnie jedno z osiedli we wschodniej części warszawskiej dzielnicy Wilanów, na terenie obszaru MSI Zawady. Bartyki położone są pomiędzy rzeką Wilanówką a Wisłą, znajdują się na północ od Kępy Zawadowskiej i na południe od Zawad. Teren Bartyk to głownie łąki i pola z rzadką zabudową jednorodzinną.

Ważniejsze obiekty[ | edytuj kod]

  • Kopiec Powstania Warszawskiego
  • Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika PAN
  • Centrum Badań Kosmicznych PAN
  • Przypisy[ | edytuj kod]

    1. Mapa Warszawy, mapa.um.warszawa.pl [dostęp 2020-11-28].
    Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.Centrum Badań Kosmicznych PAN – instytut badawczy III Wydziału Polskiej Akademii Nauk z siedzibą przy ul. Bartyckiej 18 A w Warszawie. Powołany został decyzją Prezydium PAN 29 września 1976 roku, a działalność rozpoczął 1 kwietnia 1977 roku. W 2010 zatrudniał 180 osób, w tym 13 Profesorów i 15 profesorów nadzwyczajnych różnych specjalności, bardzo często technicznych. Od 1991 roku współpracuje z Europejską Agencją Kosmiczną.
    Reklama