• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ukraina w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Rumunia w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci brała udział 6 razy. Najlepszym miejscem było 4 w 2004 roku. Najgorszym miejscem było 10 w 2003 roku i 2007 roku.Julia Wołodymyriwna Tymoszenko z domu Hryhian, ukr. Юлія Володимирівна Тимошенко (ur. 27 listopada 1960 w Dniepropetrowsku) – ukraińska polityk, doktor ekonomii, była wicepremier, premier Ukrainy od 24 stycznia do 8 września 2005 oraz ponownie od 18 grudnia 2007 do 11 marca 2010. Jest liderką partii Batkiwszczyna oraz Bloku Julii Tymoszenko.

  Ukraina uczestniczy w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci od 2006 roku. Od czasu debiutu konkursem w kraju zajmuje się ukraiński nadawca publiczny Narodowa Telekompania Ukrainy (NTU).

  Od czasu debiutu Ukraina co roku ma swojego reprezentanta w konkursie. Najwyższym wynikiem kraju jest pierwsze miejsce, które w 2012 roku zajęła Anastasija Petryk z utworem „Niebo”.

  Historia Ukrainy w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci[ | edytuj kod]

  Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2006[ | edytuj kod]

  Ukraiński nadawca zdecydował się na debiut w konkursie w 2006 roku. Stacja wybrała swojego reprezentanta za pomocą formatu krajowych eliminacji. W lipcu opublikowała regulamin udziału w selekcjach, do których zgłaszać się mogli wykonawcy w wieku od ośmiu do piętnastu lat, niemający wcześniej żadnego profesjonalnego doświadczenia estradowego. Zgłoszenia trwały do 6 sierpnia, a spośród wszystkich zgłoszeń komisja jurorska wybrała dwudziestu uczestników, którzy wzięli udział w przesłuchaniach na żywo organizowanych w Kijowie. Po tym etapie do stawki finałowej eliminacji zostało dopuszczonych dziesięciu szczęśliwców, którzy wystąpili podczas koncertu finałowego organizowanego 23 września. Uczestnikami zostali: Julia Szpakiewicz, Alina Popowa, Olha Bohatyrenko, Katerina Paszczenko, Nazar Slusarczuk, Maria Stepanenko, Wiktoria Petryk, Maria Jaremenko, Julija Gawrylenko i Ilona Hałycka. W finale największą liczbę 5 602 głosów (tj. 4 713 wysłanych telefonicznie i 889 wysłanych SMS-owo) zdobył 14-letni wówczas Nazar Slusarczuk, jedyny chłopak biorący udział w finale, z utworem „Chłopczyk rok ’n’ roll”, dzięki czemu został wybrany reprezentantem kraju w 4. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci organizowanym w Bukareszcie.

  Malta w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci będzie brała teraz 7 raz. Najlepszym miejscem było 4 w 2008 roku. Najgorszym miejscem było 16 w 2005 roku.Szwecja w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci brała udział 5 razy. Początkowo stacją w Szwecji była SVT. Jednak w 2006 roku po złych startach w Konkursie oddała ten status Szwedzkiej TV4. Szwedzka TV4 oficjalnie podała, że rezygnuje z udziału Konkursie w 2008 roku .

  Pod koniec listopada piosenkarz rozpoczął próby do występu w finale Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. 2 grudnia wystąpił jako piąty w kolejności w finale widowiska i zajął ostatecznie dziewiąte miejsce z 58 punktami na koncie. Podczas występu na scenie piosenkarzowi towarzyszyła grupa baletowa „Wostorg” z Pawłogradu. Reprezentant wystąpił w stroju projektu Ainy Gase, będącej stylistką m.in. ukraińskiej polityk Julii Tymoszenko.

  Amsterdam – największe miasto Holandii i jej stolica konstytucyjna. Wszystkie instytucje rządowe oraz przedstawicielstwa obcych państw znajdują się w Hadze.Pawłohrad (ukr. Павлоград; ros. Павлоград, Pawłograd) – miasto na Ukrainie (obwód dniepropetrowski), w Donieckim Zagłębiu Węglowym.

  Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2007[ | edytuj kod]

  W 2007 roku ukraińska stacja potwierdziła udział w 5. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Podobnie jak w poprzednim roku, przedstawiciel stacji został wybrany poprzez format krajowych eliminacji. Zgłoszenia do udziału w selekcjach trwały do 15 maja, zaś w dniach 17-19 maja wszystkie 68 zgłoszonych piosenek zostało odsłuchanych przez komisję jurorską. Jurorzy wyselekcjonowali później trzydzieści propozycji zakwalifikowanych do zorganizowanego 26 maja koncertu półfinałowego, w którym awans do finału otrzymało dwunastu wykonawców. Finalistami zostali: Alina Grosu, Marietta, Nazariy Schegelskiy, Ilona Hałycka, Walerija Dmitrienko, Wiktoria Petryk, Dmitrij Borodin, Władisław Belik, Władisław Karaszczuk, Jarina Szust, Kristina Barabulia oraz zespół Fresh Time. We wrześniu finaliści odbyli wzięli udział w specjalnych warsztatach wokalnych, podczas których przygotowywali się do występu w finale selekcji.

  Europejska Unia Nadawców (ang. European Broadcasting Union, w skrócie EBU), (franc. Union européenne de radio-télévision, w skrócie UER), nazywana także Eurowizją, powstała w 1950 roku jako organizacja skupiająca publiczne (niekomercyjne) stacje radiowe i telewizyjne Europy Zachodniej w celu wymiany realizowanych programów i wspólnej produkcji audycji dla widzów w wielu krajach. W socjalistycznej Europie Wschodniej powstała kilkanaście lat później konkurencyjna instytucja - Międzynarodowa Organizacja Radia i Telewizji (Interwizja). Polskie Radio i Telewizja należały do Interwizji. W latach 70. XX wieku Festiwal w Sopocie miał nawet formułę "Festiwalu Interwizji", odpowiednika Konkursu Piosenki Eurowizji.Kijów (ukr. Київ, Kyjiw, ros. Киев, Kijew) – stolica i największe miasto Ukrainy, nad rzeką Dniepr. Był miastem królewskim Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

  15 września odbył się specjalny koncert, podczas którego każdy z uczestników zaśpiewał po dwie swoje ulubione piosenki. Tydzień później zorganizowany został koncert finałowy eliminacji, który wygrała 12-letnia wówczas Ilona Hałycka z utworem „Urok hłamuru”. Piosenka otrzymała łącznie 8 454 głosów telewidzów (tj. 8 117 głosów oddanych telefonicznie i 337 SMS-owo). Wynik wywołał wiele kontrowersji w kraju, głównie z powodu przegranej Aliny Grosu, głównej faworytki konkursu.

  Holandia w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci uczestniczy od samego początku, czyli od 2003 roku. Kraj wygrał konkurs w roku 2008 wraz z Ralfem Mackenbachem i piosenką „Click Clack”. W 2008 roku kraj zajął najgorsze jak dotąd - 13 miejsce. Holandia jest również pierwszym dwukrotnym gospodarzem konkursu: w 2007 i 2012 roku.Belgia w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci brała dotychczas udział 10 razy. Debiut kraju w konkursie odbył się w 2003 roku.

  Ilona Hałycka wystąpiła jako dwunasta w kolejności w finale widowiska, który odbył się 8 grudnia w Rotterdamie, i zajęła ostatecznie dziewiąte miejsce z 56 punktami na koncie, w tym m.in. z notami 10 punktów od Gruzji i Białorusi.

  Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2008[ | edytuj kod]

  W 2008 roku krajowy nadawca potwierdził udział w 6. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, zaś swojego reprezentanta wybrał za pomocą formatu krajowych eliminacji. Zgłoszenia do udziału w selekcjach trwały od 20 kwietnia do 1 sierpnia, zaś w dniach 15-16 sierpnia wszystkie 84 zgłoszone piosenki zostały przesłuchane przez komisję jurorską. Do finału eliminacji zostało dopuszczonych dwanaście propozycji, które wykonali: KapriZ, Renata Sztifel, Iwan Danilow, Marietta Iwanowa, Julija Bojko, Andronik Aleksanian, Elizawieta Malajewa, Złata, Ukraine Boys, Jurij Krawczenko i Wiktoria Petryk. 21 sierpnia odbył się finał krajowych selekcji, które wygrała Wiktoria Petryk z utworem „Matrosy”, za który otrzymała łącznie 7 700 głosów telewidzów, dzięki czemu została wybrana na reprezentantkę Ukrainy w 6. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci organizowanym w Lemesos.

