Trzemeszno (gmina)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Trzemesznogmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.

Trzemeszno – miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Trzemeszno. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. bydgoskiego. Położone jest nad jeziorami Klasztornym i Popielewskim na Pojezierzu Gnieźnieńskim.Niewolno – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Trzemeszno. Na wyjeździe ze wsi w stronę Kruchowa znajduje się pomnik upamiętniający rozstrzelanie w tym miejscu, w 1939 roku 19 osób.

Siedziba gminy to Trzemeszno.

Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwały 14 102 osoby.

Struktura powierzchni[ | edytuj kod]

Według danych z roku 2002 gmina Trzemeszno ma obszar 174,81 km², w tym:

 • użytki rolne: 75%
 • użytki leśne: 10%
 • Gmina stanowi 13,94% powierzchni powiatu.

  Kurzegrzędy – osada w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Trzemeszno.Bystrzyca – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Trzemeszno, w sołectwie Cytrynowo.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Gmina Witkowo – gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie konińskim.
  Płaczkowo – wieś w Polsce, położona w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Trzemeszno.
  Jastrzębowo – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Trzemeszno. We wsi kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP z 1920. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa bydgoskiego.
  Duszno – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Trzemeszno. We wsi znajduje się neogotycki kościół pw. św. Doroty z 1865, a w pobliżu wzniesienie Wału Wydartowskiego z wieżą widokową.
  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.
  Gmina Rogowo – gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.
  Szydłowo Drugie – osada pofolwarczna w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Trzemeszno.

  Reklama