• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tuchola - gmina  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Rezerwat przyrody Jeziorka Kozie – torfowiskowy rezerwat przyrody na terenie Borów Tucholskich w województwie kujawsko-pomorskim. Utworzony w celu ochrony zarastających jezior z typowo wykształconym zespołem roślinności torfowiska wysokiego.Stobno – wieś w Polsce położona na Pojezierzu Krajeńskim w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie tucholskim, w gminie Tuchola nad zachodnim brzegiem jeziora Stobno. W skład sołectwa Stobno wchodzą również miejscowości Białowieża, Lubierzyn, Pod Komorzą i Tajwan.

  Tucholagmina miejsko-wiejska w Polsce, w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie tucholskim. W latach 1975–1998 gmina administracyjnie należała do województwa bydgoskiego.

  Siedzibą gminy jest Tuchola.

  Według danych z 31 grudnia 2012 gminę zamieszkiwało 20 451 osób.

  Struktura powierzchni[ | edytuj kod]

  Według danych z roku 2007 gmina Tuchola ma obszar 239,43 km², w tym:

  Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.Mała Komorza – wieś borowiacka w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie tucholskim, w gminie Tuchola. W skład sołectwa Mała Komorza wchodzą również miejscowości Dąbrówka i Wielka Komorza.
 • użytki rolne: 44,10%
 • użytki leśne: 47,33%
 • pozostałe grunty: 8,57%
 • Gmina stanowi 22,27% powierzchni powiatu.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Jezioro Zdręczno – rezerwat florystyczny w centralnej części Tucholskiego Parku Krajobrazowego ok. 6 km od Woziwody (gmina Tuchola, powiat tucholski) w województwie kujawsko-pomorskim, utworzony w 1982 roku na obszarze 15,74 ha. Rezerwat obejmuje śródleśne zarastające jezioro eutroficzne z zespołami roślinności wodnej i szuwarowej oraz torfowisko z gatunkami roślin chronionych i reliktowych.
  Rzepiczna (do 2008 Rzepiczyna) – wieś borowiacka w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie tucholskim, w gminie Tuchola. W skład sołectwa Rzepiczna wchodzi również miejscowość Barłogi.
  Gmina Chojnice – gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.
  Powiat tucholski – powiat w Polsce (w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Tuchola.
  Bladowo (niem. Bladau) – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie tucholskim, w gminie Tuchola, na Pojezierzu Krajeńskim przy trasie drogi wojewódzkiej nr 240. W skład sołectwa Bladowo wchodzą również miejscowości Bladowo-Wybudowanie, Nad Bladówkiem i Słupy. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa bydgoskiego.
  Fojutowo – osada borowiacka w Polsce, położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie tucholskim, gminie Tuchola, na południowym skraju Borów Tucholskich w obrębie Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Miejscowość jest częścią składową sołectwa Legbąd.
  Droga wojewódzka nr 237 (DW237) - droga wojewódzka w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim o długości 50 km, łącząca Czersk przez Tucholę i Gostycyn z miejscowością Mąkowarsko, leżącą przy krajowej "dwudziestcepiątce".

  Reklama

  Czas generowania strony: 2.934 sek.