• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Trent Lowe

  Przeczytaj także...
  Sidney "Sid" Taberlay (ur. 22 stycznia 1980 w Hobart) – australijski kolarz górski, przełajowy i szosowy, srebrny medalista mistrzostw świata MTB.Letnie igrzyska olimpijskie – międzynarodowe zawody sportowe organizowane co 4 lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie. Zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich uznawane jest przez sportowców większości dyscyplin za najbardziej prestiżowe osiągnięcie.
  12. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim – zawody sportowe, które odbyły się w dniach 8 września - 16 września 2001 roku w Vail w USA. Rozegrano dwanaście konkurencji: cross-country, cross-country juniorów, downhill, downhill juniorów i dual, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn oraz cross-country mężczyzn U-23 i sztafetę cross-country.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Trent Lowe (ur. 8 października 1984 w Melbourne) – australijski kolarz górski i szosowy, srebrny medalista mistrzostw świata MTB.

  Kolarstwo górskie (MTB — z ang. mountain biking) — forma kolarstwa uprawianego za pomocą rowerów górskich, których konstrukcja umożliwia poruszanie się w trudnym terenie.Tour de France (pol. Wyścig dookoła Francji) – znany też jako La Grande Boucle (pol. Wielka Pętla) lub Le Tour (pol. Wyścig) – wieloetapowy, trzytygodniowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie Francji – a nierzadko również krajów ościennych – najczęściej w lipcu (czasami na przełomie czerwca i lipca). Należy do cyklu World Tour Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

  Kariera[ | edytuj kod]

  Największy sukces w karierze Trent Lowe osiągnął w 2001 roku, kiedy reprezentacja Australii w składzie: Sid Taberlay, Mary Grigson, Trent Lowe i Cadel Evans zdobyła srebrny medal w sztafecie cross-country podczas mistrzostw świata w Vail. Na tych samych mistrzostwach Lowe zdobył brązowy medal w cross-country juniorów - wyprzedzili go tylko Hiszpan Iñaki Lejarreta i Norweg Lars Petter Nordhaug. Trzykrotnie zdobywał mistrzostwo kraju: w kategorii juniorów w latach 2001 i 2002 i w kategorii U-23 w 2004 roku. Startował także na szosie, zajmując między innymi drugie miejsce w klasyfikacji generalnej amerykańskiego Boulder Stage Race (2004) i trzecie w australijskim Herald Sun Tour (2007). W 2008 roku wystartował w Tour de France, kończąc rywalizację na 77. pozycji. Nigdy nie brał udziału w igrzyskach olimpijskich.

  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.8 października jest 281. (w latach przestępnych 282.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 84 dni.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil na cyclingarchives.com (ang.)
 • Melbourne (wym. [ˈmelbən] lub [ˈmɛlbərn]) – w latach 1901–1927 stolica Australii, największe miasto stanu Wiktoria oraz drugie pod względem wielkości w Australii (po Sydney), z liczbą ludności wynoszącą 4,8 mln mieszkańców. Uznane przez czasopismo „The Economist” za „Najlepsze miasto do życia na świecie” w latach 2011–2017. W Melbourne – obok Sydney – znajduje się największe skupisko polonijne Australii. Siedziba konsula honorowego Polski. Alison Mary Grigson (ur. 23 czerwca 1971 w Wellington) – australijska kolarka górska pochodzenia nowozelandzkiego, srebrna medalistka mistrzostw świata.
  Warto wiedzieć że... beta

  Lars Petter Nordhaug (ur. 14 maja 1984 w Tønsberg) – norweski kolarz szosowy, zawodnik profesjonalnej grupy UCI ProTeams Belkin Pro Cycling Team.
  Cadel Lee Evans (ur. 14 lutego 1977 w Katherine) – australijski kolarz szosowy i górski, złoty medalista szosowych mistrzostw świata, zwycięzca UCI ProTour oraz pierwszy zwycięzca Tour de France (2011) pochodzący z Australii.
  Kolarstwo szosowe – najstarsza i najbardziej tradycyjna odmiana kolarstwa polegająca na ściganiu się na rowerach szosowych spełniających normy UCI po zwykłych drogach publicznych.
  Hiszpania, Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de España, gal. Reino de España, kat. Regne d’Espanya, arag. Reino d’España, bask. Espainiako Erresuma, okc. Regne d’Espanha, ast. Reinu d’España) – największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim.
  Iñaki Lejarreta Errasti (ur. 1 września 1983 w Bérriz, zm. 16 grudnia 2012 w Durango) – hiszpański kolarz górski i szosowy, czterokrotny medalista mistrzostw świata i trzykrotny medalista mistrzostw Europy MTB.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.