• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tyler Winklevoss

  Przeczytaj także...
  The Social Network – amerykański film obyczajowy z 2010 roku o powstaniu serwisu społecznościowego Facebook w reżyserii Davida Finchera. Film powstał na podstawie książki Bena Mezricha Miliarderzy z przypadku (ang. The Accidental Billionaires). Światowa premiera miała miejsce 24 września 2010, premiera w Polsce odbyła się 15 października 2010.Ósemka mężczyzn (M8+) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2009 w Poznaniu między 23 a 30 sierpnia na Torze Regatowym Malta.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Tyler Howard Winklevoss (ur. 21 sierpnia 1981 w Southampton) – amerykański wioślarz oraz przedsiębiorca. Reprezentant Stanów Zjednoczonych w wioślarskiej dwójce bez sternika podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Pływał razem z bratem bliźniakiem – Cameronem.

  Serwis społecznościowy — to serwis internetowy, który istnieje w oparciu o zgromadzoną wokół niego społeczność. Tworzy tak zwane media społecznościowe (ang. social media).Nagroda Akademii Filmowej – powszechnie znana jako Oscar (ang. Oscar lub Academy Awards) – coroczna nagroda przyznawana przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej (Academy of Motion Picture Arts and Sciences) w dziedzinie filmu. Została ufundowana w 1927 roku.

  Osiągnięcia sportowe[ | edytuj kod]

 • Mistrzostwa Świata Juniorów – Płowdiw 1999 – dwójka ze sternikiem – 8. miejsce.
 • Igrzyska PanamerykańskieRio de Janeiro 2007 – złoto w ósemce oraz srebro w czwórce bez sternika
 • Igrzyska OlimpijskiePekin 2008dwójka bez sternika – 6. miejsce.
 • Mistrzostwa ŚwiataPoznań 2009ósemka – 9. miejsce.
 • Biznes[ | edytuj kod]

  Tyler Winklevoss i jego brat Cameron są znani z założenia wraz z kolegą ze studiów w Harvardzie - Divyą Narendrą serwisu HarvardConnection (później przemianowanego na ConnectU). W 2004 pozwali oni Marka Zuckerberga, założyciela Facebooka, o 65 milionów dolarów, twierdząc, że ukradł ich pomysł na stworzenie serwisu społecznościowego. Sprawa zakończyła się ugodą. Opowiada o tym nominowany do Oscara film The Social Network w reżyserii Davida Finchera z 2010. Role obu braci Winklevossów odtwarza w nim aktor Armie Hammer (w niektórych scenach dublował go Josh Pence).

  Uniwersytet Harvarda (ang. Harvard University) powstał 8 września 1636 jako Harvard College w Newtown (wówczas w Kolonii Zatoki Massachusetts, obecnie Cambridge) koło Bostonu jako pierwszy uniwersytet na terenie kolonii brytyjskich w Ameryce Północnej.Wioślarstwo – niegdyś odmiana transportu (wodnego) dziś dyscyplina sportowa polegająca na wprowadzeniu w ruch łodzi pływającej po wodzie przy użyciu siły mięśni wioślarza używającego wioseł jako dźwigni prostej.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Facebook
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Copyright The Beijing Organizing Committee for the Games of the XXIX Olympiad: Athlete - The official website of the BEIJING 2008 Olympic Games (ang.). [dostęp 21 sierpnia 2008]. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-09-17)].
  2. Copyright WorldRowing.com: WorldRowing.com (ang.). [dostęp 21 listopada 2008].
  3. Tyler Winklevoss Bio, Stats, and Results, Sports-Reference.com [dostęp 2013-05-09] (ang.).
  29. Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2008 rozgrywały się w Pekinie, stolicy Chin, od 8 do 24 sierpnia (niektóre mecze piłki nożnej odbyły się 6 i 7 sierpnia, czyli przed oficjalnym otwarciem).David Fincher (ur. 28 sierpnia 1962 w Denver) – amerykański reżyser i producent filmowy. Jest zdobywcą Złotego Globu, za swoją twórczość był również dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii Filmowej.
  Warto wiedzieć że... beta

  Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.
  Cameron Howard Winklevoss (ur. 21 sierpnia 1981 w Southampton) – amerykański wioślarz, reprezentant Stanów Zjednoczonych w wioślarskiej dwójce bez sternika podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.
  Armand Douglas Hammer, znany jako Armie Hammer (ur. 28 sierpnia 1986 w Los Angeles w stanie Kalifornia) – amerykański aktor filmowy i serialowy.
  Mark Elliot Zuckerberg (ur. 14 maja 1984 w White Plains) – amerykański programista i przedsiębiorca, główny twórca serwisu społecznościowego Facebook, obecnie dyrektor generalny tego serwisu; Człowiek Roku tygodnika Time w 2010.
  XV Igrzyska Panamerykańskie – multidyscyplinarne zawody sportowe rozegrane od 13 (piłka nożna od 12) do 29 lipca 2007 roku w Rio de Janeiro.
  Dwójka bez sternika mężczyzn (M2-) – konkurencja rozgrywana podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie między 9 a 16 sierpnia w Parku Olimpijskim Shunyi.
  21 sierpnia jest 233. (w latach przestępnych 234.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 132 dni.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.