• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • UCI Professional Continental Teams  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  UCI America Tour – coroczny cykl międzynarodowych wyścigów kolarskich rozgrywanych w Ameryce Północnej i Południowej. Dimension Data (Kod UCI: DDD) – południowoafrykańska zawodowa grupa kolarska założona w 2007 roku. W latach 2013–2015 znajdowała się w dywizji UCI Professional Continental Teams, a od 2016 w dywizji UCI WorldTeams.

  UCI Professional Continental Teams – druga w hierarchii dywizja profesjonalnych zespołów kolarskich.

  Rejestracja zespołów[ | edytuj kod]

  Rejestracji zespołów w poszczególnych dywizjach, w tym w UCI Professional Continental Teams, dokonuje przed każdym sezonem Międzynarodowa Unia Kolarska. Rejestracja jest dokonywana po sprawdzeniu złożonych dokumentacji przez poszczególne grupy.

  Verva ActiveJet Pro Cycling Team – polska zawodowa grupa kolarska założona w Borku Wielkopolskim 1995 roku, obecnie mająca siedzibę w Otominie. W trakcie swojego istnienia wielokrotnie zmieniali się główni sponsorzy grupy, przez co zmianie ulegała także jej nazwa.ONE Pro Cycling (Kod UCI: ONE) – brytyjska zawodowa grupa kolarska założona w 2015 roku. Od 2016 roku znajduje się w dywizji UCI Professional Continental Teams.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Mróz – była polska zawodowa grupa kolarska założona w Borku Wielkopolskim 1995 roku. W trakcie swojego istnienia wielokrotnie zmieniali się główni sponsorzy grupy, przez co zmianie ulegała także jej nazwa. W jej barwach jeździli najbardziej utytułowani polscy kolarze ostatniej dekady XX wieku oraz pierwszej dekady XXI wieku.
  FDJ (Kod UCI: FDJ) – profesjonalna francuska grupa kolarska, utworzona w 1997. Ekipa sponsorowana jest przez francuską loterię Francaise des Jeux. Dyrektorem drużyny jest były francuski kolarz Marc Madiot. W sezonie 2003-2004 przyjęła nazwę FDJeux.com, jednak szybko wróciła do swojej poprzedniej nazwy. W latach 2000-2001 w barwach drużyny ścigał się Polak, Grzegorz Gwiazdowski. Obecnie liderami zespołu są Sandy Casar i Christophe Le Mével.
  Direct Énergie (Kod UCI: DEN) – francuska zawodowa grupa kolarska. W latach 2005-2009 należała do dywizji UCI ProTour. W sezonie 2010 nie dostała licencji na występy w UCI ProTour i od tamtej pory do 2013 występowała w dywizji Professional Continental Team. W grudniu 2013 UCI przyznała drużynie licencję ProTeams na występy w latach 2014-2015 w wyścigach najwyżej kategorii World Tour.
  UCI WorldTeams – najwyższa dywizja profesjonalnych zespołów kolarskich. Do sezonu 2014 włącznie dywizja nosiła nazwę UCI ProTeams.
  Caja Rural–Seguros RGA (Kod UCI: CJR) – hiszpańska zawodowa grupa kolarska założona w 2010 roku. Od 2011 roku znajduje się w dywizji UCI Professional Continental Teams.
  Androni Giocattoli-Venezuela (Kod UCI: AND) – włoska zawodowa grupa kolarska z siedzibą w Turynie. Założona w 1996 roku jako Gaseosas Glacial-Selle Italia z połączenia zespołów ZG Mobili-Selle Italia-Birex i Gaseosas Glacial. Od sezonu 2012 zarejestrowana w dywizji UCI Professional Continental Teams.
  Gazprom-RusVelo (Kod UCI: RVL) – rosyjska zawodowa grupa kolarska założona w 2012 roku. Od początku istnienia znajduje się w dywizji UCI Professional Continental Teams.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.033 sek.