• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tylko jeden - program telewizyjny  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Marcin Wrzosek (ur. 14 października 1987) – polski zawodnik MMA wagi piórkowej. Były zawodnik organizacji FEN i Ultimate Fighting Championship. Aktualnie związany z KSW.Gołków – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Piaseczno. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa warszawskiego.

  Tylko jedenpolski program telewizyjny typu reality show emitowany na antenie Polsatu od 6 marca 2020, prowadzony przez Blankę Lipińską.

  Produkcja[ | edytuj kod]

  Wprowadzenie formatu pod nazwą Only One. Tylko jeden zapowiedziano w grudniu 2019, jednak miesiąc później podano do informacji, że tytuł programu zostanie zmieniony na Tylko jeden. Droga do KSW. W lutym tego samego roku ogłoszono, że program ostatecznie będzie zatytułowany Tylko jeden. Prowadzącą została Blanka Lipińska, zaś trenerami – Łukasz Zaborowski oraz Marcin Wrzosek.

  Pandemia COVID-19 – pandemia zakaźnej choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. Epidemia rozpoczęła się 17 listopada 2019 w mieście Wuhan, w prowincji Hubei w środkowych Chinach, a 11 marca 2020 została uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za pandemię. Mieszane sztuki walki (MMA, Mixed Martial Arts) – dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą wręcz przy dużym zakresie dozwolonych technik (w zasadzie dopuszcza się wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki bez broni). Mieszane sztuki walki wyrażają jeden ze współczesnych kierunków rozwoju sztuk walki – zapewnienie widowiska sportowego, w którym walka toczy się przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka śmierci i poważnych, trwałych obrażeń ciała.

  Program realizowany jest w willi w Gołkowie niedaleko Piaseczna – w tym samym miejscu, w którym mieszkali uczestnicy szóstej i siódmej edycji programu Big Brother.

  Zasady programu[ | edytuj kod]

  W programie udział bierze dziesięciu mężczyzn, którzy rywalizują ze sobą w jednej kategorii wagowej na zasadach MMA. W każdym odcinku odbywa się walka, której przegrany odpada z dalszej rywalizacji. Pojedynki trwają dwie rundy po trzy minuty każda, w przypadku remisu pomiędzy zawodnikami dodana jest kolejna dogrywkowa runda. Uczestnicy mają ponadto ograniczony kontakt z najbliższymi, gdyż na czas projektu zamieszkują razem w jednym domu. Dwóch najlepszych uczestników miało mierzyć się ze sobą w finałowej walce podczas oficjalnej gali Konfrontacji Sztuk Walki we Wrocławiu, ale ta została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Finał pierwszego sezonu odbył się w 8 odcinku programu. Program zwyciężył Tomasz Romanowski który wypunktował po raz drugi Marcina Krakowiaka i otrzymał kontrakt z KSW o wartości 200 000 złotych.

  Konfrontacja Sztuk Walki, KSW – polska organizacja promująca walki MMA (Mixed Martial Arts) założona w Warszawie przez Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego. Lider wśród organizacji MMA w Europie oraz jedna z największych organizacji na świecie. Gale KSW odbywają się w Polsce i za granicą. Gala „KSW 39. Colosseum” zgromadziła w maju 2017 na PGE Narodowym niemal 58 tys. widzów, plasując się na drugim miejscu wśród największych pod względem liczebności publiczności wydarzeń sportowych w Polsce. Była to także druga na świecie impreza MMA pod względem liczebności publiczności. Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Polsat – polski komercyjny kanał telewizyjny, który jako pierwszy w kraju otrzymał koncesję na nadawanie ogólnopolskie. Rozpoczął nadawanie 5 grudnia 1992 o 16:30. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.
  Tomasz Romanowski (ur. w Stargardzie Szczecińskim) – polski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) wagi półśredniej. Zwycięzca pierwszej edycji programu reality show „Tylko Jeden”, oraz kontraktu z KSW o wartości 200 000 złotych. Brat innego zawodnika wagi koguciej Sebastiana Romanowskiego.
  Piaseczno – miasto powiatowe w woj. mazowieckim. Położone w sąsiedztwie warszawskiej dzielnicy Ursynów, w odległości 17 km na południe od centrum Warszawy. Lokalizacja ta wpływa korzystnie na szybki rozwój budownictwa, zlokalizowania siedzib wielu zagranicznych firm (w 2010 r. uznane jako najbardziej atrakcyjne miasto dla biznesu według magazynu Forbes), szybkiego przyrostu liczby mieszkańców etc. Miasto wchodzi w skład aglomeracji warszawskiej.
  Marcin Krakowiak (ur. 17 maja 1993 w Tomaszowie Mazowieckim) – polski zawodnik MMA wagi średniej. Współzałożyciel federacji Wirtuoz Challenge. Założyciel fili Octopusa w Wolborzu. Walczył m.in. dla takich federacjach jak Fight Exclusive Night czy Armia Fight Night. Uczestnik pierwszej edycji programu „Tylko jeden”. Od listopada związany z federacją KSW.
  Reality show – typ programów telewizyjnych, w których z reguły występują osoby wcześniej niezwiązane zawodowo z telewizją. Osoby te w założeniu mają zachowywać się „naturalnie” przed kamerą w sztucznie zaaranżowanej, niekiedy ekstremalnej, sytuacji. Wiele z programów ma postać konkursu.
  Program telewizyjny – telewizyjna produkcja audiowizualna, podstawowa jednostka ramówek stacji telewizyjnych, która charakteryzuje się określonym gatunkiem telewizyjnym.
  Big Brother (pol. Wielki Brat) – program telewizyjny typu reality show, stworzony w Holandii 4 września 1997 (pierwsza edycja wystartowała w tym kraju 16 września 1999), którego producentem jest Endemol.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.662 sek.