• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Trossingen

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Powiat Tuttlingen (niem. Landkreis Tuttlingen) - powiat w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg, w regionie Schwarzwald-Baar-Heuberg. Stolicą powiatu jest miasto Tuttlingen.
  Villingen-Schwenningen - uzdrowiskowe miasto powiatowe w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg, w regionie Schwarzwald-Baar-Heuberg, siedziba powiatu Schwarzwald-Baar oraz wspólnoty administracyjnej Villingen-Schwenningen.

  Trossingen – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg, w regionie Schwarzwald-Baar-Heuberg, w powiecie Tuttlingen, siedziba wspólnoty administracyjnej Trossingen. Leży ok. 17 km na północny zachód od Tuttlingen, pomiędzy Villingen-Schwenningen a Spaichingen.

  Namibia (Republika Namibii, ang. Republic of Namibia, afrik. Republiek van Namibië, niem. Republik Namibia) – państwo w południowo-zachodniej Afryce, leżące nad Oceanem Atlantyckim (długość wybrzeża – 1572 km). Graniczy z Angolą (długość granicy 1376 km), Botswaną (1360 km), RPA (967 km) oraz Zambią (233 km). Do 1968 Namibia funkcjonowała pod nazwą Afryka Południowo-Zachodnia.Region Schwarzwald-Baar-Heuberg – region w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg. Siedzibą regionu jest miasto Villingen-Schwenningen.

  Współpraca[]

 • Francja Cluses, Francja
 • Stany Zjednoczone Beaverton, Stany Zjednoczone
 • Namibia Windhuk, Namibia
 • Tuttlingen – miasto powiatowe w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg, w regionie Schwarzwald-Baar-Heuberg, siedziba powiatu Tuttlingen oraz wspólnoty administracyjnej Tuttlingen. leży w Jurze Szwabskiej, częściowo w Parku Natury Górnego Dunaju, nad Dunajem, ok. 100 km na zachód od Memmingen.Rejencja Fryburg (niem. Regierungsbezirk Freiburg) - jedna z czterech rejencji niemieckiego kraju związkowego Badenia-Wirtembergia. Główny urząd rejencji, prezydium (Regierungspräsidium) ma siedzibę we Fryburgu Bryzgowijskim. Prezydium rejencji podlega Ministerstwu Spraw Wewnętrznych (Innenministerium) Badenii-Wirtembergii.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Spaichingen – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg, w regionie Schwarzwald-Baar-Heuberg, w powiecie Tuttlingen, siedziba wspólnoty administracyjnej Spaichingen. Leży w Jurze Szwabskiej, przy krańcu Parku Natury Górnego Dunaju, ok. 10 km na północny zachód od Tuttlingen.
  Wspólnota administracyjna Trossingen – wspólnota administracyjna (niem. Vereinbarte Verwaltungsgemeinschaft) w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg, w regionie Schwarzwald-Baar-Heuberg, w powiecie Tuttlingen. Siedziba wspólnoty znajduje się w mieście Trossingen.
  Beaverton – miasto w Hrabstwie Washington, w stanie Oregon w Stanach Zjednocznych. Położone jest 11 km na zachód od stolicy stanu – Portland, w dolinie rzeki Tualatin. W 2010 roku liczba mieszkańców wynosiła 89 803, co plasuje Beaverton na drugim miejscu pod względem wielkości w hrabstwie i na szóstym w stanie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.