• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Uczelnie w Łodzi  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Garwolin – gmina miejska w województwie mazowieckim położone nad rzeką Wilgą, siedziba władz gminy wiejskiej Garwolin i powiatu garwolińskiego przy skrzyżowaniu dróg S17E372 z 76.W roku 2011/12 w Polsce istniało 460 uczelni, w tym: 19 uniwersytetów, 25 uczelni technicznych, 7 uczelni rolniczych, 77 uczelni ekonomicznych, 17 uczelni pedagogicznych, 9 uczelni medycznych, 2 uczelnie morskie, 6 akademii wychowania fizycznego, 23 uczelnie artystyczne, 14 uczelni teologicznych, 7 uczelni resortu obrony narodowej i resortu spraw wewnętrznych oraz 254 pozostałe placówki.
  Studenci szkół wyższych (cywilnych) w Łodzi w latach 1975–2005
  Centrala handlowa Karola Scheiblera - obecnie Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania

  W Łodzi swoją siedzibę ma obecnie 28 uczelni (6 państwowych i 22 niepaństwowe). Studiuje na nich ponad 122 tys. studentów, co czyni z Łodzi jeden z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce.

  Tradycja – przekazywane z pokolenia na pokolenie treści kultury (takie jak: obyczaje, poglądy, wierzenia, sposoby myślenia i zachowania, normy społeczne), uznane przez zbiorowość za społecznie doniosłe dla jej współczesności i przyszłości.Wschód-Zachód Szkoła Wyższa im. Henryka Jóźwiaka w Łodzi (dawniej "Wschód-Zachód" Wyższa Szkoła Humanistyczna w Łodzi) - Uczelnia niepubliczna założona w maju 2006. Twórcą uczelni był Henryk Jóźwiak (1946–2008), muzyk, wieloletni wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu. Uczelnia kontynuuje tradycje prowadzonej od 1997 przez założyciela działalności edukacyjnej na poziomie szkolnictwa średniego. Siedziba uczelni znajduje się przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 44, w zabytkowej Willi Rappaporta. Posiada Wydział Nauk Społecznych w Nowym Sączu.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 1.1 Uniwersytet Łódzki
 • 1.2 Politechnika Łódzka
 • 2 Lista uczelni w Łodzi
 • 2.1 Uczelnie państwowe
 • 2.2 Uczelnie niepubliczne
 • 3 Zobacz też
 • 4 Przypisy


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  W 1169 Andrzej I Bogolubski opanował Kijów uzyskując tym samym tytuł wielkiego księcia. Odmiennie od swoich poprzedników, również ojca, nie przeniósł do tego miasta swej stolicy lecz po złupieniu Kijowa osadzał tam swoich krewnych jako podległych książąt. Centrum swego księstwa pozostawił Włodzimierz, który odtąd stał się stolicą wielkiego księstwa.
  Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Łodzi – niepubliczna wyższa szkoła pedagogiczna, utworzona na podstawie pozwolenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu (wpis do rejestru niepaństwowych uczelni zawodowych pod numerem 124) w kwietniu 2003 roku.
  Opatówek (łac. Opatovecum, Opatovia) – wieś w województwie wielkopolskim, w powiecie kaliskim, siedziba gminy Opatówek; Położona w Kaliskiem, na Wysoczyźnie Kaliskiej, nad Cienią, w aglomeracji kalisko-ostrowskiej. Do 1870 r. Opatówek był miastem.
  Salezjańska Wyższa Szkoła Ekonomii i Zarządzania w Łodzi – niepubliczna uczelnia wyższa, należąca do światowej sieci uczelni salezjańskich (Instituzioni Universitarie Salesiane). Uczelnia powstała w 1996 w Łodzi.
  Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego – niepubliczna szkoła wyższa, założona w 1997 roku w Łodzi przez Bank PBG, Bank Przemysłowo-Handlowy i Powszechny Bank Kredytowy, która została wpisana do rejestru uczelni niepaństwowych MEN pod pozycją 116. Od 2002 szkoła posiada wydział w Kaliszu, od 2005 w Starachowicach, a od 2010 w Koninie.
  Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi – publiczna uczelnia artystyczna w Łodzi, powstała na początku XX wieku jako Konserwatorium Muzyczne Heleny Kijeńskiej-Dobkiewiczowej skupiające grono pedagogów i muzyków.
  Ekonomia – nauka społeczna analizująca oraz opisująca produkcję, dystrybucję oraz konsumpcję dóbr. Słowo „ekonomia” wywodzi się z języka greckiego i tłumaczy się jako oikos, co znaczy dom i nomos, czyli prawo, reguła. Starożytni Grecy stosowali tę definicję do określania efektywnych zasad funkcjonowania gospodarstwa domowego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.