  Izrael w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci brał udział tylko raz. Stało się to w 2012. Piosenka przez niego wystawiona zajęła 8. miejsce.Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2008 (ang. Junior Eurovision Song Contest) był 6. edycją tego konkursu i odbył się 22 listopada w Limassol w Spyros Kyprianou Athletic Centre. Oferta cypryjska okazała się lepsza od tych z Portugalii, Serbii, Szwecji i Ukrainy (Kijów będzie gościł Eurowizję Dziecięcą w 2009 roku).

  22 listopada 2008 roku wystąpiła jako dwunasta w kolejności w finale Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci i zajęła ostatecznie drugie miejsce po zdobyciu łącznie 138 punktów, w tym m.in. maksymalnych 12 punktów z Gruzji, Malty i Rumunii. Do zwycięstwa reprezentantce Ukrainy zabrakło dwudziestu punktów. Podczas występu Petryk wystąpiła w kreacji autorstwa Diany Dorożkiny, zaś na scenie towarzyszył jej zespół taneczny „Wostorg” w choreografii Eleny Titowej.

  Bukareszt (rum. București) – stolica i centrum przemysłowo-usługowe Rumunii. Leży w południowo-wschodniej części kraju (44°25′N 26°06′E), nad rzeką Dymbowicą.Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2010 (ang. Junior Eurovision Song Contest) był 8. edycją tego konkursu i odbył się w Mińsku na Białorusi. Widowisko zorganizowała białoruska telewizja BRTC, zaś miejscem widowiska była Mińsk Arena.

  Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2009[ | edytuj kod]

  Na początku czerwca 2009 roku ogłoszono, że stacja NTU została organizatorem 7. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, a impreza odbędzie się w Kijowie.

  W marcu stacja NTU opublikowała regulamin krajowych selekcji eurowizyjnych, podczas których wybrany miał zostać reprezentant kraju w konkursie. Zgłoszenia trwały od 9 lutego do 1 maja. W dniach 12-13 maja wszystkie 70 zgłoszonych propozycji zostało odsłuchanych przez komisję jurorską (w składzie: Roman Niedzielski, Michaiło Czemberzki, Natalia Efimenko, Wiktor Knysz, Ołeksander Złotnik, Marina Modina i Nadia Atonasowa), która dopuściła do kolejnego etapu trzydziestu dwóch kandydatów. Dzień później odbył się półfinał konkursu, z którego piętnastu uczestników otrzymało awans do finału. Ostatecznie w stawce finałowej znaleźli się: Władisław Karaszczuk, Andranik Aleksanian, Dmitro Borodyn, Katerina Kuritsina, Daniela Jakobczuk, Liza Malajewa, KapriZ, Marina Łozińska, Nguen Li, Ołeksander Czernienko, Walentina Daniliuk, Katerina Panczenko, Anna Kudriaszowa, Walerija i Anastasija Groszki oraz Karina Mazuryk. Od 6 do 14 czerwca wykonawcy wyjechali na specjalny obóz muzyczny do Międzynarodowego Centrum dla Dzieci „Artek”, gdzie przygotowywali się do występu finałowego. Podobnie jak w poprzednich latach, przygotowania do koncertu finałowe były transmitowane przez NTU. 31 maja odbył się koncert z udziałem uczestników, podczas którego każdy z kandydatów zaśpiewał kilka utworów ze swojego repertuaru.

  3. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci został zorganizowany 26 listopada 2005 roku w Sala Polivalentă w Bukareszcie przed rumuńskiego nadawcę publicznego TVR.Rotterdam – miasto w zachodniej Holandii, w prowincji Holandia Południowa. W 2012 roku liczyło ok. 617 tys. mieszkańców. Miasto stanowi południową część Randstadu, szóstego największego obszaru metropolitalnego w Europie, który zamieszkuje ok. 6,7 miliona ludzi.

  7 czerwca odbył się finał selekcji, który poprowadzili Timur Miroszniczenko i Mariette, trzykrotna uczestniczka krajowych selekcji do konkursu. które ostatecznie wygrał 11-letni wówczas Andranik Aleksanian z piosenką „Try topoli, try surmy”, za którą zdobył największą liczbę głosów od komisji jurorskiej (w składzie: Wasil Ilaszczuk, Jurij Pawłenko, Wasil Wowkun, Michaiło Czemberzi, Ołeksander Złotnik, Boris Nowożiłow, Marina Modina i Wasil Łazarowicz) oraz telewidzów (2. miejsce).

  Erywań (orm.: Երևան [jɛɾɛˈvɑn])) – stolica i największe miasto Armenii. Jeden z głównych ośrodków przemysłowych, naukowych i kulturalnych Zakaukazia.Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2011 (ang. Junior Eurovision Song Contest 2011) był 9. edycją tego konkursu i odbył się w Erywaniu w Armenii. Widowisko zorganizowała ormiańska telewizja ARMTV, zaś miejscem widowiska było Karen Demirchyan Complex. Prowadzącymi widowiska zostali Gohar Gasparyan i Avet Barseghyan.

  21 listopada Aleksanian wystąpił jako dziesiąty w finale Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci i zajął ostatecznie piąte miejsce z 89 punktami na koncie, w tym m.in. z maksymalną notą 12 punktów od Armenii oraz notami 10 punktów od Białorusi, Gruzji i Rumunii.

  Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2010[ | edytuj kod]

  W 2010 roku stacja NTU potwierdziła udział w 8. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W lutym opublikowała regulamin krajowych selekcji. Zgłoszenia do udziału w eliminacjach trwały do 12 kwietnia. W dniach 23-24 kwietnia wszystkie 79 zgłoszonych propozycji zostało odsłuchanych przez komisję jurorską (w składzie: Natalia Efimenko, Dmitrij Kadnaj, Irina Żurawska, Dmitrij Koliadenko, Alla Michaj, Wład Bagińskij i Walid Arfusz), a trzydzieści z nich zostało dopuszczonych do dalszego etapu selekcji (jego transmisja odbyła się 24 lipca na kanale NTU). Dzień później, tj. 25 kwietnia, odbył się półfinał eliminacji, z którego do finału awansowało czternastu wykonawców (transmisja koncertu odbyła się 25 lipca). Finalistami zostali: Roman Bednarski, duet Diadia Sława i Inna Riczi, Wiktora Litwinczuk, Tatiana Markowska, Alicja Kałasznikowa, Li, Walentine Daniliuk, Daniela Jakobczuk, Anna Prijmak, Julia Gurska, Hrystyna Tkaczuk, Dmitro Borodin, Nikita Iszczenko i Jurij Krawczenko. 28 maja uczestnicy wyjechali na obóz muzyczny do Międzynarodowego Centrum dla Dzieci „Artek”, gdzie przygotowywali się do występu finałowego.

  Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2012 (ang. Junior Eurovision Song Contest 2012) – 10. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci zorganizowana w Heineken Music Hall w Amsterdamie przez holenderskiego nadawcę publicznego AVRO.5. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci został zorganizowany 8 grudnia 2007 roku w hali Ahoy w Rotterdamie przez holenderskiego nadawcę publicznego AVRO.

  31 lipca odbył się finał selekcji, który poprowadzili Timur Miroszniczenko i Elizabeth Arfusz, która zasiadła za panelem jurorskim razem z Władem Bagińskim, Michaiłem Popławskim, Eleną Poddubnają, Natalią Efimenko, Aloszą i Kamalią. Koncert finałowy wygrała 15-letnia wówczas Julia Gurska z utworem „Mij litak”, dzięki czemu została reprezentantką Ukrainy w 8. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci organizowanym w Mińsku.

