• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Trivium - grupa muzyczna  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Demo (nagranie demonstracyjne) – niskonakładowy lub z pojedynczym nakładem wydany album muzyczny, rzadziej singel, film, nagrany w celach demonstracyjnych, pokazowych, promocyjnych dla zaprezentowania własnej twórczości określonemu odbiorcy, którym jest najczęściej przedstawiciel wytwórni muzycznej, stacji radiowej lub stacji telewizyjnej. Często nagrania tego typu są używane w celach wstępnej klasyfikacji zespołów i solistów na festiwalach muzycznych.Between the Buried and Me – zespół wykonujący szeroko pojętą muzykę heavymetalową. Pochodzi z Raleigh w Karolinie Północnej.

  Triviumamerykańska grupa muzyczna założona w 1999 roku w Orlando na Florydzie. Wykonywana przez zespół muzyka określana jest jako thrash metal, heavy metal, melodic death metal, groove metal, metalcore oraz metal progresywny. Liderem formacji oraz autorem wszystkich tekstów jest Matthew Kiichi HeafyAmerykanin pochodzenia japońskiego.

  In Waves – piąty studyjny album amerykańskiej grupy muzycznej Trivium. Został wydany 2 sierpnia 2011 roku przez wytwórnię Roadrunner.Machine Head – amerykańska grupa muzyczna założona 12 października 1991 roku w Oakland w Kalifornii. Wykonywana przez zespół muzyka określana jest jako groove metal, thrash metal, heavy metal, nu metal oraz metal alternatywny.

  Nazwa grupy wywodzi się z języka łacińskiego. Trivium w okresie późnej starożytności oraz średniowiecza było, obok quadrivium, podgrupą siedmiu sztuk wyzwolonych. Obejmowało trzy nauki: gramatykę, retorykę oraz logikę. Członkowie zespołu uznają, że obrazuje to ich zainteresowanie różnymi gatunkami muzycznymi.

  Siedem sztuk wyzwolonych (łac. septem artes liberales, właściwie siedem umiejętności godnych człowieka wolnego) – podstawa wykształcenia w okresie późnej starożytności oraz średniowiecza. Siedem sztuk dzielone było na dwie mniejsze grupy – trivium i quadrivium. Kanwą tego podziału było monumentalne, encyklopedyczne dzieło Marka Terencjusza Warrona, zatytułowane Disciplinarum libri IX (Dziewięć ksiąg naukowych).No Leaf Clover – utwór zespołu Metallica, ósmy z płyty S&M. Jest jednym z przygotowanych we współpracy z San Francisco Symphony w 1999 roku. Rozpoczyna go sekcja smyczkowa orkiestry, po czym pojawia się partia gitary Jamesa Hetfielda. W utworze występują naprzemiennie czysto grane zwrotki oraz refreny, w których zespół intensywnie używa gitarowego efektu distortion.

  Trivium nagrało osiem albumów studyjnych. Zespół słynie z dużej liczby występów. 12 czerwca 2006 roku brytyjski magazyn „Metal Hammer” na gali Golden God Awards uznał grupę za najlepiej koncertujący zespół w bieżącym roku. Tego samego dnia Matt Heafy otrzymał tytuł „Golden God”, a Travis Smith wygrał w kategorii „najlepszy perkusista”.

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Killswitch Engage (zwana także Killswitch lub w skrócie KsE) – amerykańska grupa muzyczna wykonująca metalcore, uważana za pionierów tego gatunku. Muzyka zespołu jest mocno zainspirowana przez scenę melodic death metalową.

  Historia[ | edytuj kod]

  Początki (1999-2002)[ | edytuj kod]

  Travis Smith, jeden ze współzałożycieli Trivium. Opuścił zespół w 2009 roku

  Grupa została założona w 1999 roku w Orlando na Florydzie. Zaledwie kilka dni po jej powstaniu do zespołu dołączył gitarzysta Matt Heafy. Miało to miejsce zaraz po tym jak dotychczasowy wokalista formacji, Brad Lewter, zauważył go na szkolnym konkursie talentów w Lake Brantley High School. Trzynastoletni wówczas Heafy wykonywał utwór „No Leaf Clover” z repertuaru grupy Metallica. Jakiś czas później został zaproszony do domu lokalnego perkusisty Travisa Smitha mieszczącego się w Altamonte Springs na Florydzie. Obecny był tam również basista Jarred Bonaparte, który wraz z Lewterem grał przez kilka lat w różnych cover bandach. Muzycy wspólnie ćwiczyli utwór „For Whom the Bell Tolls” Metalliki. Smith chciał, by zespół wykonał tę kompozycję podczas szkolnego konkursu „Battle of the Bands”. W trakcie trwania zawodów Trivium wykonało jeszcze jeden cover oraz dwa własne utwory. Jakiś czas później zespół zdobył drugie miejsce podczas lokalnego wydarzenia „Indiefest”.

  Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.Grindcore – styl w muzyce rockowej, którego powstanie datuje się na lata 80. XX wieku. Jest wypadkową stylów: thrash metalu z początku jego istnienia, hardcore i punk rocka, w tym crust punka reprezentowanego przez grupy z lat 80., jak Discharge, Chaos UK, Doom oraz zespołów łączących stylistyki metalu, hardcore i punka jak Siege, Deep Wound czy Repulsion.

