• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tracy Caulkins

  Przeczytaj także...
  Mistrzostwa świata w pływaniu znane też jako mistrzostwa świata w sportach wodnych, to zawody pływackie. Ich organizatorem jest FINA – Światowa Federacja Pływacka. Zawody odbywają się na długim basenie (50-metrowym). Są one bardziej prestiżowe i znane niż rozgrywane co dwa lata mistrzostwa świata w pływaniu na krótkim basenie. Zawody rozgrywane są w systemie eliminacje – półfinały – finały.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  XXIII Igrzyska Olimpijskie odbyły się w 1984 roku w Los Angeles w USA. W zawodach olimpijskich udział brało 6797 sportowców, z czego ponad 1/5 stanowiły kobiety. Igrzyska zostały zbojkotowane przez większość krajów socjalistycznych w ramach retorsji za bojkot poprzednich igrzysk w Moskwie przez większość krajów zachodnich.
  Tracy Caulkins (1981)

  Tracy Ann Caulkins (ur. 11 stycznia 1963 w Winona) – amerykańska pływaczka. Wielokrotna medalistka olimpijska z Los Angeles.

  Styl zmienny jest połączeniem czterech stylów pływania podczas jednego wyścigu. Zawody w pływaniu stylem zmiennym odbywają się zarówno indywidualnie jak i jako sztafeta.

  Największe sukcesy odnosiła w stylu zmiennym, choć międzynarodowe czasy osiągała także w innych stylach. Znajdowała się w reprezentacji na IO 80, jednak Amerykanie zbojkotowali igrzyska w Moskwie i na olimpiadzie zadebiutowała 4 lata później. W Los Angeles zdobyła trzy złote medale (w tym na 200 i 400 metrów zmiennym). Na mistrzostwach świata w 1978 wywalczyła pięć złotych krążków, miała wówczas zaledwie 15 lat. Wielokrotnie biła rekordy świata.

  Starty olimpijskie[ | edytuj kod]

  Los Angeles 1984
 • 200 m zmiennym, 400 m zmiennym, 4x100 m stylem zmiennym - złoto
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.005 sek.