  Narodowa Telekompania Ukrainy, NTKU (NTU, dawniej UT, ukr. Національна телекомпанія України, НТКУ) – publiczny nadawca telewizyjny na terenie Ukrainy, pierwszy rozpoczął transmisję telewizyjną na Ukrainie, największy nadawca telewizyjny na Ukrainie.Alosza (ukr. Aльоша; ros. Алёша), właśc. Ołena Ołeksandriwna Topola (ukr. Олена Олександрівна Топол; ros. Алёна Александровна Тополя, Alona Aleksandrowna Topola), z d. Kuczer (ukr. i ros. Кучер) (ur. 14 maja 1986 roku w Zaporożu) – ukraińska piosenkarka i kompozytorka, reprezentantka Ukrainy podczas 55. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2010 roku.

  20 listopada reprezentantka Ukrainy wystąpiła jako piąta w kolejności i zajęła ostatnie, czternaste miejsce po zdobyciu 28 punktów.

  Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2011[ | edytuj kod]

  W 2011 roku stacja NTU potwierdziła udział w 9. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Proces nadsyłania zgłoszeń do nadawcy rtwał do 31 maja. Od 4 maja do 15 czerwca trwały regionalne przesłuchania do konkursu eliminacyjnego, a trzydziestu wybranych uczestników wzięło udział w kolejnym etapie selekcji, który odbył się 18 czerwca. W skład jurorski weszli: Roman Iwanicki, Oksana Melnik, Matias, Taras Gurik, Anna Krisiuk i Irina Slepuszowa. Do finału zakwalifikowanych zostało dwudziestu kandydatów, którymi zostali: Marija-Nikoletta Petriuk, Anastasija Szewczenko, Milaski, Mariana Szerbak, Kristina „Kristall” Koczegarowa, Karina Mazurik, Anastasija Kalinowa, Mikoła Zadarej, Nguyen Li, Tamara Logwinowa, Oliona Nasienkowa, Wiktorija Kobzar, Hristina Dutczak, Anton Michaiłiuk, Diana Miroszniczenko, Amanda Koenig, Marta Kwoczak, Olga Kowalska, Fleszki oraz duet Diadia Sława i Inna Riczi. Wykonawcy wyjechali na obóz muzyczny do Międzynarodowego Centrum dla Dzieci „Artek”, gdzie przygotowywali się do występu finałowego.

  Rosja w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci brała udział 5 razy. Najlepszym miejscem było 1. w 2006 roku. Najgorszym miejscem było 9. w 2005 roku.Białoruś w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci brała udział 10 razy. Państwo to, jako jedno z nielicznych, wystawiało swojego reprezentanta w każdej edycji konkursu, począwszy od 2003 roku.

  W dniach 23-24 lipca odbyły się dwa etapy eliminacyjne, zaś finał odbył się 31 lipca. Koncert wygrała Kristall z piosenką „Evropa”, dzięki czemu została wybrana na reprezentantkę Ukrainy w 9. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci organizowanym w Erywaniu.

  3 grudnia piosenkarka wystąpiła jako siódma w kolejności w finale widowiska i zajęła ostatecznie jedenaste miejsce z 42 punktami na koncie, w tym m.in. z maksymalną notą 12 punktów przyznawaną automatycznie przez Australię.

  Ukraina (ukr. Україна, Ukrajina) – państwo położone w Europie Wschodniej. Graniczy od północy z Białorusią, od zachodu z Polską, Słowacją i Węgrami, od południa z Rumunią i Mołdawią oraz Morzem Czarnym i Morzem Azowskim, od północnego wschodu i wschodu z Federacją Rosyjską. Ukraina jest członkiem założycielem ONZ, członkiem Światowej Organizacji Handlu, Rady Europy, Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej oraz organizacji regionalnych i subregionalnych, tj. Wspólnoty Niepodległych Państw, OBWE, GUAM i Organizacji Państw Morza Czarnego.Armenia zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2007 roku. Uczestniczyła w nim już sześciokrotnie, wystawiając swego reprezentanta nieprzerwanie od roku debiutu.

  Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2012[ | edytuj kod]

  W 2012 roku stacja NTU potwierdziła udział w 10. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Zgłoszenia do udziału w krajowych eliminacjach trwały do 31 maja. Od 1 do 5 czerwca komisja jurorska (w składzie: Wład Bagiński, Tatiana Piskariowa, Szanis i Marina Podgórna) odsłuchała wszystkich zgłoszonych propozycji i wyłoniła trzydziestu uczestników dopuszczonych do kolejnej rundy selekcji. 6 czerwca odbył się wewnętrzny półfinał eliminacji, podczas którego wybrano dwudziestu jeden finalistów. W rundzie finałowej znaleźli się: Sofija Tarasowa, duet Radiosimia (Sofija Jaremowa i Robert Debnatk), Tetiana Gulik, Anastasija Petryk, KapriZ-Juniors, Polina Andriejewa, Wiktorija Kobzar, Anastasija Baranowska, Akwa-Brand, Nikita Kiosse, Irina Ebralidze, Elena Gernega, Anna Prijmak, Anna Kartaszowa, ExSportize, Tetiana Szewczuk, Inna Priczepij, Sołomija Katerinczuk, Tetiana Miza, Tetiana Marczuk, Elena Gregori i Irina Czukanowa. 20 czerwca uczestnicy wyjechali na obóz muzyczny do Międzynarodowego Centrum dla Dzieci „Artek”, gdzie przygotowywali się do występu finałowego.

  Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2009 (ang. Junior Eurovision Song Contest) był 7. edycją tego konkursu i odbył się w Kijowie (Ukraina). Widowisko zorganizowała ukraińska telewizja NTU, zaś areną zmagań młodych artystów z całej Europy był Palace of Sports.61. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie zorganizowany 10, 12 i 14 maja 2016 roku w Szwecji przez szwedzkiego nadawcę Sveriges Television (SVT), dzięki wygranej reprezentanta kraju Månsa Zelmerlöwa, podczas konkursu w 2015 roku.

  8 lipca został zorganizowany finał selekcji. Największą liczbę głosów otrzymała 10-letnia wówczas Anastasija Petryk z utworem „Nebo”, dzięki czemu została wybrana na reprezentantkę Ukrainy w 10. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci organizowanym w Amsterdamie. 1 grudnia wystąpiła jako dziewiąta w kolejności w finale widowiska i zajęła ostatecznie pierwsze miejsce, zdobywając łącznie 138 punktów, w tym m.in. maksymalne noty 12 punktów od ośmiu z jedenastu krajów przyznających jej punkty, tj. od Armenii, Białorusi, Belgii, Izraela, Mołdawii, Rosji, Szwecji i Holandii. Piosenkarka uzyskała ponad 87% wszystkich możliwych do zdobycia punktów, ustanawiając tym samym nowy rekord w tej kategorii.

  Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci (ang. Junior Eurovision Song Contest) - dziecięcy konkurs muzyczny, organizowany przez Europejską Unię Nadawców (EBU) od 2003 roku, w którym udział biorą młodzi wykonawcy (w wieku od 10 do 15 lat) reprezentujący kraje członkowskie EBU.Mińsk, dawniej Mińsk Litewski, (biał. Мінск (hist. Менск); ros. Минск; jid. מינסק, Minsk) – stolica Białorusi, nad Świsłoczą; miasto wydzielone i obwodowe; największy ośrodek gospodarczy, kulturalny i naukowy kraju. Sekretariat założonej w 1991 Wspólnoty Niepodległych Państw.

  Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2013[ | edytuj kod]