  W roku 2000 doszło do zmian w składzie formacji. Po kilku występach w lokalnych klubach Lewter opuścił grupę z powodu różnic muzycznych. Życzył sobie, by zespół wykonywał muzykę inspirowaną industrial metalem oraz gothic metalem w stylu grup Ministry i Marilyn Manson. Heafy zdecydował się na przejęcie roli gitarzysty prowadzącego oraz wokalisty. Rozpoczęto poszukiwania gitarzysty rytmicznego. Został nim Brent Young – kolega Smitha, z którym grał niegdyś w innym zespole. Wcześniej przez jakiś czas z grupą występował gitarzysta Matt Shuler. Do końca roku Trivium zdobywało doświadczenie grając w garażach, klubach oraz przygotowując materiał na płytę. Wypowiedź Heafy’ego pochodząca z 2006 roku na temat pierwszych występów:

  Corey Beaulieu (ur. 22 listopada 1983 w Brunswick w stanie Maine) – amerykański muzyk, kompozytor i gitarzysta. Beaulieu znany jest przede wszystkim z występów w thrashmetalowej formacji Trivium, w której jest członkiem od 2003 roku. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 14 lat.Slayer (IPA [ˈsleɪə]) – amerykańska grupa muzyczna wykonująca thrash metal, powstała w 1981 roku w Huntington Park (przedmieścia Los Angeles), rozwiązana w 2019 roku. Zespół powstał z inicjatywy gitarzysty Kerry’ego Kinga, który do współpracy zaprosił gitarzystę Jeffa Hannemana, pochodzącego z Kuby perkusistę Dave’a Lombardo oraz basistę i wokalistę Chilijczyka - Toma Arayę. Już w początkowym okresie działalności muzycy rozwinęli własny styl oparty na intensywnych partiach gitar z partiami solowymi wykonywanymi przy użyciu tremola oraz charakterystycznym śpiewie wokalisty zespołu.
  .mw-parser-output div.cytat{display:table;padding:0}.mw-parser-output div.cytat.box{margin-top:0.5em;margin-bottom:0.8em;border:1px solid #aaa;background:#f9f9f9}.mw-parser-output div.cytat>blockquote{margin:0;padding:0.5em 1.5em}.mw-parser-output div.cytat-zrodlo{text-align:right;padding:0 1em 0.5em 1.5em}.mw-parser-output div.cytat-zrodlo::before{content:"— "}.mw-parser-output div.cytat.cudzysłów>blockquote{display:table}.mw-parser-output div.cytat.klasyczny::before{float:left;content:"";background-image:url("//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b9/Quote-alpha.png/20px-Quote-alpha.png");background-repeat:no-repeat;background-position:top right;width:2em;height:2em;margin:0.5em 0.5em 0.5em 0.5em}.mw-parser-output div.cytat.klasyczny>blockquote{border:1px solid #ccc;background:white;color:#333;padding-left:3em}.mw-parser-output div.cytat.cudzysłów>blockquote::before{display:table-cell;color:rgb(178,183,242);font:bold 40px"Times New Roman",serif;vertical-align:bottom;content:"„";padding-right:0.1em}.mw-parser-output div.cytat.cudzysłów>blockquote::after{display:table-cell;color:rgb(178,183,242);font:bold 40px"Times New Roman",serif;vertical-align:top;content:"”";padding-left:0.1em}.mw-parser-output div.cytat.środek{margin:0 auto}.mw-parser-output div.cytat.prawy{float:right;clear:right;margin-left:1.4em}.mw-parser-output div.cytat.lewy{float:left;clear:left;margin-right:1.4em}.mw-parser-output div.cytat.prawy:not([style]),.mw-parser-output div.cytat.lewy:not([style]){max-width:25em}

  Kiedy zaczynaliśmy grać, zdarzało się nam występować przed piątką ludzi, którzy nie mogli nas znieść. Albo graliśmy w garażu salonu tatuaży bez statywu mikrofonowego, jakiś koleś musiał trzymać mikrofon przy mojej twarzy.

  Ameryka Południowa – kontynent leżący na półkuli zachodniej oraz w większej części na półkuli południowej, a w mniejszej – na półkuli północnej. Niekiedy uważana jest również za subkontynent Ameryki.Frontside – polski zespół metalowy utworzony w 1993 w Sosnowcu. Twórczość grupy określa się jako metalcore łączony z death metalem. W swej twórczości grupa porusza takie zagadnienia jak wojna, problemy społeczne czy miłość. Przez krótki okres działalności zespołu w tekstach dominowała tematyka biblijna.

  W 2001 roku zespół wszedł do studia by nagrać pierwsze demo. Na płycie znalazły się trzy utwory. Jakiś czas później Jarred Bonaparte został poproszony przez pozostałych członków formacji o opuszczenie grupy. Tymczasowo jego miejsce zajął Richie Brown – wokalista oraz gitarzysta blackmetalowego zespołu Mindscar, w którym później zaczął się udzielać również Heafy. Trivium wciąż szukało jednak pełnoetatowego basisty. W końcu Brent Young zdecydował się na zmianę instrumentu. Po licznych zmianach w składzie Trivium stało się trzyosobową grupą.

  Alice in Chains – amerykańska grupa muzyczna utworzona w 1987 roku z inicjatywy wokalisty Layne’a Staleya oraz gitarzysty Jerry’ego Cantrella. Jest kolejnym zespołem wywodzącym się z Seattle, który osiągnął sukces komercyjny. Grupa bardzo często zaliczana jest do tzw. „Wielkiej Czwórki z Seattle”, wraz z takimi wykonawcami jak Pearl Jam oraz Soundgarden. Muzyka stworzona przez zespół jest mroczna i ciężka, lecz bardzo melodyjna. Odznacza się różnorodnością brzmienia, sprawiającą że zespół trudno jest przypisać do konkretnego gatunku. Grupa powszechnie identyfikowana jest z nurtem grunge, lecz czerpiąca inspirację z szeroko pojętej muzyki metalowej lat 70. Zawiera w sobie elementy ciężkich metalowych riffów spod znaku Black Sabbath oraz melodyjnego hard rocka spod znaku Led Zeppelin, przeplatanego łagodniejszymi i utrzymanymi w stylistyce muzyki akustycznej kompozycjami. Charakterystyczną cechą zespołu są rozbudowane aranżacyjnie utwory, oraz odrębny styl wokalny, który często zawiera zharmonizowane linie wokalne.Nikki Sixx, właśc. Frank Carlton Serafino Ferrana (ur. 11 grudnia 1958 w San José) – założyciel i basista amerykańskiej grupy rockowej Mötley Crüe, twórca większości kompozycji. Od 2010 roku Sixx prowadzi audycję radiową Sixx Sense emitowaną przez trzydzieści rockowych stacji radiowych w Stanach Zjednoczonych.

