• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tuffley

  Przeczytaj także...
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Domesday Book – napisany po łacinie rodzaj katastru gruntowego sporządzonego na żądanie Wilhelma Zdobywcy w podbitej przez niego Anglii, ukończony w 1086. Księga zawierała spis posiadłości ziemskich należących w każdym hrabstwie do króla oraz duchownych i świeckich feudałów, podawała ilość wasali każdego barona, rozmiary posiadłości, przybliżone dochody w gotówce, rodzaj gleby, liczbę chłopów, wysokość danin, powierzchnię lasów, pastwisk, ilość młynów, bydła + przybliżone dochody z poszczególnych posiadłości.
  Gloucester – miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), ośrodek administracyjny hrabstwa Gloucestershire. Miasto sytuowane w dolinie rzeki Severn około 180 km na zachód od Londynu, port nad rzeką Severn, połączony kanałem żeglownym Gloucester-Sharpnes (długość 26 km) z jej estuarium. Około 123 tys. mieszkańców (2001 r.).

  Tuffley – dzielnica w Gloucester, w Anglii, w Gloucestershire, w dystrykcie Gloucester. Leży 3 km od centrum miasta Gloucester i 153,4 km od Londynu. W 2011 roku dzielnica liczyła 5889 mieszkańców. W 1891 roku civil parish liczyła 872 mieszkańców. Tuffley jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Tuffelege.

  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.Gloucestershire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w Anglii, w regionie South West England, położone nad estuarium rzeki Severn, przy granicy z Walią.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Barnwood (ang.). Ordnance Survey linked data. [dostęp 2016-09-04].
  2. Distance from TUFFLEY [SO830150] (ang.). GENUKI. [dostęp 2016-09-04].
  3. Area: Tuffley (Ward) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-09-04].
  4. liczba ludności (ang.). Vision of Britain. [dostęp 2016-09-04].
  5. Gloucestershire Q-Z and Welsh entries (ang.). The Domesday Book online. [dostęp 2016-09-04].
  Civil parish (w dosłownym tłumaczeniu "parafia cywilna") – jednostka samorządu terytorialnego najniższego szczebla występująca na dużej części (lecz nie całości) obszaru Anglii. Parafie bywają niekiedy przyrównywane do polskich gmin, jednak nie jest to precyzyjne, ponieważ posiadają znacznie mniejszy zakres kompetencji.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.831 sek.