• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • U fryzjera

  Przeczytaj także...
  Sitcom (ang. situation comedy) – rodzaj serialu komediowego, w którym dominuje tzw. humor sytuacyjny. Akcja sitcomu rozgrywa się przez większość czasu w jednym pomieszczeniu. Rodzaj tej sztuki filmowej zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych. Nazwa sitcom pochodzi od angielskiego wyrażenia situation comedy i oznacza komedię sytuacyjną.Komedia (łac. comoedia, z gr. κωμῳδία komodia, od wyrazów κῶμος komos – pochód i ᾠδή ode – pieśń) – jeden z trzech, obok tragedii i dramatu właściwego, gatunków dramatycznych. Komedie cechuje pogodny nastrój, komizm, najczęściej żywa akcja i szczęśliwe dla bohaterów zakończenie. Komedia rozwijała się już w starożytnej Grecji i Rzymie. Przedstawia komicznie sytuacje i wady bohaterów.
  Magdalena Kuta (właśc. Magdalena Kuta-Jastrzębska, ur. 27 maja 1957 roku w Warszawie) - polska aktorka teatralna i filmowa. W 1981 ukończyła Wydział aktorski PWST w Warszawie. Współpracuje z Teatrem Rozmaitości.

  U fryzjera – 13-odcinkowy serial komediowy (sitcom), emitowany w TVP2 od 27 lutego do 5 czerwca 2006. Akcja serialu toczy się w zakładzie fryzjerskim "U Grzegorza". Każdy odcinek składa się z 1–3 scenek, które łączą w całość bohaterów i miejsce akcji.

  Emisję zakończono po 13 odcinkach z powodu niskiej oglądalności.

  TVP2 (Program Drugi Telewizji Polskiej, potocznie Dwójka, do 23 marca 1992 oficjalny skrót TP2) – polska publiczna stacja telewizyjna, utworzona 2 października 1970. Początkowo część programu była retransmisją TVP1.Artur Pontek (ur. 10 maja 1975 w Warszawie) – polski aktor. Absolwent VII Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. Aktor Teatru im. Żeromskiego w Kielcach (od 1997 do 2004). Od roku 2005 aktor Teatru Polskiego w Warszawie. Od roku 2011 aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Po raz pierwszy na ekranie pojawił się w filmie Janusza Rzeszewskiego "Misja specjalna" (1987).

  Bohaterowie[]

 • Grzegorz Grzegorz (Grzegorz Wons) – fajtłapowaty, ale uczciwy właściciel zakładu.
 • Laura (Joanna Liszowska) – piękna i inteligentna fryzjerka
 • Kicia (Patrycja Szczepanowska) – nieco nierozgarnięta, ale bardzo sympatyczna dziewczyna, fryzjerka
 • Dyzio (Artur Pontek) – nieśmiały i naiwny młody chłopak, przyucza się do zawodu fryzjera
 • Robert (Robert Koszucki) – muskularny masażysta, który bardzo podoba się dziewczynom
 • Halinka (Magdalena Kuta) – opiekuńcza i miła kosmetyczka
 • Fabuła[]

  Akcja dzieje się w salonie fryzjerskim, którego właścicielem jest Grzegorz Grzegorz. Sitcom przedstawia śmieszne i zaskakujące perypetie pracowników zakładu, ale najczęściej akcja skupia się na osobach Laury i Kici – sympatycznych fryzjerek. Przez salon fryzjerski przemykają się różni ekscentryczni klienci, jak i ciekawi znajomi głównych bohaterów, co nie raz powoduje śmieszne sytuacje.

  Tytuły odcinków[]

  1. Wielkie otwarcie
  2. Strzyżenie po francusku
  3. Ochroniarz
  4. Fantazja
  5. Poszukiwany
  6. Urodziny
  7. Krewniak z zagranicy
  8. Maskotka
  9. Bora-bora
  10. Mój facet
  11. Konkurs
  12. Ład korporacyjny
  13. Telepatka
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.