• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Triple H  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Dalip Singh Rana (ur. 27 sierpnia 1972 w Indiach) – zawodowy zapaśnik, lepiej znany jako The Great Khali. Aktualnie związany jest z federacją World Wrestling Entertainment i walczy w rosterze SmackDown! Zanim został wrestlerem był oficerem policji w Indiach, mistrzem kulturystyki i zawodnikiem Pehlwan (rodzaj zapasów w Indiach).Dean Ambrose, właśc. Jonathan Good (ur. 7 grudnia 1985 w Cincinnati) – profesjonalny zapaśnik występujący w federacji WWE jako członek stajni The Shield. Good jest też znany z występów na wielu scenach niezależnych m.in. CHIKARA, Dragon Gate USA czy Combat Zone Wrestling przeważnie jako Jon Moxley. Obecnie Dean posiada tytuł United States Championship.

  Paul Michael Levesque (ur. 27 lipca 1969 w Nashua w New Hampshire) – amerykański wrestler znany pod pseudonimem ringowym Triple H (skrót poprzedniego, Hunter Hearst Helmsley). Jest on również wiceprezydentem od poszukiwania talentów, live eventów oraz spraw kreatywnych federacji wrestlingu WWE, a także założycielem i akcjonariuszem WWE NXT. Jest członkiem rodziny McMahon, do której należy główna część majątku WWE. Oprócz korporacyjnych ról, Levesque występuje regularnie w programach WWE jako autorytet i wrestler.

  World Tag-Team Championship to pasy drużynowe federacji WWE. Prawo walki o ten pas mają tylko zawodnicy z rostera RAW. Rekordzistą w ilości wygranych jest Edge - pas zdobywał 12 razy m.in. 7 razy z Christianem, 2 razy z Chrisem Benoit, raz z Hulkiem Hoganem, Randym Ortonem i Chrisem Jericho.Ołeh Ołeksandrowicz Prudius, ukr. Олег Олександрович Прудіус (ur. 27 kwietnia 1972 roku na Ukrainie) – wrestler znany pod pseudonimem Vladimir Kozlov. W latach 2006-2011 był związany z WWE, w okresie 2010-2011 występując w rosterze RAW.

  Levesque wziął udział w wielu konkursach kulturystycznych po ukończeniu liceum w 1987. Rozpoczął swoją karierę profesjonalnego wrestlera w International Wrestling Federation w 1992, pod pseudonimem Terra Ryzing. Dołączył do World Championship Wrestling (WCW) w 1994, gdzie został przemianowany na Jean-Paul Lévesque, Quebekczykowego arystokratę. W 1995, Levesque przeniósł się do World Wrestling Federation (teraźniejsze WWE), gdzie stał się Hunter Hearst Helmsleyem, zaś później, Triple H’em. W 1997, Triple H współutworzył D-Generation X, wrestlingowe ugrupowanie, które było ważnym elementem „Attitude Ery” w WWF. W 1999, po storyline'owym poślubieniu Stephanie McMahon, Triple H stał się regularnym main eventerem federacji. Przez kolejne ponad półtorej dekady, Helmsley zdobył światowe tytuły 14 razy, a także prowadził stajnie takie jak The McMahon-Helmsley Faction i Evolution. W 2003, Levesque poślubił Stephanie McMahon w prawdziwym życiu.

  SummerSlam 2008 odbyło się w Conseco Fieldhouse, Indianapolis. Odbyły się tam walki między zawodnikami WWE. Największą atrakcją była walka między The Undertakererem i Edgem.James Brian "Jim" Hellwig, znany jako Ultimate Warrior lub Warrior (ur. 16 czerwca 1959 w Crawfordsville, Indiana) – były amerykański zawodowy zapaśnik oraz kulturysta. M.in. 2-krotny posiadacz tytułu interkontynentalnego mistrza federacji WWF. Debiutował 28 listopada 1985.

  W 2010 stał się tzw. part-timerem i występuje w ringu okazjonalnie, częściej zajmując się swoją pozycją na zapleczu WWE.

  W ciągu kariery stał się mistrzem 25 razy; w tym dziewięciokrotnie zdobył WWF Championship/WWE Championship/WWE World Heavyweight Championship i pięciokrotnie World Heavyweight Championship. Zwyciężył w turnieju King of the Ring 1997, Royal Rumble z lat 2002 i 2016, a także brał udział w walkach wieczoru siedmiu WrestleManii.

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Motörhead – brytyjski zespół muzyczny powstały w 1975 roku z inicjatywy basisty i wokalisty Iana „Lemmy’ego” Kilmistera, który pozostawał jedynym stałym członkiem grupy. Grupa odniosła sukces komercyjny w latach 80. XX wieku, natomiast jej albumy Overkill, Bomber oraz Ace of Spades stały się inspiracją dla wielu wykonawców z nurtu heavy metal. Kilmister mimo kategoryzacji w gatunkach thrash i speed metal, na którego rozwój wywarł wpływ, określał muzykę Motörhead jako rock ’n’ roll. Grupa w swej twórczości poruszała takie zagadnienia jak wojna, zło, dobro, seks czy uzależnienia, ponadto posiada charakterystyczne logo o nazwie Snaggletooth, którego autorem jest artysta Joe Petagno.

