• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tulsa

  Przeczytaj także...
  Tramwaje w Tulsie − zlikwidowany system komunikacji tramwajowej w Tulsie w Stanach Zjednoczonych, działający w latach 1907−1936.Tulsa jest miastem w USA. W tym dużym mieście znajduje się kilka wysokich budynków, w tym jeden przekraczający 200 metrów. Poza tym ponad 100 metrów osiąga jeszcze 9 budynków. Nie trwa budowa żadnego nowego, ani nie ma żadnych projektów. Od ponad 20 lat nic się nie dzieje w Tulsie jeśli chodzi o temat wieżowców. Wśród obecnie stojących znajduje się Mid-Continent Tower, jeden z najstarszych ponad 100-metrowych gmachów w USA i na świecie.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Centrum Tulsy nocą

  Tulsa - miasto w centralnej części Stanów Zjednoczonych, w stanie Oklahoma, siedziba administracyjna hrabstwa Tulsa. Miasto ma 387,8 tys. mieszkańców, a cały jego obszar metropolitalny 930,8 tys. mieszkańców (dane z 2004). Jest drugim co do wielkości miastem w stanie, po Oklahoma City.

  Celle - miasto powiatowe w północnej części Niemiec, w kraju związkowym Dolna Saksonia, nad rzeką Aller na południowym obrzeżu Pustaci Lüneburskiej. Jest siedzibą powiatu Celle, liczy ok. 70,7 tys. mieszkańców.Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.

  Demografia[]

  Miasta partnerskie[]

 • Chińska Republika Ludowa Beihai, Chińska Republika Ludowa
 • Niemcy Celle, Niemcy
 • Francja Amiens, Francja
 • Meksyk San Luis Potosí, Meksyk
 • Izrael Tyberiada, Izrael
 • Japonia Utsunomiya, Japonia
 • Rosja Zielenograd, Rosja
 • Republika Chińska Kaohsiung, Republika Chińska
 • Polska Dąbrowa Górnicza, Polska
 • Zobacz też[]

 • Lista najwyższych budynków w Tulsie
 • Tramwaje w Tulsie

 • Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).
  Kaohsiung (także Gaoxiong, chiń.: 高雄; pinyin: Gāoxióng; pe̍h-ōe-jī: Ko-hiông) – miasto w południowo-zachodnim Tajwanie, nad Morzem Południowochińskim. Ma status miasta wydzielonego. W 2010 roku liczyło 2 773 483 mieszkańców. Główny port handlowy Tajwanu. Ośrodek przemysłu elektronicznego, informatycznego, hutniczego, maszynowego, stoczniowego i petrochemicznego.Dąbrowa Górnicza – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, w województwie śląskim, położone na Wyżynie Śląskiej, nad Czarną Przemszą i Białą Przemszą, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP), w Zagłębiu Dąbrowskim, będącym historyczną częścią zachodniej Małopolski.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Zielenograd, Zielenogradzki okręg administracyjny Moskwy (ros. Зеленоград (trl. Zelenograd), Зеленоградский административный округ (trl. Zelenogradskij administrativnyj okrug)) – miasto w Rosji, znajdujące się 37 km na północny zachód od Moskwy. Ludność liczy 218.839 mieszkańców. Od 1963 roku Zielenograd administracyjnie wchodzi w skład Moskwy. Po reformie administracyjnej w 1991 roku oficjalnie nazwany jako Zielenogradzki okręg administracyjny Moskwy.
  Beihai (chin.: 北海; pinyin: Běihǎi) – miasto o statusie prefektury miejskiej w południowych Chinach, w regionie autonomicznym Kuangsi, port handlowy i rybacki nad Zatoką Tonkińską. W 2010 roku liczba mieszkańców miasta wynosiła 368 271. Prefektura miejska w 1999 roku liczyła 1 395 164 mieszkańców. Ośrodek przemysłu rybnego, maszynowego, rafineryjnego, chemicznego i stoczniowego.
  San Luis Potosí – stan w północno-środkowej części Meksyku. Graniczy ze stanami: Coahuila i Nuevo León (na północy); Tamaulipas (na północnym wschodzie); Veracruz (na wschodzie); Hidalgo, Querétaro i Guanajuato (na południu), Jalisco (na południowym zachodzie), Zacatecas (na zachodzie).
  Utsunomiya (jap. 宇都宮市, Utsunomiya-shi) - miasto w Japonii, ośrodek administracyjny prefektury Tochigi, w środkowej części wyspy Honsiu, na nizinie Kantō.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.