  24 maja 2002 roku Trivium wystąpiło na Orlando Metal Awards. Heafy otrzymał nagrodę dla najlepszego gitarzysty heavymetalowego. Tego samego roku zespół nagrał nowy materiał. Na demie zostały zawarte cztery utwory. W okresie od 17 do 22 grudnia grupa rejestrowała ścieżki na pierwszą profesjonalnie nagrywaną płytę. Za jej produkcję odpowiedzialny został Jason Suecof – właściciel Audiohammer Studios.

  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.Anthrax (ang. i łac.: dosł. wąglik) – amerykański zespół założony w Nowym Jorku w 1981 roku. Zaliczany obok zespołów Metallica, Slayer i Megadeth do wielkiej czwórki thrash metalu.

  Ember to Inferno (2003-2004)[ | edytuj kod]

  Corey Beaulieu dołączył do Trivium
  we wrześniu 2003 roku

  W lutym 2003 roku została wydana płyta zatytułowana po prostu Trivium (znana również jako Blue Demo). Koszt produkcji został w całości sfinansowany przez członków zespołu. Grupa dołączyła w maju tego samego roku do niemieckiej wytwórni płytowej Lifeforce Records. 31 maja zespół po raz drugi zagrał na Orlando Metal Awards. 16 czerwca Trivium wkroczyło do studia by zarejestrować materiał na swój pierwszy album studyjny. Przez jakiś czas z zespołem występował gitarzysta George Moore. W sierpniu powrócił jednak do zespołu The Autumn Offering, którego był współzałożycielem. 5 września, podczas festiwalu The Hard Rock Live, grupa ponownie wystąpiła w czteroosobowym składzie. Tym razem formację uzupełnił dziewiętnastoletni wówczas gitarzysta Corey Beaulieu. Wcześniej przez trzy tygodnie ćwiczył z Heafym utwory grupy. 14 października odbyła się premiera płyty pod tytułem Ember to Inferno. Wypowiedź Heafy’ego pochodząca z 2006 roku na temat albumu:

  Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.DVD (Digital Video Disc lub Digital Versatile Disc) – rozpowszechniony w roku 1995 standard zapisu danych na optycznym nośniku danych, podobnym do CD-ROM (te same wymiary: 12 lub 8 cm) lecz o większej pojemności uzyskanej dzięki zwiększeniu gęstości zapisu.

  To był album eksperymentalny, ponieważ wtedy byliśmy na etapie poszukiwań własnego brzmienia. Ja komponowałem muzykę, pisałem teksty, grałem wszystkie partie gitarowe i śpiewałem. Byłem wtedy bardzo młody i po raz pierwszy zabrałem się do pisania utworów. Przede wszystkim chciałem grać szybko, moją ambicją było zagranie jak największej ilości dźwięków w jak najkrótszym czasie. Nie okazało się to, niestety, najlepszym pomysłem. Teraz, z perspektywy czasu, mogę powiedzieć, że nasza pierwsza płyta ma, owszem, swoje charakterystyczne brzmienie, ale nie jest tak oryginalna, jak Ascendancy.

  Kerrang! – brytyjski tygodnik muzyczny (zawiera informacje dotyczące głównie rocka i metalu). Publikowany przez wydawnictwo Bauer Consumer Media. Organizuje coroczne gale rozdania nagród, przyznawanych w kilkunastu kategoriach. Jest to również nazwa kanału tv prezentującego muzykę rockową i gatunki jej pokrewne.Cover band – to zespół muzyczny, często rockowy, grający piosenki skomponowane i wcześniej znane z występów innych grup lub solistów.

  Pochodzący z płyty utwór „If I Could Collapse the Masses” pojawił się na kompilacji dołączonej do pewnego magazynu muzycznego. Kompozycję usłyszał Monte Conner z wytwórni płytowej Roadrunner Records. Jakiś czas później zadzwonił do członków zespołu i stwierdził, że jest zainteresowany tworzoną przez nich muzyką. Trivium wkrótce zarejestrowało ścieżki na demo zawierające trzy nowe utwory.

  Lifeforce Records – niemiecka wytwórnia płytowa. Została założona w 1995 roku przez Rüdigera Mahn, przejęta w 2000 roku przez Stefana Lüdicke."For Whom the Bell Tolls" – singel zespołu Metallica z albumu Ride the Lightning z 1984 roku. Utwór został skomponowany przez Jamesa Hetfielda, Larsa Ulricha i Cliffa Burtona.

  W styczniu 2004 roku zespół zrealizował teledysk do utworu „Like Light to the Flies”. Wideoklip wraz z nagranym wcześniej materiałem demo został wysłany do Connera. 17 lutego odbyła się premiera Fractured – drugiego albumu studyjnego grupy Capharnaum. Heafy nagrał na potrzeby wydawnictwa partie wokalu. W kwietniu Trivium podpisało kontrakt płytowy z wytwórnią Roadrunner Records. Jakiś czas później basista Brent Young opuścił skład. Podczas trasy koncertowej z zespołem Iced Earth zastąpił go, udzielający się grupach Capharnaum oraz Monstrosity, Mike Poggione. W sierpniu do Trivium dołączył Paolo Gregoletto – członek thrashmetalowej formacji Metal Militia. Miało to miejsce na krótko przed trasą koncertową Roadrunner Roadrage 2004 z grupami Machine Head oraz Chimaira. W październiku zespół rozpoczął rejestrowanie ścieżek na nowy album studyjny. Proces ten trwał aż do stycznia następnego roku.

  Annihilator – kanadyjska grupa muzyczna wykonująca thrash metal. Powstała w 1984 roku w Ottawie z inicjatywy gitarzysty Jeffa Watersa, który do współpracy zaprosił wokalistę Johna Batesa, basistę Davea Daviesa i perkusistę Paula Maleka. Do 2010 roku ukazało się trzynaście albumów studyjnych zespołu oraz szereg pomniejszych wydawnictw. Mimo częstych zmian personalnych zespół utrzymał łatwo rozpoznawalny styl oparty na kompozycjach i wirtuozerskiej grze gitarzysty Jeffa Watersa, który pozostał jedynym członkiem oryginalnego składu.Struna – źródło dźwięku (wibrator) w chordofonach (instrumentach strunowych). Struny mogą być wykonane z metalu, włókien naturalnych (m.in. jedwab), tworzywa sztucznego (przeważnie nylon), lub odpowiednio spreparowanych jelit zwierzęcych (instrumenty smyczkowe).