  W 2013 roku nadawca NTU potwierdził, że został gospodarzem 11. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który zorganizuje w Kijowie. W kwietniu stacja opublikowała regulamin krajowych eliminacji eurowizyjnych, w ramach których wyłaniany był reprezentant kraju w widowisku. Proces nadsyłania zgłoszeń trwał od 2 kwietnia do 31 maja. 8 czerwca komisja jurorska (w składzie Wład Bagiński, Wiktorija Romanowa, Michaił Niekrasow, Ałła Popowa i Oliona Mozhowa) odsłuchała wszystkich nadesłanych propozycji i wyłoniła dwudziestu uczestników, którymi zostali: Kirill Sokołow, Andriej Bojko, Anna Wagabowa, Walerija Simulik, Dmitrij Ludannij, Inessa Gricajenko, Hristina Tkaczuk, Erik Saharian, duet Radiosimia, Sofia Kuczenko z Charkowa, Sofia Kuczenko z Kijowa, Alim Chakimow, Jana Guruliowa, KapriZ-Juniors, Bon Appetite, Co.Mix, Walerij, Adelina Logwinenko i Iwanna Orliuk oraz Polina Andrejewa i Sofia Tarasowa, które wygrały finał projektu Akademia Muzyczna Dziecięcej Eurowizji. Finaliści wzięli udział w obozie muzycznym w Międzynarodowym Centrum dla Dzieci „Artek”, gdzie od 15 lipca przygotowywali się do występu finałowego.

  Dżamała, Jamala (ukr. Джамала; krymskotat. Camala), właściwie Susana Alimiwna Dżamaładinowa (ukr. Сусана Алімівна Джамаладінова, krymskotat. Susana Camaladinova; ur. 27 sierpnia 1983 w Oszu) – ukraińska piosenkarka krymskotatarskiego pochodzenia, której skalę głosu ocenia się na cztery oktawy; zwyciężczyni 61. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2016 roku.Gruzja w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci brała udział 5 razy. Zwyciężyła do tej pory dwa razy w 2008 i 2011 roku. Najgorszym miejscem Gruzji w Konkursie było 7 w 2009 roku.

  1 sierpnia odbył się finał selekcji, które wygrała Sofija Tarasowa z piosenką „We Are One” po zdobyciu łącznie 31 punktów w głosowaniu telewidzów i jurorów. 30 listopada wystąpiła jako szósta w kolejności w finale Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci i zajęła ostatecznie drugie miejsce po zdobyciu łącznie 121 punktów, w tym m.in. maksymalnych not 12 punktów od Białorusi, Malty i San Marino.

  San Marino w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci brało udział dwa razy, po raz pierwszy w 2013 roku. Debiut miał nastąpić już w 2011 roku, jednak kraj wycofał się przed startem konkursu Mołdawia w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci zadebiutowała w 2010 roku. Pierwszym reprezentantem był Stefanel Roscovan z piosenką AlliBaba.

  Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2014[ | edytuj kod]

  Ukraina kolejny raz potwierdziła udział w widowisku, reprezentantem został zespół Sympho-Nick.Wystąpiły na Malcie z numerem 8 i zajęły 6 miejsce z dobytkiem 74 punktów.

  Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2015[ | edytuj kod]

  Konkurs odbył się w Bułgarii, gdzie Ukrainę reprezentowała Anna Trinczer z utworem "Poczni z siebie". Zajęła 11 miejsce i zdobyła 38 punktów.

  Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2016[ | edytuj kod]

  Po zwycięstwie Jamali w finale Konkursu Piosenki Eurowizji 2016 krajowy nadawca NTU potwierdził udział w Eurowizji dla Dzieci. Ponadto zapowiedział organizacje eliminacji, które odbyły się we wrześniu 2016. 10 września odbył się finał selekcji, które wygrała Sofia Rol z piosenką „Planet Craves for Love” po zdobyciu łącznie 23 punktów w głosowaniu telewidzów i jurorów.

  11. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2013 odbędzie się 30 listopada 2013 roku w Narodowym Pałacu Sztuki „Ukraina”w Kijowie.

  30 listopada wystąpiła jako dziesiąta w kolejności w finale i zajęła 14. miejsce po zdobyciu łącznie 30 punktów.

  Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2017[ | edytuj kod]

  Ukraina potwierdziła udział w widowisku. Finał programu odbył się 25 sierpnia a wygrała go Anastasija Baginska. Zaśpiewała swój singiel "Don't Stop" w języku ukraińskim i angielskim.26 listopada wystąpiła jedenasta w kolejności w finale konkurs zajmując 7 miejsce z 147 punktami w tym 67 punktów od widzów (5. miejsce) i 80 punktów od jury (6. miejsce) w tym maksymalną notę 12 punktów z Serbii.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Reklama

  Czas generowania strony: 1.027 sek.