• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tragic Kingdom

  Przeczytaj także...
  Adrian Samuel Young (ur. 29 sierpnia 1969 w Long Beach w Kalifornii) – amerykański muzyk, perkusista w zespole rockowym No Doubt.Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.
  No Doubt – amerykańska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w listopadzie 1986 roku w Kalifornii. Przez pierwsze lata swojego istnienia grała na koncertach uniwersyteckich i jako support bardziej znanych zespołów w południowej Kalifornii.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Tragic Kingdom – trzeci album amerykańskiego zespołu rockowego No Doubt. Został wydany przez wytwórnię Trauma Records w 1995 r.

  Tony Ashwin Kanal (ur. 27 sierpnia 1970 w Kingsbury, Anglia) – amerykański muzyk brytyjskiego pochodzenia. Członek zespołu No Doubt.Gwen Stefani, właściwie Gwen Renée Stefani (ur. 3 października 1969 w Fullerton, w Kalifornii) – amerykańska piosenkarka solowa oraz wokalistka zespołu rockowego No Doubt.

  W 2003 album został sklasyfikowany na 441. miejscu listy 500 albumów wszech czasów magazynu Rolling Stone. Album sprzedał się w ogromnym nakładzie - 16 mln płyt.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. Spiderwebs – 4:28
  2. Excuse Me Mr. – 3:04
  3. Just a Girl – 3:29
  4. Happy Now? – 3:43
  5. Different People – 4:34
  6. Hey You – 3:34
  7. The Climb – 6:37
  8. Sixteen – 3:21
  9. Sunday Morning – 4:33
  10. Don't Speak – 4:23
  11. You Can Do It – 4:13
  12. World Go 'Round – 4:09
  13. End It on This – 3:45
  14. Tragic Kingdom – 5:31

  Twórcy[ | edytuj kod]

 • Tom Dumont – gitara elektryczna
 • Tony Kanal – gitara basowa
 • Eric Stefani – pianino, keyboard
 • Gwen Stefani – śpiew
 • Adrian Young – perkusja
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.