• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tyberiusz Kowalczyk  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Marcin Najman (ur. 13 marca 1979 w Częstochowie) – polski bokser zawodowy wagi ciężkiej, zawodnik mieszanych sztuk walki.
  Tyberiusz Kowalczyk (2009)
  Tyberiusz Kowalczyk w konkurencji Spacer drwala
  Tyberiusz Kowalczyk trzyma ciężar "na czas"
  Tyberiusz Kowalczyk w przysiadzie ze sztangą przodem
  Tyberiusz Kowalczyk w konkurencji Waga płaczu bokiem

  Tyberiusz Ryszard Kowalczyk, pseudonim Tyberian (ur. 29 stycznia 1979 w Legnicy) – polski strongman i zawodnik MMA.

  Ruch Społeczny Europa Plus – polskie stowarzyszenie o charakterze politycznym, a także centrolewicowa koalicja kilku ugrupowań politycznych, planujących m.in. wspólny start w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014. Założone w 2013.Kielce (łac. Civitas Kielcensis, lit. Kielcai, łot. Kelce, ros. Ке́льце) – miasto wojewódzkie położone w południowej części centralnej Polski, stolica województwa świętokrzyskiego. Położone w Górach Świętokrzyskich nad rzeką Silnicą. Stanowi regionalny ośrodek gospodarczy,naukowy,turystyczny oraz wystawienniczo-targowy. Pod koniec 2011 roku miasto liczyło 201 815 mieszkańców. Na terenie Kielc znajduje się pięć rezerwatów przyrody, w tym cztery geologiczne.

  Jeden z najlepszych polskich siłaczy. Mistrz Europy Centralnej Strongman w Parach 2007. Mistrz Polski Strongman A-Nowi 2007.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Tyberiusz Kowalczyk treningi siłowe rozpoczął w wieku osiemnastu lat. Uczestniczył w Pucharze Polski Strongman 2003 i Pucharze Polski Strongman: Eliminate Your Opponent Cup 2009.

  Uzyskał wykształcenie średnie, w zawodzie technika budowlanego. Żonaty z Barbarą. W 2010 został wybrany na radnego Legnicy z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2013 odszedł z klubu SLD i przystąpił do Europy Plus.

  Mistrzostwa Europy Centralnej Strongman w Parach 2007 – doroczne, drużynowe mistrzostwa siłaczy z Europy Centralnej, rozgrywane w zespołach złożonych z dwóch zawodników, reprezentujących ten sam kraj.Sanda (chiń.: 散打; pinyin: sǎndǎ – wolna walka) lub Sanshou (chiń.: 散手; pinyin: sǎnshǒu – wolna ręka) – chiński nowożytny sport walki, oparty na tradycyjnych chińskich sztukach walki.

  Mieszka w Legnicy.

  Wymiary:

 • wzrost 187 cm
 • waga 126 kg
 • biceps 52 cm
 • udo 74 cm
 • klatka piersiowa 145 cm
 • Rekordy życiowe:

 • przysiad 330 kg
 • wyciskanie 265 kg
 • martwy ciąg 330 kg


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Sporty siłowe − to rodzaj dyscyplin sportowych, do których zaliczne są m.in.: armwrestling, kulturystyka, podnoszenie ciężarów, strongman oraz trójbój siłowy. Trening w sportach siłowych ma na celu zwiększenie tężyzny fizycznej oraz powiększenie masy mięśniowej zawodnika.
  Mieszane sztuki walki (MMA, Mixed Martial Arts) – dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą wręcz przy dużym zakresie dozwolonych technik (w zasadzie dopuszcza się wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki bez broni). Mieszane sztuki walki wyrażają jeden ze współczesnych kierunków rozwoju sztuk walki – zapewnienie widowiska sportowego, w którym walka toczy się przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka śmierci i poważnych, trwałych obrażeń ciała.
  Konfrontacja Sztuk Walki, KSW – polska organizacja promująca walki MMA (Mixed Martial Arts) założona w Warszawie przez Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego. Lider wśród organizacji MMA w Europie oraz jedna z największych organizacji na świecie. Gale KSW odbywają się w Polsce i za granicą. Gala „KSW 39. Colosseum” zgromadziła w maju 2017 na PGE Narodowym niemal 58 tys. widzów, plasując się na drugim miejscu wśród największych pod względem liczebności publiczności wydarzeń sportowych w Polsce. Była to także druga na świecie impreza MMA pod względem liczebności publiczności.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Mariusz Zbigniew Pudzianowski, pseudonim Pudzian (ur. 7 lutego 1977 w Białej Rawskiej) – polski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA), wcześniej utytułowany strongman i rugbysta.
  Lębork (pierwotnie Łebno; kaszb. Lãbórg lub też Lãbórch, niem. Lauenburg) – miasto i gmina w województwie pomorskim, w powiecie lęborskim.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.042 sek.