• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Trip

  Przeczytaj także...
  Patricia Tshilanda "Trish" Kazadi (ur. 17 marca 1988 w Warszawie) – polska aktorka, piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów i prezenterka telewizyjna.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).

  Tripdebiutancki album studyjny polskiej piosenkarki Patricii Kazadi, wydany 14 maja 2013 przez wytwórnię EMI Music Poland. Album składa się z dwunastu kompozycji, z których większość napisała sama wykonawczyni. Płyta jest podzielona na część angielskojęzyczną, z tekstami Patricii Kazadi i polskojęzyczną, do której teksty napisali m.in. Andrzej Piaseczny i Karolina Kozak.

  EMI Music Poland – wytwórnia płytowa, założona przez Piotra Kabaja i Tomasza Kopcia w 1995 roku, część EMI Music.Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.

  Album odnosi się do podróży, którą Patricia odbyła po świecie w latach 2011–2013, lecz główną inspiracją do jego stworzenia była jej podróż do Indonezji. Materiał na płytę był nagrywany m.in. w Warszawie, Poznaniu, Los Angeles, Paryżu i Zurychu.

  Płytę promowały cztery single: „Hałas”, „Wanna Feel You Now” w duecie z Mattem Pokorą, „Przerywam sen” oraz „Live a Little”.

  Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.

  Lista utworów[]

  Opracowane na podstawie materiału źródłowego.

  1. „Hałas” (remix) – 3:25
  2. „My Oh My” – 3:45
  3. „Wanna Feel You Now” (feat. Matt Pokora) – 3:06
  4. „Shake the World” – 2:21
  5. „Knock Knock” – 3:32
  6. „Przerywam sen” – 3:25
  7. „In My Car” – 3:24
  8. „Live a Little” – 2:29
  9. „Say Yeah” – 3:33
  10. „Więcej ciepła” – 3:24
  11. „Nie tak po prostu” – 4:00
  12. „Zabraknie” – 3:49

  Całkowita długość: 40:13

  Matt Pokora, właśc. Matthieu Tota (ur. 26 września 1985 w Strasburgu) – francuski piosenkarz, tancerz i kompozytor polskiego pochodzenia.Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  Przypisy

  1. Patricia Kazadi – TRIP (2013) (pol.). popheart.pl. [dostęp 2013-06-29].
  2. Płyta Trip - Patricia Kazadi (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2013-05-23].
  3. Trip (pol.). empik.com. [dostęp 2013-05-23].
  4. Płyta Tygodnia II - Patricia Kazadi - "TRIP" (pol.). radiofama.eu. [dostęp 2013-05-21].
  5. Kazadi: Okazało się, że nie mam dystansu (pol.). plejada.onet.pl. [dostęp 2013-05-23].
  6. Premiera płyty Patricii Kazadi (pol.). muzyka.dlastudenta.pl. [dostęp 2013-05-20].
  7. Patricia Kazadi - Hałas (pol.). wideo.onet.pl. [dostęp 2011-05-30].
  8. "Wanna Feel You Now": Patricia Kazadi razem z Mattem Pokorą (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2012-01-24].
  9. Patricia Kazadi - "Przerywam Sen" (pol.). wideo.onet.pl. [dostęp 2013-04-19].
  10. Patricia Kazadi - "Live A Little" (pol.). orange.pl. [dostęp 2013-08-19].
  11. Patricia Kazadi - Live A Little. Jest nowy teledysk prowadzącej X Factor (pol.). eska.pl. [dostęp 2013-08-20].
  12. Trip - Patricia Kazadi (pol. • ang.). itunes.apple.com. [dostęp 2013-05-23].

  Linki zewnętrzne[]

 • Okładka
 • Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.Indonezja – wyspiarskie państwo położone w Azji Południowo-Wschodniej oraz w Oceanii, którego stolicą jest Dżakarta z 8,4 mln mieszkańców.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Piosenkarz i piosenkarka – zawód polegający na wykorzystaniu śpiewu do wykonywania skomponowanych wcześniej piosenek, z reguły przy akompaniamencie grupy muzycznej, wydawanych następnie na albumach lub wykonywanych na koncertach. Utwory wykonywane bez akompaniamentu nazywamy utworami a cappella.
  Zurych (niem. Zürich; fr. Zurich; wł. Zurigo; romansz Turitg; w miejscowym dialekcie Züri) – miasto w północno-wschodniej Szwajcarii, nad Jeziorem Zuryskim oraz rzekami Limmat i Sihl, stolica kantonu Zurychu; największe miasto i główny ośrodek gospodarczy kraju. Zurych jest największym kompleksem urbanistycznym Szwajcarii.
  Andrzej "Piasek" Piaseczny (ur. 6 stycznia 1971 w Pionkach) – polski wokalista, autor tekstów i aktor, a także osobowość telewizyjna. Były członek zespołu Mafia, współpracował także z Robertem Chojnackim. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.