  Ascendancy (2005)[ | edytuj kod]

  Matt Heafy podczas koncertu w 2005 roku

  15 marca 2005 roku odbyła się premiera płyty zatytułowanej Ascendancy. Jason Suecof i Matt Heafy byli odpowiedzialni za proces produkcji. Andy Sneap natomiast zajął się masteringiem oraz miksowaniem muzyki. Album zadebiutował na 151. miejscu listy Billboard 200 oraz na 4. pozycji rankingu Top Heatseekers. Magazyn „Kerrang!” przyznał płycie status „Album of the Year”. Natomiast redakcja czasopisma „Guitar World” stwierdziła, iż Ascendancy jest jednym z najlepszych thrashmetalowych albumów wszech czasów. Opinia Heafy’ego pochodząca z 2006 roku na temat albumu:

  Do VI wieku n.e. w Japonii uprawiano różne kulty animistyczne. Gdy od tamtego momentu w Japonii zaczął się szerzyć buddyzm, dla odróżnienia od tej nowej religii, bukkyō (jap. 仏教, nauczania Buddy), stare wierzenia nazwano shintō, stosując do tego złożenie chińskich znaków oznaczających drogę bogów. W ciągu wieków między obiema religiami zachodził synkretyzm religijny – wielu Japończyków bierze dziś ślub w obrządku shintō, pogrzeby zaś odprawiane są w obrządku buddyjskim.Werbel (snare od angielskiego snare drum) – instrument perkusyjny z grupy membranofonów, który wraz z wielkim bębnem stanowi podstawową część zestawu perkusyjnego. Werbel - jako element zestawu perkusyjnego - określany bywa też jako "bęben mały", co jest dość mylące bo werbel posiada sprężyny rezonujące, dające charakterystyczny efekt szumu.

  Ascendancy sprzedało się całkiem nieźle – i ciągle się sprzedaje. Do dziś w Stanach poszło 130 tysięcy, w Anglii zdobyliśmy złoto. Jesteśmy z tej płyty bardzo zadowoleni i uważamy, że podobnie jak poprzednia dobrze prezentuje kondycję zespołu w tamtym czasie. Przez ostatnie trzy lata większa część naszego setu koncertowego pochodziła z tej płyty. Jedyny problem z nią jest taki, że ze względu na krzyczano-śpiewane partie wokalne, jakie na niej są, przypisano nas do tego cholernego nurtu metalcore.

  Mahoń – drewno otrzymywane z różnych gatunków i rodzajów drzew. Mahoń amerykański pozyskuje się z mahoniowca (Swietenia), natomiast mahoń afrykański (tzw. zamahoń) z grusz afrykańskich (Mimusops).Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  24 maja odbył się pierwszy koncert Trivium w Polsce. Zespół wystąpił w warszawskim klubie Proxima w ramach trasy koncertowej Roadrunner Roadrage 2005. Tego samego dnia zagrały również grupy Still Remains oraz 3 Inches of Blood. 11 czerwca zespół miał okazję zagrać na głównej scenie podczas Download Festival wraz z takimi formacjami jak Black Sabbath oraz Anthrax. Występ był znaczący dla grupy, która zyskała dzięki niemu popularność w Wielkiej Brytanii. Heafy uznał, że ten koncert wprowadził Trivium na scenę światową. Jakiś czas później poprzednia płyta zespołu, Ember to Inferno, doczekała się reedycji wydanej nakładem Lifeforce Records. Na wydawnictwie zawarto trzy dodatkowe utwory oraz poszerzono szatę graficzną. Z okazji 25-lecia wytwórni płytowej Roadrunner Records powstał projekt Roadrunner United, w którym wzięli udział jej najważniejsi wykonawcy. Zaproszeni zostali również Heafy oraz Beaulieu. Efektem końcowym pracy muzyków była wydana 11 października płyta zatytułowana The All-Star Seesions. Do końca roku Trivium nagrało teledyski do utworów: „Pull Harder on the Strings of Your Martyr”, „A Gunshot to the Head of Trepidation” oraz „Dying in Your Arms”. Każda z kompozycji została wydana również jako singel.

  Slipknot (IPA [/ˈslɪp nɒt/]) – amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza heavy, nu i metalu alternatywnego. Birmingham – miasto (city) i dystrykt metropolitalny w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie metropolitalnym West Midlands.

  The Crusade (2006-2007)[ | edytuj kod]

  Paolo Gregoletto podczas koncertu
  22 maja 2007 roku w Linz

  W styczniu 2006 roku opublikowany został teledysk do utworu „Dying in Your Arms”. 5 kwietnia ukazało się kolejne wydanie brytyjskiego czasopisma „Kerrang!”. Na dołączonej do numeru płycie znalazła się, wykonana przez Trivium, interpretacja utworu „Master of Puppets” zespołu Metallica. W tym samym miesiącu, po trasie koncertowej z grupami God Forbid oraz Mendeed, kwartet wkroczył do studia w celu nagrania nowej płyty. Na producenta ponownie wybrany został Jason Suecof. 9 maja ukazała się reedycja albumu Ascendancy, na której zawarto cztery bonusowe utwory oraz płytę DVD z wideoklipami i koncertem zarejestrowanym 18 września 2005 roku w Londynie. 10 czerwca zespół wystąpił na głównej scenie podczas Download Festival. Tego samego dnia grały również takie formacje jak Metallica, Alice in Chains oraz Arch Enemy. Dwa dni później odbyła się gala Golden Gods Awards zorganizowana przez brytyjskie czasopismo „Metal Hammer”. Trivium zdobyło nagrodę dla najlepiej koncertującego zespołu bieżącego roku. Heafy otrzymał tytuł „Golden God”, a Smith zwyciężył w kategorii „najlepszy perkusista”. 10 października odbyła się premiera The Crusade, trzeciego albumu studyjnego grupy Trivium. Heafy zapytany o to, czy nowy album przebije poprzednią płytę zespołu, Ascendancy:

  Miksowanie muzyki - mieszanie, połączenie w jeden strumień kilku sygnałów dzwiękowych, z których każdy jest nośnikiem informacji muzycznej.Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.

