• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tylko Dylan

  Przeczytaj także...
  I Want You – piosenka skomponowana przez Boba Dylana, nagrana przez niego w styczniu i wydana na albumie Blonde on Blonde w maju 1966 r.The Ballad of Frankie Lee and Judas Priest – piosenka skomponowana przez Boba Dylana, nagrana przez niego w październiku i wydana na albumie John Wesley Harding w grudniu 1967 r.
  Martyna Jakubowicz (ur. 24 lutego 1955 w Krakowie) – polska wokalistka, gitarzystka i kompozytorka tworząca muzykę z pogranicza bluesa, rocka i amerykańskiego folku.

  Tylko Dylan – album Martyny Jakubowicz wydany w 2005 i zawierający utwory autorstwa Boba Dylana w tłumaczeniu Andrzeja Jakubowicza i Michała Kłobukowskiego. Jakubowicz towarzyszą muzycy tworzący zespół Voo Voo.

  Lista utworów[]

  źródło:.

  Lay Lady Lay – piosenka skomponowana przez Boba Dylana, nagrana przez niego w lutym 1969 i wydana na albumie Nashville Skyline w kwietniu 1969 r. oraz jako strona A singla. Jeden z największych przebojów i jedna z najpopularniejszych piosenek Dylana.All Along the Watchtower – utwór napisany i skomponowany przez Boba Dylana w 1967 roku. W 2004 utwór został sklasyfikowany na 48. miejscu listy 500 utworów wszech czasów magazynu Rolling Stone. W sierpniu 1974 r. piosenka została wydana jako kolejny singel Dylana.
  1. "Pukam do nieba bram" (Knockin' on Heaven's Door) – 4:09
  2. "Jot jak Judasz" (The Ballad of Frankie Lee and Judas Priest) – 4:04
  3. "Wejdź proszę wejdź" (Lay Lady Lay) – 4:47
  4. "Augustyn Święty był w mym śnie" (I Dreamed I Saw St. Augustine) – 3:34
  5. "Znów będę wolna" (I Shall Be Released) – 5:04
  6. "Wszystko tu popsute" (Everything Is Broken) – 3:05
  7. "Bądź ze mną" (I Want You) – 5:02
  8. "Specjaliści od wojny" (Masters of War) – 4:48
  9. "Polityczny świat" (Political World) – 4:32
  10. "Żegnaj mi Andżelino" (Farewell Angelina) – 3:26
  11. "Na straży w dzień i w nocy" (All Along the Watchtower) – 3:26

  Muzycy[]

  źródło:.

  Teraz Rock (wcześniej nosił nazwę Tylko Rock) – miesięcznik wydawany przez AD Music SA, poświęcony głównie muzyce rockowej, zawiera informacje o bieżących wydarzeniach, recenzje płyt, wydawnictw video i koncertów, wywiady z artystami. Cena pisma wynosi 9,90 zł.Wojciech Waglewski (ur. 21 kwietnia 1953 w Nowym Sączu) – polski gitarzysta, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV oraz Polskiej Akademii Filmowej.
 • Martyna Jakubowicz – śpiew
 • Wojciech Waglewski – gitara, śpiew
 • Mateusz Pospieszalski – saksofony
 • Karim Martusewicz – gitara basowa
 • Piotr Żyżelewicz – perkusja
 • Marcin Borys – gitara
 • Łukasz Matuszyk – akordeon
 • Bartek Straburzyński – instrumenty klawiszowe, mandolina
 • Małgorzata Kogut – chórki
 • Przypisy

  1. Marcin Gajewski. Martyna Jakubowicz: Tylko Dylan. „Teraz Rock”. 4 (26), s. 67–68, 2005. ISSN 1730-394X (pol.). 
  2. Tylko Dylan w bazie Archiwum Polskiego Rocka

  Linki zewnętrzne[]

 • Recenzja Jana Chojnackiego
 • Mateusz Pospieszalski (ur. 6 października 1965 w Częstochowie) – polski kompozytor, aranżer. Gra na saksofonie, fletach, klarnecie basowym, instrumentach klawiszowych, akordeonie, śpiewa (także techniką alikwotową - tzw. tybetański śpiew gardłowy). Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Pochodzi z wielodzietnej muzykalnej rodziny Pospieszalskich. Ma dwóch synów - Marka, który również gra na saksofonie, oraz Łukasza.Bob Dylan, właśc. Robert Allen Zimmerman (ur. 24 maja 1941 w Duluth) – amerykański piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, pisarz i poeta.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Michał Kłobukowski (ur. 1951 w Warszawie) – polski tłumacz literatury amerykańskiej i angielskiej, poeta. Studiował filologię angielską w Warszawie 1970-71 i w Poznaniu 1973-75.
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Karim Martusewicz (ur. 27 listopada 1972 w Trypolisie) – polski kontrabasista i gitarzysta basowy. Lider i założyciel zespołu Karimski Club. Prywatnie mąż Sylwii Wiśniewskiej.
  Piotr „Stopa” Żyżelewicz (ur. 31 marca 1965, zm. 12 maja 2011) – polski perkusista, członek zespołów Armia, Izrael, Voo Voo i 2Tm2,3. Był także członkiem grup: Toya Blues Band, Kultura, Brygada Kryzys, Moskwa. Wystąpił w książce Marcina Jakimowicza Radykalni. Debiutował w szkole średniej w zespole punkowym SALT-10.
  Archiwum Polskiego Rocka – wortal muzyczny dla kolekcjonerów płyt istniejący od 9 lipca 2000 roku publikujący informacje o polskich płytach rockowych. Dodatkowo 17 października 2005 roku autor strony wydał książkę o tym samym tytule, zawierającą opis ponad 2300 płyt 230 zespołów.
  International Standard Serial Number, ISSN czyli Międzynarodowy Znormalizowany Numer Wydawnictwa Ciągłego – ośmiocyfrowy niepowtarzalny identyfikator wydawnictw ciągłych tradycyjnych oraz elektronicznych. Jest on oparty na podobnej koncepcji jak identyfikator ISBN dla książek, ISAN dla materiałów audio-wideo. Niektóre publikacje wydawane w seriach mają przyporządkowany zarówno numer ISSN, jak i ISBN.
  I Dreamed I Saw St. Augustine – piosenka skomponowana przez Boba Dylana, nagrana przez niego w październiku i wydana na albumie John Wesley Harding w grudniu 1967 r.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.