• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • US Open 2007  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  US Open, United States Open – międzynarodowe mistrzostwa USA w tenisie; jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema, rozgrywany w Stanach Zjednoczonych od 1881 roku, na przełomie sierpnia i września. Od 1978 odbywa się w Nowym Jorku, w dzielnicy Queens na twardych kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center we Flushing Meadows–Corona Park.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Turnieje legend[ | edytuj kod]

  Gra pojedyncza old-timerów[ | edytuj kod]

  1. Stany Zjednoczone Todd Martin (3-0)
  2. Stany Zjednoczone Jimmy Arias (1-2)
  2. Australia Pat Cash (1-2)
  2. Francja Henri Leconte (1-2)

  Gra pojedyncza old-timerek[ | edytuj kod]

  1. Hiszpania Conchita Martínez (2-1)
  1. Czechy Jana Novotná (2-1)
  3. Stany Zjednoczone Martina Navrátilová (1-1)
  4. Bułgaria Iva Majoli (0-2)

  Gra mieszana old-timerów[ | edytuj kod]

 • Grupa 1
 • 1. Białoruś Natalla Zwierawa/ Ekwador Andrés Gómez (2-0)
  2. Stany Zjednoczone Gigi Fernández/ Stany Zjednoczone David Wheaton (1-1)
  3. Stany Zjednoczone Mary Joe Fernández/ Stany Zjednoczone MaliVai Washington (0-2)

  Anne Smith (ur. 1 lipca 1959 w Dallas) – amerykańska tenisistka, kilkukrotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych.Roger Federer (ur. 8 sierpnia 1981 w Bazylei) – szwajcarski tenisista, najwyżej sklasyfikowany szwajcarski tenisista, zajmujący obecnie 6. miejsce w rankingu ATP, wicemistrz olimpijski w grze pojedynczej z Londynu (2012), mistrz olimpijski w grze podwójnej z Pekinu (2008).
 • Grupa 2
 • 1. Stany Zjednoczone Anne Smith/ Stany Zjednoczone Stan Smith (2-0)
  2. Południowa Afryka Ilana Kloss/ Argentyna Guillermo Vilas (1-1)
  3. Czechy Hana Mandlíková/ Rumunia Ilie Năstase (0-2)

  Zwycięzcy: Białoruś Natalla Zwierawa/ Ekwador Andrés Gómez i Stany Zjednoczone Anne Smith/ Stany Zjednoczone Stan Smith

  Rezygnacje[ | edytuj kod]

 • Francja Amélie Mauresmo wycofała się z turnieju, ponieważ znajduje się w słabej formie.
 • Francja Gaël Monfils wycofał się z imprezy z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego.


 • Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Martina Navrátilová (ur. 18 października 1956 w Pradze) – tenisistka amerykańska czeskiego pochodzenia, jedna z najwybitniejszych przedstawicielek tej dyscypliny; wielokrotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych we wszystkich konkurencjach; zdobywczyni Klasycznego Wielkiego Szlema w deblu; również Niekalendarzowego i Karierowego Wielkiego Szlema; zdobywczyni Pucharu Federacji, zarówno dla Stanów Zjednoczonych, jak i ojczystej Czechosłowacji; uczestniczka rozgrywek o Puchar Wightman oraz letnich igrzysk olimpijskich w Atenach. Jedna z pięciu kobiet w historii, które liderowały jednocześnie singlowej i deblowej klasyfikacji WTA. Tenisistka leworęczna.
  Rosjanie (ros. русские / russkije) – naród wschodniosłowiański, zamieszkujący głównie Rosję oraz inne kraje byłego Związku Radzieckiego, przede wszystkim: Ukrainę, Białoruś, Kazachstan, Uzbekistan, Łotwę, Kirgistan, Estonię, Litwę, Mołdawię i Naddniestrze oraz Turkmenistan. Znaczące diaspory znajdują się w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Niemczech.
  Beatriz Cristina Fernández, Gigi Fernández (ur. 22 lutego 1964 w San Juan) - portorykańska tenisistka, zwyciężczyni 17 turniejów wielkoszlemowych w grze podwójnej, liderka rankingu deblowego, w barwach USA mistrzyni olimpijska i zdobywczyni Pucharu Federacji.
  Gaël Sébastien Monfils (ur. 1 września 1986 w Paryżu) − francuski tenisista, zwycięzca turniejów rangi ATP World Tour w grze pojedynczej, reprezentant w Pucharze Davisa.
  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.
  USTA Billie Jean King National Tennis Center – kompleks sportowy we Flushing Meadows–Corona Park w nowojorskiej dzielnicy Queens, na którym rozgrywany jest tenisowy turniej wielkoszlemowy – US Open. Centralnym obiektem jest stadion im. Arthura Ashe, będący największą areną tenisową świata, która potrafi pomieścić ponad 22 tys. osób.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.032 sek.