  Pewnie, że tak! Są tu na pewno lepsze piosenki, bo im więcej piszesz, tym lepszy w tym jesteś. Po nagraniu dwóch płyt naprawdę rozumiesz, jakie są mocne, a jakie słabe punkty kompozycji, co trzeba zrobić, żeby była udana. No i lepiej gramy – co jest także nieuniknione, jeśli się występuje tyle, co my.

  Wydawnictwo uplasowało się na 25. pozycji listy Billboard 200 z liczbą 31 tysięcy egzemplarzy sprzedanych w ciągu pierwszego tygodnia w Stanach Zjednoczonych. Przedostatnia strona dołączonej do płyty książeczki zawiera tekst: „Rest in peace Dimebag Darrell Abbot (1966-2004)”. Trivium w ten sposób upamiętniło śmierć tragicznie zmarłego gitarzysty znanego z występów w grupach Pantera oraz Damageplan. Zespół promował nowy materiał stanowiąc między innymi support dla brytyjskiej legendy heavy metalu – zespołu Iron Maiden.

  Basista – popularnie muzyk, instrumentalista, który gra na instrumencie basowym, takim jak gitara basowa, kontrabas, basetla, rzadziej dętym (np. tuba, suzafon). Czasem terminem tym określa się wokalistę śpiewającego basem, choć w tym przypadku prawidłowym nazewnictwem jest właśnie bas. W znaczeniu popkulturowym basista to najczęściej członek zespołu muzycznego. Wraz z perkusistą i instrumentalistą, który realizuje wypełnienie harmoniczne (np. pianistą lub gitarzystą niebasowym) tworzy sekcję rytmiczną.Andy Sneap (ur. 18 lipca 1969) – brytyjski producent i inżynier dźwięku. Znany głównie ze zmiksowania i wyprodukowania wielu albumów heavymetalowych. Gitarzysta w thrashmetalowym zespole Sabbat. Obecnie pracuje w swoim własnym studio – "Backstage Recording", które założył w 1994 roku.

  Rok 2007 Trivium spędziło koncertując na całym świecie. Po występach w Japonii, Australii i Nowej Zelandii zespół wrócił do Ameryki Północnej, gdzie grał z takimi formacjami jak Gojira, Lamb of God oraz Machine Head. Corey Beaulieu został zaproszony przez lidera kanadyjskiej grupy Annihilator, Jeffa Watersa, do gościnnego udziału podczas nagrywania płyty Metal. Na wydanym w kwietniu albumie pojawiło się solo gitarowe w wykonaniu muzyka Trivium (utwór „Kicked”). 13 maja grupa po raz drugi wystąpiła w warszawskiej Proximie. Tym razem u boku zespołów Annihilator oraz Sanctity. Jakiś czas wcześniej formacja została zaproszona przez zespół Korn do wzięcia udziału w rozpoczynającym się w lipcu tournée Family Values Tour. W tym samym roku powstały teledyski do utworów: „The Rising”, „To the Rats” oraz „Becoming the Dragon”. Grupa zaczęła pracować nad nowym albumem studyjnym w październiku. Na producenta płyty wybrany został Nick Raskulinecz, znany ze współpracy z takimi zespołami jak Death Angel, Foo Fighters czy Rush. W tym samym miesiącu ukazał się album Appointment with Death grupy Lizzy Borden, na którym gościnnie wystąpił Beaulieu. W listopadzie Trivium wyruszyło wraz z formacjami Machine Head, Arch Enemy oraz DragonForce w europejską edycję trasy koncertowej The Black Crusade.

  Marilyn Manson – amerykański zespół rockowy założony przez Briana Warnera i Scotta Putesky’ego w Fort Lauderdale, w stanie Floryda. Propagator nonkonformizmu i ikonoklazmu, słynny z kontrowersyjnego wyglądu i tekstów. Trudno sklasyfikować grupę, gdyż każdy dotychczasowy album, miał mieć różne i indywidualne brzmienie. Zespół i jego lider starali się wymyślić unikatowy i wyrafinowany wizerunek dla każdej kolejnej ery. Grupa muzyczna została utworzona w 1989 jako „Marilyn Manson & the Spooky Kids”. Wyjątkowe wystąpienia spowodowały utworzenie się lokalnego kultu, który później rozrósł się na skalę światową. Program zespołu prawie zawsze zmienia się pomiędzy wydaniami kolejnych albumów.Dream Theater – amerykańska grupa muzyczna wykonująca metal progresywny, założona w roku 1985 przez Johna Petrucciego (gitara), Johna Myunga (gitara basowa) i Mike’a Portnoya (perkusja). Po dołączeniu Kevina Moore’a (instrumenty klawiszowe) zespół obrał nazwę Majesty, którą zmienił na Dream Theater dopiero w roku 1987. Muzyka tej grupy to fuzja popularnych wówczas hard rocka i heavy metalu z jednej strony oraz rocka progresywnego z drugiej. Inspiracją dla Dream Theater była twórczość takich zespołów jak Kansas, Rush, Queensrÿche, Yes, Iron Maiden. Muzyka Dream Theater cechuje się ciężkim heavymetalowym brzmieniem, skomplikowaną formą typową dla rocka progresywnego (zmieniające się w czasie schematy rytmiczne i harmoniczne) oraz wykonawczą wirtuozerią. Zespół jest uważany za jeden z najważniejszych w historii metalu progresywnego. Do września 2010 roku działał w składzie James LaBrie, John Myung, John Petrucci, Mike Portnoy, Jordan Rudess.

