• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tunbridge Wells - borough

  Przeczytaj także...
  Southborough – miasto w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 23 km na południowy zachód od miasta Maidstone i 48 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miasto liczyło 11 124 mieszkańców.Rusthall – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 26 km na południowy zachód od miasta Maidstone i 49 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 4776 mieszkańców.
  Colliers Green – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 17 km na południe od miasta Maidstone i 62 km na południowy wschód od centrum Londynu.
  Zamek Scotney
  Groombridge Place
  Sissinghurst Castle Gardens

  Borough of Tunbridge Wells - dystrykt w Anglii, w południowej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Royal Tunbridge Wells.

  Dystrykt ma powierzchnię 331.3 km, od północy graniczy z dystryktami Tonbridge and Malling i Maidstone, od zachodu z dystryktem Sevenoaks, od wschodu z dystryktem Ashford w hrabstwie Kent, zaś od południa z dystryktami Wealden i Rotherw hrabstwie East Sussex. Zamieszkuje go 115 049 osób.

  Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.Rother District – dystrykt w Anglii, we wschodniej części hrabstwa East Sussex. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Bexhill-on-Sea.

  Na terenie dystryktu znajduje się jeden z kampusów Canterbury Christ Church University, a także pochodzący z XIV wieku zamek Scotney.

  Podział administracyjny[]

  Dystrykt obejmuje miasta Paddock Wood, Southborough, Royal Tunbridge Wells oraz 14 civil parish:

  Dystrykt dzieli się na 16 okręgów wyborczych:

  Swattenden – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 22 km na południe od miasta Maidstone i 66 km na południowy wschód od centrum Londynu.Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.

  Demografia[]

  W 2011 roku dystrykt Tunbridge Wells miał 115 049 mieszkańców. Zgodnie ze spisem powszechnym z 2011 roku dystrykt zamieszkiwało 1075 osób urodzonych w Polsce.

  Podział mieszkańców według grup etnicznych na podstawie spisu powszechnego z 2011 roku:

  Podział mieszkańców według wyznania na podstawie spisu powszechnego z 2011 roku:

  Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.Borough of Maidstone - dystrykt w Anglii, w środkowej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Maidstone.
 • Chrześcijaństwo - 62,9%
 • Islam – 1,1%
 • Hinduizm – 0,4%
 • Judaizm – 0,2%
 • Buddyzm – 0,4%
 • Sikhizm – 0,1%
 • Pozostałe religie – 0,4%
 • Bez religii – 26,6%
 • Nie podana religia – 8,0%
 • Transport i komunikacja[]

  St John's Road w Royal Tunbridge Wells

  Na terenie dystryktu znajdują się następujące stacje kolejowe:

  Benenden – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 23 km na południe od miasta Maidstone i 70 km na południowy wschód od centrum Londynu.Brenchley – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 17 km na południowy zachód od miasta Maidstone i 54 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 2715 mieszkańców.
 • Ashurst
 • High Brooms
 • Paddock Wood
 • Tunbridge Wells
 • Tunbridge Wells West
 • Przez dystrykt przechodzi droga A21 łącząca Hastings z centrum Londynu.

  Inne miejscowości[]

  Ashurst, Bedgebury Cross, Benenden, Bidborough, Brenchley, Capel, Colliers Green, Coursehorn, Cranbrook, Curtisden Green, Five Oak Green, Frittenden, Goudhurst, Hawkenbury, Hawkhurst, High Brooms, Horsmonden, Lamberhurst, Langton Green, Matfield, Pembury, Rusthall, Sandhurst, Sissinghurst, Speldhurst, Swattenden.

  Bidborough – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 24 km na południowy zachód od miasta Maidstone i 46 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 958 mieszkańców.Hawkhurst – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 25 km na południe od miasta Maidstone i 68 km na południowy wschód od centrum Londynu. Miejscowość liczy 4400 mieszkańców.

  Przypisy

  High Brooms – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 23 km na południowy zachód od miasta Maidstone i 49 km na południowy wschód od centrum Londynu.Lamberhurst – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 22 km na południowy zachód od miasta Maidstone i 58 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1491 mieszkańców.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Frittenden – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 16 km na południe od miasta Maidstone i 65 km na południowy wschód od centrum Londynu.
  Sevenoaks District - dystrykt w Anglii, w zachodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Sevenoaks.
  Borough of Ashford - dystrykt w Anglii, w środkowej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Ashford.
  Curtisden Green – osada w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 16 km na południe od miasta Maidstone i 60 km na południowy wschód od centrum Londynu.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Bedgebury Cross – osada w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 23 km na południe od miasta Maidstone i 62 km na południowy wschód od centrum Londynu.
  Goudhurst - wieś w Anglii w regionie Royal Tunbridge Wells w hrabstwie Kent. Nazwa miejscowości najprawdopodobniej pochodzi od staroangielskiego zwrotu guo hyrst oznaczającego wzgórze bitwy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.055 sek.