• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ulf Hielscher

  Przeczytaj także...
  Bobsleje (z angielskiego bobsleigh) – zimowa dyscyplina sportu, polegająca na zjeździe zawodników na specjalnych saniach (także zwanych bobslejami) po sztucznym torze lodowym, obecnie o średniej długości 1500–2000 m i o średnim spadku 8–12%. Tor powinien mieć co najmniej 15 zakrętów, z czego na niektórych wjazd z prędkością 130 km/h może spowodować na drużynie działanie przeciążenia 5 g.Niemiecka Republika Demokratyczna (oficjalny skrót NRD; niem. Deutsche Demokratische Republik, DDR) – dawne państwo położone w Europie Środkowej powstałe 7 października 1949 na terenie byłej radzieckiej strefy okupacyjnej (niem. Sowjetische Besatzungszone in Deutschland, SBZ). Likwidacja NRD nastąpiła 3 października 1990, gdy powstałe w jej miejsce landy przystąpiły do RFN tworząc jednolite Niemcy.
  René Hannemann (ur. 9 października 1968 w Bad Belzig) – niemiecki bobsleista, dwukrotny medalista olimpijski w czwórkach.

  Ulf Hielscher (ur. 30 listopada 1967) – niemiecki bobsleista. Brązowy medalista olimpijski z Lillehammer.

  Urodził się w NRD i do zjednoczenia Niemiec reprezentował barwy tego kraju. Zawody w 1994 były jego jedynymi igrzyskami olimpijskimi. Po medal sięgnął w czwórkach. Załogę boba stanowili również Wolfgang Hoppe, René Hannemann i Carsten Embach. W 1995 był mistrzem świata w czwórkach.

  Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.