  Shogun (2008-2010)[ | edytuj kod]

  Corey Beaulieu podczas koncertu 1 marca 2010 roku na Soundwave Festival 2010 w Perth

  Zespół zakończył nagrywanie materiału na nową płytę w czerwcu 2008 roku. Ścieżki zarejestrowano w Nashville, stolicy stanu Tennessee słynącej z muzyki country. Za miksowanie odpowiedzialny był Colin Richardson, współpracujący wcześniej z grupami Fear Factory oraz Machine Head. W ramach promocji nadchodzącej płyty zrealizowany został teledysk do utworu „Down from the Sky”. Premiera czwartego albumu studyjnego grupy Trivium, noszącego nazwę Shogun, odbyła się 30 września. Edycja specjalna wydana tego samego dnia została wzbogacona o trzy dodatkowe utwory (w tym „Iron Maiden” – interpretację kompozycji grupy Iron Maiden). Corey Beaulieu na temat muzyki zawartej na płycie:

  Gojira – francuska grupa muzyczna wykonująca muzykę z pogranicza death, thrash i groove metalu. Zespół powstał w 1996 roku w Ondres we Francji z inicjatywy braci Josepha i Mario Duplantier oraz Christiana Andreu."Revolver" - czasopismo muzyczne wydawane jako miesięcznik poświęcone tematyce szeroko rozumianego hard rocka i heavy metalu. Od 2006 pismo wydawane jest przez korporację medialną Future US. Wcześniej tytuł należał do Harris Publications.

  Nowy krążek łączy w sobie wszystkie elementy obecne na poprzednich płytach. Nasze wcześniejsze krążki bardzo się między sobą różniły, a ten album jest jakby połączeniem ich wszystkich.

  W trakcie pierwszego tygodnia sprzedano 24 tysięcy kopii albumu w samych Stanach Zjednoczonych. Płyta zajęła 23. miejsce na liście Billboard 200. W październiku Trivium wraz z zespołami Amon Amarth oraz Mastodon wyruszyło supportować formację Slayer w ramach trasy koncertowej The Unholy Alliance: Chapter III.

  27 stycznia 2009 odbyła się premiera teledysku do utworu „Throes of Perdition”. 9 czerwca na warszawskim Torwarze Trivium, wraz z zespołem DevilDriver, supportowało grupę Slipknot. 16 czerwca Trivium po raz trzeci zagrało na Download Festival. Latem zespół występował na Rockstar Energy Drink Mayhem Festival. We wrześniu ukazał się album Force Fed Lies grupy Dirge Within, na którym Corey Beaulieu zagrał gościnnie solo gitarowe w utworze „Complacency”. 29 października rozpoczęła się druga część trasy koncertowej Into the Mouth of Hell We Tour. Wieloletni perkusista Trivium, Travis Smith, nieoficjalnie opuścił zespół z powodów osobistych (jakiś czas wcześniej wziął ślub). Nie wziął również udziału w żadnym występie podczas trasy. Techniczny Smitha, Nick Augusto, został poproszony przez pozostałych członków grupy o tymczasowe zastępowanie muzyka.

  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).Black metal – jeden z podgatunków heavy metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku w wyniku ewolucji thrash metalu. W latach 80. określenie "black metal" było używane w odniesieniu do wszystkich zespołów mających satanistyczne teksty i otoczkę, bez względu na styl muzyczny. Black metal był czymś w rodzaju podgatunku występującego wśród ówczesnych gatunków metalu (jak heavy, speed czy thrash metal ), pionierem był brytyjski zespół Venom, który wprowadził do heavy metalu punkowe elementy i grał speed metalowo. Inne zespoły to np. szwedzki Bathory, szwajcarskie Hellhammer i Celtic Frost. Później na przełomie lat 80. i 90. był to już odrębny gatunek operujący charakterystycznym "skrzekliwym" sposobem śpiewania i stylistyką opartą na czarno-białym makijażu typu corpse paint, zapoczątkowanym przez Kinga Diamonda z duńskiego Mercyful Fate. Zespoły "drugiej fali" to między innymi Darkthrone, Satyricon, Emperor. Pierwszym zespołem drugiej fali black metalu był zaczynający jeszcze pod koniec lat 80. Mayhem, który zadebiutował w 1987 r. EP-ką "Deathcrush".

  4 lutego 2010 roku zespół ujawnił na swojej stronie internetowej, iż Nick Augusto został mianowany oficjalnym członkiem grupy. Na rzecz Trivium opuścił wykonujący grindcore zespół Maruta. Augusto oraz Gregoletto grali niegdyś wspólnie w zespole Metal Militia. Trivium w nowym składzie nagrało utwór „Shattering the Skies Above”, który znalazł się na minialbumie God of War: Blood & Metal. Wydawnictwo promowało wydaną na konsolę PlayStation 3 grę wideo God of War III. Zespół w trakcie pobytu w studiu nagraniowym zarejestrował własną interpretację utworu „Slave New World” brazylijskiej legendy groove metalu – grupy Sepultura. 2 marca opublikowany został teledysk do kompozycji „Shattering the Skies Above”.

  Dew-Scented - niemiecka grupa wykonująca muzykę z pogranicza thrash i death metalu. Powstała w 1992 roku w Brunszwiku.Arch Enemy - szwedzki zespół muzyczny wykonujący melodic death metal, założony w 1996 roku przez Michaela i Christophera Amottów i Johana "Liiva" Axelssona. Liiva występował w zespole do 2000 roku. Zastąpiła go niemiecka wokalistka Angela Gossow.

  In Waves (2011-2012)[ | edytuj kod]

  Matt Heafy podczas koncertu 4 lipca 2012 roku na With Full Force Festival 2012 w Löbnitz

  2 stycznia 2011 roku zespół wszedł do studia w celu nagrania piątego albumu studyjnego. Opinia Heafy’ego na temat nowego materiału:

  Niektóre utwory są bardziej techniczne i może trochę bardziej melodyjne. To wielkie spektrum dźwięków, jednak wszystko do siebie pasuje. Zrobiliśmy to tak, jak nigdy wcześniej. [...] Cały koncept tej płyty zmieniał się przez ten rok, to nie tylko muzyka, to cały pakiet. Mieliśmy zrobioną już okładkę, a teraz siedzimy, słuchamy tego wszystkiego, musimy napisać słowa. Nawet teraz nie wiem jak to będzie wyglądało. Kiedy pytam innych jak to wyszło, oni mówią: “To jest to!”.

