• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Truckee Meadows

  Przeczytaj także...
  Reno – miejscowość w Stanach Zjednoczonych, stolica hrabstwa Washoe nad rzeką Truckee (wypływa z jeziora Tahoe), u podnóża gór Sierra Nevada. Leży w odległości 42 km (26 mil) na północ od stolicy stanu Carson City i w odległości 35 km (22 mil) na północny wschód od jeziora Tahoe. Od wschodu graniczy ze Sparks. W roku 2004 liczyło około 200 tys. mieszkańców, co czyniło je drugim (po Las Vegas) największym miastem stanu Nevada.Truckee (ang. Truckee River) – rzeka w północnej Kalifornii i północnej Nevadzie (USA) o długości 225 km (140 mil). Swój bieg rozpoczyna w górach Sierra Nevada, a kończy w jeziorze Pyramid (Great Basin).
  Mila kwadratowa (ang. square mile, mi²) – pozaukładowa jednostka miary powierzchni stosowana w krajach anglosaskich.

  Truckee Meadowsdolina w północnej Nevadzie. Na jej terenie znajdują się miasta Sparks i Reno. Zajmuje ok. 10 mil kwadratowych. Na południe od niej leży Dolina Washoe. W północnej części znajdują się serie mniejszych dolin nazywanych „North Valleys”.

  Dolina, dolina rzeczna – wklęsła forma terenu o wydłużonym kształcie i wyraźnie wykształconym dnie, otoczona ze wszystkich stron wzniesieniami, najczęściej powstała w wyniku działalności rzek (erozji i akumulacji rzecznej) lub lodowców.

  Nazwa pochodzi od rzeki Truckee, która przecina dolinę z zachodu na wschód.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.005 sek.