• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Trevor Taylor

  Przeczytaj także...
  Montego Bay – miasto w północno-zachodniej części Jamajki, nad Morzem Karaibskim. Około 80 tys. mieszkańców; największy ośrodek turystyczny kraju; kąpielisko morskie; przemysł środków transportu, spożywczy; port morski. Czwarte co do wielkości miasto kraju.Jamajka (ang. Jamaica) – wyspa i państwo na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli, położone na południe od Kuby i na zachód od Haiti.
  Zawał mięśnia sercowego (łac. infarctus myocardii), nazywany też zawałem serca i atakiem serca – martwica mięśnia sercowego spowodowana jego niedokrwieniem na skutek zamknięcia tętnicy wieńcowej doprowadzającej krew do obszaru serca.

  Trevor Oliver Taylor (ur. 11 stycznia 1958 w Montego Bay, Jamajka, zm. 19 stycznia 2008 w Kolonii) - wokalista, były członek grupy Bad Boys Blue.

  Bad Boys Blue – międzynarodowy zespół śpiewający muzykę pop i euro disco utworzony w Kolonii. W skład grupy wchodzili: Andrew Thomas, Trevor Taylor i John McInerney.John Edward McInerney (ur. 7 września 1957 w Liverpoolu, Wielka Brytania) - wokalista zespołu Bad Boys Blue od samego początku istnienia grupy, czyli od 1984 roku.

  W latach 1984-1986 główny wokalista zespołu, śpiewał wszystkie partie wokalne na albumach "Hot Girls, Bad Boys" oraz "Heart Вeat". W 1987 roku sytuacja uległa zmianie co miało późniejszy wpływ na relacje między członkami grupy i na wizerunek zespołu. Producenci wybrali wersję piosenki "Come Back And Stay" zaśpiewaną przez Johna McInerneya i umieścili ją na singlu, który został wielkim hitem. Od tej pory Trevor Taylor śpiewał coraz mniej piosenek udzielając się głównie w refrenach i będąc w cieniu wokalisty Johna McInerneya pochodzącego z Anglii. To miało decydujący wpływ na odejście jego z grupy na początku 1989 roku, niedługo po wydaniu singla "Hungry For Love". Po opuszczeniu zespołu Bad Boys Blue, Trevor kontynuował karierę wokalisty w innych projektach muzycznych takich jak: Street Noise, Supa T. oraz Umoya. Zmarł 19 stycznia 2008 na zawał serca.

  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona Umoya
 • Supa T. & the Reggae-Cracks (Buforowane strona) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.