  Starożytność – okres w historii Bliskiego Wschodu, Europy i Afryki Północnej nazywany też antykiem i obejmujący dzieje tych regionów od powstania pierwszych cywilizacji do około V wieku n.e.Iced Earth – amerykański zespół powermetalowy założony w Tampie na Florydzie w 1984 roku. Jego liderem jest Jon Schaffer. Zespół łączy style heavy metalu, metalu progresywnego, opery i speed metalu z power metalem. Teksty Iced Earth dotyczą szerokiego zakresu moralności, egzystencji, przemiany, a także religii, filozofii czy fantastyki. Dodatkowo album The Glorious Burden zawierał utwory mówiące o historii, przeżyciach i odczuciach bohaterów historycznych, oraz o wydarzeniach, które wpłynęły na świat i ludzi.

  9 czerwca grupa wystąpiła na Download Festival. 17 czerwca opublikowany został teledysk do „In Waves” – nowej kompozycji Trivium. Po raz piąty reżyserią wideoklipu zespołu zajął się Ramon Boutviseth. Dwa dni później, podczas koncertu w Birmingham, grupa wykonała dwa nieznane dotąd utwory: „Black” oraz „Dusk Dismantled”. Latem formacja po raz drugi wzięła udział w Rockstar Energy Drink Mayhem Festival (poprzednio w 2009 roku). 5 sierpnia grupa po raz pierwszy wystąpiła na festiwalu Wacken Open Air. 9 sierpnia odbyła się premiera In Waves, piątego albumu studyjnego zespołu Trivium. Edycja specjalna wydawnictwa zawiera płytę DVD oraz pięć dodatkowych utworów. Za produkcję oraz miksowanie muzyki odpowiedzialni byli Colin Richardson oraz Martin „Ginge” Ford. Jest to pierwszy album grupy, na którym nie zagrał Travis Smith. Płyta zajęła 13. miejsce na liście Billboard 200 sprzedając się w liczbie 22 tysięcy kopii w ciągu pierwszego tygodnia w Stanach Zjednoczonych. Trivium we wrześniu wyruszyło supportować grupę Dream Theater podczas trwającej dwa miesiące trasy koncertowej. 28 października opublikowany został teledysk do utworu „Built to Fall”. 11 listopada grupa wystąpiła w warszawskiej Progresji. Jako support zagrał sosnowiecki zespół Frontside. W grudniu Trivium koncertowało w Wielkiej Brytanii w ramach trasy koncertowej Defenders of the Faith III zorganizowanej przez magazyn „Metal Hammer”.

  Ministry – amerykański zespół muzyczny wykonujący industrial metal z wpływami szeroko pojętej muzyki rockowej. Został założony w 1981 roku w Chicago.Robert Flynn (ur. 19 lipca 1967 w Oakland jako Lawrence Matthew Cardine) - amerykański gitarzysta, wokalista i autor tekstów w thrashmetalowym zespole Machine Head. Wcześniej występował w takich zespołach jak Inquisitor, Vio-Lence, Forbidden.

  12 stycznia 2012 roku Trivium, wraz z zespołem In Flames, wyruszyło w trasę koncertową obejmującą Stany Zjednoczone oraz Kanadę. 21 lutego odbył się ostatni występ w jej ramach. 11 kwietnia grupa wystąpiła w Los Angeles podczas gali Golden Gods zorganizowanej przez magazyn „Revolver”. 13 czerwca zespół zagrał w poznańskim Eskulapie. Support stanowiła jaworznicka grupa Animations. We wrześniu Trivium po raz pierwszy wystąpi w Ameryce Południowej.

  Melodic death metal – podgatunek death metalu. Odznacza się większą ilością melodyjnych riffów i gitarowych solówek, rzadko na gitarach akustycznych, pojawia się również "czysty wokal" (tradycyjny śpiew) zamiast growlu. Death i Morbid Angel, często uważani za "ojców chrzestnych" death metalu, mają pierwszorzędny wpływ na gatunek oraz jego prekursorów At the Gates i Carcass (na albumie Heartwork). Często również uznaje się za taki album North From Here wydany w 1993 przez Sentenced.Amon Amarth – grupa muzyczna powstała w Szwecji w miejscowości Tumba w 1992 roku grająca melodic death metal. Nazwa grupy wywodzi się od tolkienowskiej Góry Przeznaczenia (w sindarinie: Amon Amarth). Zespół nawiązuje w swoich tekstach do mitologii skandynawskiej oraz podbojów wikingów i ich walki.

  Vengeance Falls i Silence in the Snow (2013-2015)[ | edytuj kod]

  W styczniu 2013 roku, Paolo Gregoletto umieścił zdjęcia zespołu podczas prób. Produkcją nowego materiału zajął się David Draiman (znany jako wokalista grupy Disturbed). Pierwszy utwór z nadchodzącego albumu „Brave this Storm”, został zaprezentowany publiczności 28 czerwca na festiwalu Rock The City Bucharest, w Rumunii. 3 dni później oficjalna wersja audio była dostępna za darmo, na stronie zespołu. Pierwszy singiel „Strife”, miał swoją premierę na żywo 1 sierpnia na Resurection Fest at Viveiro w Hiszpanii. Premiera albumu ma odbyć się 15 października 2013 roku. Trivium w ramach trasy koncertowej wystąpili w Polsce na dwóch koncertach, kolejno 11 i 12 sierpnia w Warszawie [klub Progresja] i Krakowie [klub Kwadrat], supportował ich rodzimy Frontside. 8 maja 2014 r. zespół rozstał się z dotychczasowym perkusistą Nickiem Augusto. Obecnie funkcję perkusisty pełni techniczny grupy, Mat Madiro.