  Poza wrestlingiem, Levesque pojawił się wielokrotnie w filmach i telewizji. Zagrał główną postać w produkcji filmowej WWE Studios The Chaperone.

  Wczesne życie[ | edytuj kod]

  Levesque urodził się w Nashua, New Hampshire jako syn Patricii Levesque i Paula Levesque Sr.. Miał 5 lat, gdy po raz pierwszy obejrzał walkę wrestlerską; brał w niej udział Chief Jay Strongbow. Wychowywał się z siostrą Lynn. Uczęszczał do Nashua South High School, gdzie grał w baseball i koszykówkę. W wieku 14 lat, Levesque zaczął interesować się kulturystyką, ponieważ chciał wyglądać jak inni profesjonalni wrestlerzy. Po ukończeniu liceum w 1987, Levesque brał udział w wielu konkursach kulturystycznych. W 1988 został ukoronowany mianem Teen Mr. New Hampshire. Pracując jako kierownik siłowni w Nashua, został przedstawiony mistrzowi świata trójboista siłowy Tedowi Arcidiemu, który był wówczas zatrudniony przez WWE. Po wielu próbach Levesque przekonał Arcidiego, by przedstawił go byłemu zapaśnikowi, Władysławowi Kowalskiemu, który prowadził profesjonalną szkołę zapaśniczą w Malden w stanie Massachusetts.

  Submission Match - odmiana walki w wrestlingu. Jedynym sposobem wygrania tej walki jest submission, czyli założenie przeciwnikowi(w obrębie ringu) "wrench" (dźwigni) i zmuszenie go do poddania się. Nie ma wyliczania poza ringiem ani dyskwalifikacji.Znakiem przerwania walki jest trzykrotne uderzenie ręką o ziemię , rękę zapinającego dźwignię lub odbicie palcami o początek kciuka , w zależności od możliwości zasygnalizowania.Rzadko manager otrzymującego submission mówił "dość" , ale używano tej zasady tylko w nieprofesjonalnych federacjach. Najczęściej używane akcje typu "SS"(Struggle Submision) to :Jeffrey Nero "Jeff" Hardy (ur. 31 sierpnia 1977 w Cameron, Karolina Północna) – amerykański wrestler, występujący w federacji World Wrestling Federation / Entertainment w latach 1998–2003 oraz 2006–2009. W 2010 podpisał kontrakt z TNA.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Randal Keith Orton, znany jako Randy Orton (ur. 1 kwietnia 1980 w Knoxville) – amerykański wrestler. Najbardziej znany z występów w World Wrestling Entertainment w brandzie WWE SmackDown!, którego członkiem był do 2013 roku. Należał do grup: „Evolution”, „Rated RKO” i „The Legacy”. Orton jest najmłodszym w historii zdobywcą tytułu WWE World Heavyweight Championship.
  WWE Roadblock – zakończony cykl gal profesjonalnego wrestlingu produkowanych przez WWE i nadawanych na żywo w systemie pay-per-view oraz WWE Network. Cykl został wprowadzony w marcu 2016 debiutując jako ekskluzywna gala na WWE Network. Druga edycja została zorganizowana w grudniu dla zawodników brandu Raw, emitowano ją również w systemie pay-per-view. Nazwa gali odnosi się do oryginalnej daty z marca, będąc „drogą do WrestleManii”, największej corocznej gali federacji.
  New World Order (nWo) – stajnia heelów, powstała w 1996 w organizacji World Championship Wrestling (WCW). Przypisuje się jej znaczące przyczynienie do wzrostu popularności WCW. Należało do niej ponad 50 różnych osób.
  WrestleMania 34 – trzydziesta czwarta gala wrestlingu z cyklu WrestleMania wyprodukowana przez federację WWE. Odbyła się 8 kwietnia 2018 w Mercedes-Benz Superdome w Nowym Orleanie w stanie Luizjana. Emisja była przeprowadzana na żywo za pośrednictwem WWE Network oraz w systemie pay-per-view.
  WWE Cruiserweight Championship - aktualnie nieaktywny już pas mistrzowski federacji World Wrestling Entertainment w wadze półciężkiej. Pierwotnie tytuł ten należał do World Championship Wrestling. O czempionat mogli się ubiegać wrestlerzy o maksymalnej wadze 215 lbs (107.5 kg). W latach gdy tytuł był własnością WWE, w rosterze SmackDown!.
  Triple Threat - rodzaj walki w wrestlingu. Odbywa się na standardowych zasadach, jednak bierze w nim udział trzech wrestlerów, a wyjście poza ring nie jest wyliczane. Każdy zawodnik walczy na własną rękę. Zwycięzcą walki zostaje ten, który jako pierwszy wykona skuteczny pin lub submission na dowolnym przeciwniku.
  Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.213 sek.