• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Trevor Philp

  Przeczytaj także...
  Marie-Pier Préfontaine (ur. 18 października 1988 w Sainte-Agathe-des-Monts) – kanadyjska narciarka alpejska, srebrna medalistka mistrzostw świata.Erin Mielzynski (ur. 25 maja 1990 w Brampton) – kanadyjska narciarka alpejska pochodzenia polskiego, specjalizująca się w konkurencjach technicznych. Startowała tylko raz na zimowych igrzyskach olimpijskich było to w Vancouver, gdzie zajęła 20 miejsce w slalomie. Jej najlepszym wynikiem na mistrzostwach świata jest 16 miejsce w slalomie wywalczone podczas mistrzostw w roku 2011 roku, rozgrywanych w Garmisch-Partenkirchen. Najlepsze wyniki w Pucharze Świata osiągnęła w sezonie 2010/2011, kiedy to w klasyfikacji generalnej zajęła 97 miejsce, a w klasyfikacji slalomu była 35. W dniu 4 marca 2012 roku wywalczyła swoje pierwsze podium w pucharze świata, a było to w niemieckim Ofterschwang.
  Beaver Creek Resort – główny amerykański ośrodek narciarski w pobliżu Avon, Kolorado, zarządzany przez Vail Resorts. Ośrodek składa się z trzech wiosek, główne z Beaver Creek, Bachelor Gulch i na zachód Arrowhead. Beaver Creek Resort sąsiaduje o 13km na wschód z równie dużym ośrodkiem narciarskim w Vail. Beaver Creek jest stałym organizatorem Pucharu świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn na słynnej trasie Birds Of Prey. Organizowało także dwukrotnie z Vail Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim w roku 1989 i 1999. Ponownie Beaver Creek wraz z Vail zorganizują Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim w 2015.

  Trevor Philp (ur. 1 maja 1992 w Toronto) – kanadyjski narciarz alpejski, srebrny medalista mistrzostw świata i brązowy medalista mistrzostw świata juniorów.

  Kariera[]

  Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Trevor Philp pojawił się 18 grudnia 2007 roku w kanadyjskiej miejscowości Panorama, gdzie w zawodach FIS Race w gigancie zajął 32. miejsce. W 2010 roku wystartował na mistrzostwach świata juniorów w regionie Mont Blanc, gdzie jego najlepszym wynikiem było 29. miejsce w gigancie. Jeszcze trzykrotnie startował na zawodach tego cyklu, najlepszy wynik osiągając podczas rozgrywanych w 2013 roku mistrzostw świata juniorów w Quebecu, gdzie wspólnie z kolegami z reprezentacji wywalczył brązowy medal w zawodach drużynowych. Indywidualnie najlepszy rezultat osiągnął na w mistrzostwach świata juniorów w Roccaraso w 2012 roku, gdzie zajął czwarte miejsce w slalomie. Walkę o podium przegrał tam z Reto Schmidigerem ze Szwajcarii. W zawodach Pucharu Świata zadebiutował 8 stycznia 2012 roku w Adelboden, gdzie nie zakwalifikował się do pierwszego przejazdu slalomu. Pierwsze pucharowe punkty wywalczył 9 grudnia 2013 roku w Beaver Creek, zajmując 30. miejsce w gigancie.

  Slalom gigant – olimpijska konkurencja narciarska, rozgrywana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, pośrednia w swoim charakterze między zjazdem a slalomem.Adelboden – szwajcarska miejscowość położona w kantonie Berno, w dystrykcie Frutigen-Niedersimmental, w Oberlandzie Berneńskim, u podnóży Alp Berneńskich.

  W 2013 roku wystartował na mistrzostwach świata w Schladming, gdzie zajął 35. miejsce w slalomie. Na rozgrywanych dwa lata później mistrzostwach świata w Vail/Beaver Creek był osiemnasty w gigancie i slalomie. Na tej samej imprezie, wspólnie z Candace Crawford, Marie-Pier Préfontaine, Erin Mielzynski, Philem Brownem i Erikem Readem wywalczył srebrny medal w rywalizacji drużynowej. W międzyczasie wziął udział w igrzyskach olimpijskich w Soczi, zajmując 25. miejsce w gigancie.

  Narciarstwo alpejskie (lub narciarstwo zjazdowe) – jedna z form narciarstwa – obok narciarstwa klasycznego (biegi narciarskie i skoki narciarskie), narciarstwa dowolnego, skialpinizmu, skituringu – polegająca na zjeździe po ośnieżonym stoku górskim lub sztucznym na nartach przymocowanych do butów narciarskich za pomocą specjalnych wiązań. Może być realizowana jako rekreacja lub sport. Jest uprawiana na trasach zjazdowych, szlakach narciarskich i nartostradach lub poza trasami. Narciarz przeważnie korzysta również z kijków. Szczególnymi formami narciarstwa alpejskiego są m.in. narciarstwo telemarkowe, freeride, narciarstwo szybkie, narciarstwo ekstremalne i narciarstwo na trawie (na nartorolkach) lub igelicie.Zimowe igrzyska olimpijskie – międzynarodowe zawody sportowe organizowane co 4 lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie. Zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich uznawane jest przez sportowców za najbardziej prestiżowe osiągnięcie.

  Osiągnięcia[]

  ]

  ]

  ]

  ]

  Miejsca w klasyfikacji generalnej[]

 • sezon 2013/2014: 140.
 • sezon 2014/2015: 133.
 • Pozostałe miejsca na podium w zawodach[]

  Jak dotąd Philp nie stawał na podium zawodów PŚ.

  Bibliografia[]

 • Profil na stronie FIS (niem. • ang. • fr.)
 • Profil na Sports Reference.com (ang.)
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Język francuski (fr. langue française lub français) – język pochodzenia indoeuropejskiego z grupy języków romańskich. Jako językiem ojczystym posługuje się nim ok. 80 mln ludzi: ok. 65 mln Francuzów, ok. 4,5 mln Belgów (czyli 42%), ok. 1,5 mln Szwajcarów (czyli 20%), a także ok. 8 mln mieszkańców kanadyjskich prowincji Québec, Ontario i Nowy Brunszwik. Ok. 201 milionów osób na całym świecie używa francuskiego jako języka głównego (oszacowanie z 2009 r. według Organisation mondiale de la Francophonie), a 72 miliony jako drugiego języka codziennego (w tym krajach Maghrebu). Wiele z tych osób mieszka w krajach, w których francuski jest jednym z języków urzędowych, bądź powszechnie używanych (54 kraje). Paradoksalnie, w Algierii, Maroku, i Tunezji, gdzie nie ma statusu języka urzędowego, jest bardziej rozpowszechniony niż w wielu krajach Czarnej Afryki, w których jest jedynym językiem urzędowym.XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie – odbędą się w rosyjskiej miejscowości Soczi w dniach 7 - 23 lutego 2014 roku. Zawody oprócz Soczi odbędą się również w Krasnej Polanie.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Slalom (dawniej slalom specjalny) – olimpijska konkurencja narciarska, rozgrywana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, jedna z podstawowych obok zjazdu i slalomu giganta.
  43. Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim – zawody sportowe, które odbędą się w dwóch amerykańskich ośrodkach narciarskich, Vail i Beaver Creek, między 2 i 15 lutego 2015 roku.
  Philip "Phil" Brown (ur. 9 listopada 1991 w Toronto) – kanadyjski narciarz alpejski, srebrny medalista mistrzostw świata i brązowy medalista mistrzostw świata juniorów.
  Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim to oprócz igrzysk olimpijskich główna impreza dla zawodników z całego świata w konkurencjach narciarstwa alpejskiego. Organizowane są co dwa lata przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS). Pierwsze mistrzostwa odbyły się w 1931 roku w szwajcarskim Mürren. Najwięcej razy mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym organizowała Austria, która gościła najlepszych narciarzy klasycznych aż dziewięciokrotnie (wliczając w to Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1964 i Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1976). Spośród wszystkich miast organizujących te zawody najczęściej, pięciokrotnie, rola ta przypadała szwajcarskiemu Sankt Moritz, które gospodarzem było w latach 1934, 1948, 1974, 2003 oraz w 2017. W Polsce mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim odbyły się jak dotąd jeden raz, w 1939 roku, a organizatorem było Zakopane.
  Toronto – największe miasto Kanady położone w południowej części prowincji Ontario, której jest stolicą. Miasto pełni funkcję ekonomicznej i kulturalnej stolicy Kanady. W mieście Toronto mieszka 5 915 386 ludzi (2011).
  32. Mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie alpejskim - zawody w narciarstwie alpejskim, które odbywały się w dniach 21 - 28 lutego 2013 r. w kanadyjskim Québecu. Rozegranych zostało po 5 konkurencje dla kobiet i mężczyzn, a także zawody drużynowe. Konkurencje szybkościowe rozegrane zostały w ośrodku narciarskim Le Massif, a techniczne w Mont-Sainte-Anne. Tylko zawody drużynowe odbyły się w samym Québecu. W klasyfikacji medalowej zwyciężyli reprezentanci Austrii, którzy zdobyli łącznie 7 medali, w tym 4 złote, 2 srebrne i 1 brązowy,
  31. Mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie alpejskim odbyły się w dniach 29 lutego - 9 marca 2012 r. we włoskiej miejscowości Roccaraso, w regionie administracyjnym Abruzja. Rozegrano 3 konkurencje dla kobiet (zjazd odwołano) oraz 4 konkurencje dla mężczyzn, a także zawody drużynowe. W klasyfikacji medalowej triumfowała reprezentacja Norwegii, której zawodnicy zdobyli osiem medali, w tym 4 złote, 3 srebrne i 1 brązowy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.037 sek.