  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.Blast beats (potocznie blasty) - są to rytmy używane w ekstremalnych gatunkach metalu. Najprościej rzecz biorąc jest to granie danej wartości (najczęściej ósemki lub szesnastki) na bębnie basowym oraz naprzemienne granie na talerzu czy werblu zachowując 2 razy szybszą wartość (szesnastki lub "32"). Talerz uderzany jest równo z bębnem basowym, a zaraz po nich werbel.

  Jesienią 2014 roku Corey Beaulieu ogłosił, że zespół pracuje nad kolejnym albumem, który ma się ukazać jesienią 2015 roku. Wkrótce w grze Guitar Hero: Live pojawia się utwór „Strife” z Vengeance Falls. W lipcu 2015 uruchomiona zostaje strona internetowa „snow.trivium.org” promująca nowy album. Na profilu facebookowym grupy zdjęcie profilowe zmienia się na powiązane ze stroną.

  In Flames – szwedzki zespół muzyczny założony w 1990 roku w Göteborgu przez gitarzystę oraz jej lidera - Jespera Strömblada. In Flames razem z grupami Dark Tranquillity oraz At the Gates zapoczątkował nowy gatunek w muzyce znany obecnie jako melodic death metal. Grupa zaczęła zdobywać popularność po wydaniu w 1995 minialbumu Subterranean, uzyskując kontrakt z wytwórnią Nuclear Blast. Do tej pory zespół wydał dziesięć albumów studyjnych, przedostatni z nich zatytułowany A Sense of Purpose, wydany 4 kwietnia 2008 zadebiutował na 28. miejscu listy sprzedaży Billboard 200 w Stanach Zjednocznonych. Łączny nakład sprzedanych albumów grupy przekroczył 2 000 000 egzemplarzy.Muzyka country, utożsamiana mylnie z filmową country and western music – odmiana muzyki rozrywkowej, powstała w USA w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z ballad kowbojskich i traperskich, śpiewanych przez wędrownych grajków, wyposażonych w bardzo skromne instrumentarium - banjo, gitara, skrzypce itp.

  24 lipca na stronie rozpoczęło się 6-cio dniowe odliczanie. Nieoficjalna informacja podaje, że album będzie nosił tytuł „Silence in the Snow”, pojawiły się też tytuły trzech utworów: „Silence in the Snow”, „Dead and Gone” oraz „Until the World Goes Cold”, a także data premiery nowego krążka - 2 października 2015. Informację tę potwierdzono 30 lipca, kiedy po zakończeniu odliczania na stronie pojawił się klip do tytułowego utworu. 31 lipca 2015 ujawniono pełną listę utworów na nowej płycie, projekt okładki, udostępniono również możliwość składania przedpremierowych zamówień. 7 sierpnia, podczas występu na Bloodstock Open Air w Anglii, kapela zagrała 2 premierowe utwory: „Silence in the Snow” i „Blind Leading the Blind”. 27 sierpnia pojawił się teledysk do trzeciego singla „Until the World Goes Cold”. 5 grudnia 2015 podczas występu na Knotfest Mexico zespół ogłosił, iż Paul Wandtke zastąpił Mata Madiro.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Nick Raskulinecz (ur. w Knoxville, Tennessee) – amerykański muzyk, producent muzyczny oraz inżynier dźwięku, współpracujący między innymi ze studiem nagrań „Henson Recording Studios”, mieszczącym się na terenie Los Angeles. Laureat nagrody Grammy z 2003 roku. Raskulinecz najczęściej współpracuje z wykonawcami wywodzącymi się z kręgu muzyki rockowej oraz metalowej. Obecnie mieszka w Knoxville, Tennessee. Od 2011 występuje w alternatywnej grupie muzycznej Epic Ditch, której jest także producentem.

  The Sin and the Sentence[ | edytuj kod]

  31 lipca 2017 r. zespół opublikował tytułowy utwór „The Sin and the Sentence”, natomiast 23 lipca na antenie radia SiriusXM Octane odbyła się premiera numeru „The heart from your hate”. Tego dnia zespół ogłosił także oficjalną datę premiery nowego albumu - 20 października 2017 r.

  Dyskografia Trivium – pełna dyskografia amerykańskiej grupy muzycznej Trivium. Grupa powstała w 1999 roku w Orlando w stanie Floryda, należy do nurtu New Wave of American Heavy Metal. Formacja wydała pięć albumów studyjnych, czternaście teledysków, trzynaście singli oraz jeden minialbum.Groove metal (również neo-thrash, half-thrash, post-thrash, power groove) - podgatunek muzyki metalowej, który wyewoluował z thrash metalu na początku lat dziewięćdziesiątych XX w.

  Producentem albumu został Josh Wilbur, znany przede wszystkim ze współpracy z zespołami Lamb of God oraz Gojira. Materiał został nagrany w kalifornijskim studiu Hybrid.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).
  The New Order - drugi album studyjny amerykańskiej grupy muzycznej Testament wydany 10 maja, 1988 roku. Do piosenki "Trial by Fire" został nagrany wideoklip. Nagrania dotarły do 136. miejsca listy Billboard 200 w USA.
  Industrial metal – nurt muzyczny wywodzący się z połączenia elementów muzyki industrialnej oraz metalu. Jest to graniczny gatunek muzyczny, co sprawia iż jest on dość trudny do zdefiniowania. Najogólniej rzecz biorąc można powiedzieć, iż ten rodzaj muzyki wyróżnia połączenie ostrych, metalowych riffów, którym towarzyszy specyficzny podkład klawiszowy, sample oraz (zwykle) elektronicznie zniekształcony wokal.
  Sepultura - brazylijska grupa muzyczna wykonująca głównie death metal i thrash metal, powstała w 1984 z inicjatywy Maxa i Igora Cavalerów.
  DevilDriver – amerykańska grupa muzyczna grająca melodic death metal i groove metal, założona w Santa Barbara, (Kalifornia).
  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.
  Lamb of God – amerykański zespół heavymetalowy pochodzący z Richmond w stanie Wirginia. Grupa, poprzednio znana jako Burn The Priest należy do nurtu określanego mianem New Wave of American Heavy Metal.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.147 sek.