• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Troels Staehelin Jensen

  Przeczytaj także...
  Międzynarodowe Towarzystwo Badania Bólu (International Association for the Study of Pain, IASP) - międzynarodowe towarzystwo zajmujące się problematyką bólu w aspektach naukowym, praktycznym i edukacyjnym. Powstało w 1973 roku. Obecnie przewodniczącym jest Profesor Troels Staehelin Jensen.Język duński (duń. dansk, det danske sprog) - język z grupy skandynawskiej języków germańskich. Posługuje się nim około 5,2 mln mówiących, głównie w Danii i Szlezwiku-Holsztynie w północnych Niemczech (ok. 50 tys. osób). Duński w charakterze języka urzędowego używany jest w Danii a także na Wyspach Owczych. W Islandii, która aż do 1944 r. była posiadłością Danii, duński jest nauczany jako jeden z głównych języków obcych, obok angielskiego, norweskiego i szwedzkiego.
  DaniaKrólestwo Danii (duń. Kongeriget Danmark) – państwo położone w Europie Północnej (Skandynawia), najmniejsze z państw nordyckich. W jej skład wchodzą też formalnie Grenlandia oraz Wyspy Owcze, które posiadając szeroką autonomię tworzą z kontynentalną Danią Wspólnotowe Królestwo Danii (Rigsfællesskabet). Dania graniczy od południa z Niemcami, zaś przez cieśninę Sund sąsiaduje ze Szwecją.

  Troels Staehelin Jensen – profesor Uniwersytetu w Århus w Danii. Jensen był przewodniczącym Scandinavian Association for the Study of Pain (1989-1994). Obecnie jest przewodniczącym Międzynarodowego Towarzystwa Badania Bólu (International Association for the Study of Pain, IASP).

  Uniwersytet Aarhus (łac. Universitas Aarhusiensis; duń. Aarhus Universitet; ang. Aarhus University) – uczelnia założona w 1928 roku jako Universitetsundervisningen i Jylland (Uniwersytet Nauczania w Jutlandii).

  Linki zewnętrzne[]

 • Troels Staehelin Jensen ny klinisk professor i eksperimentel og klinisk smerterforskning (duń.). AARHUS UNIVERSITET. [dostęp 2011-06-11]. • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama