• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Trent Sainsbury

  Przeczytaj także...
  Reprezentacja Australii w piłce nożnej, zwana "Socceroos" ("soccer" – piłka nożna, "roos" – kangury) – czterokrotnie grała w barażach do finałów mistrzostw świata. Jednak do mundialu udało jej się awansować dopiero za czwartym podejściem, po tym jak w listopadzie 2005 roku po rzutach karnych ograła Urugwaj. Start na Mistrzostwach Świata w Niemczech w 2006 był pierwszym od trzydziestu dwóch lat.Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.
  Inter Mediolan (Football Club Internazionale Milano, Internazionale Milano Football Club, potocznie – Inter, przydomek – Nerazzurri) – włoski klub piłkarski z siedzibą w Mediolanie. Osiemnastokrotny mistrz tego kraju, siedmiokrotny zwycięzca Pucharu Włoch, trzykrotny triumfator Ligi Mistrzów i Pucharu Interkontynentalnego. Pierwotna nazwa klubu brzmiała Football Club Internazionale Milano, co oznaczało, że nowo powstała drużyna będzie otwarta zarówno na piłkarzy innych narodowości, tak jak i na Włochów. Barwy klubu to niebieski i czarny – ta tradycja przetrwała do dnia dzisiejszego.

  Trent Lucas Sainsbury (ur. 5 stycznia 1992 w Perth) – australijski piłkarz występujący na pozycji obrońcy we włoskim klubie Inter Mediolan oraz w reprezentacji Australii. Został powołany do kadry na Puchar Azji 2015.

  Obrońca – w piłce nożnej zawodnik, który ma za zadanie zapobiegać atakom napastników przeciwnika na bramkę. W dzisiejszym futbolu zadania obrońców wychodzą znacznie poza zwykłe bronienie własnego pola karnego.Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.

  Przypisy

  1. Socceroos announce Asian Cup squad (ang.). Puchar Azj, 22 grudnia 2014. [dostęp 1 stycznia 2015].

  Linki zewnętrzne[]

 • Trent Sainsbury w bazie Transfermarkt
 • Trent Sainsbury w bazie Soccerway (ang.)
 • Statystyki na National Football Teams (ang.)
 • Puchar Azji w piłce nożnej 2015 rozgrywany będzie w Australii od 20 stycznia do 15 lutego 2015. Będzie to szesnasta edycja Pucharu Azji, po raz pierwszy gospodarzem będą Australijczycy.Puchar Azji (Asian Cup AFC) – najdłużej rozgrywany turniej piłkarski w Azji. Zapoczątkowany został w Hongkongu w 1956 roku. Puchar Azji rozgrywany jest co 4 lata. Dotychczas odbyło się 13 turniejów.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.054 sek.