• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Traben-Trarbach

  Przeczytaj także...
  Gmina związkowa Traben-Trarbach (niem. Verbandsgemeinde Traben-Trarbach) - dawna gmina związkowa w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat, w powiecie Bernkastel-Wittlich. Siedziba gminy związkowej znajdowała się w mieście Traben-Trarbach. 1 lipca 2014 gmina związkowa została połączona z gminą związkową Kröv-Bausendorf tworząc nową gminę związkową Traben-Trarbach.Gmina związkowa Traben-Trarbach (niem. Verbandsgemeinde Traben-Trarbach) - gmina związkowa w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat, w powiecie Bernkastel-Wittlich. Siedziba gminy związkowej znajduje się w mieście Traben-Trarbach.
  Kraje związkowe Niemiec – Niemcy składają się obecnie z 16 krajów związkowych, w tym trzech miast na prawach kraju związkowego.

  Traben-Trarbach – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat, w powiecie Bernkastel-Wittlich, siedziba gminy związkowej Traben-Trarbach. Do 30 czerwca 2014 siedziba gminy związkowej Traben-Trarbach.

  Powiat Bernkastel-Wittlich (niem. Landkreis Bernkastel-Wittlich) - powiat w niemieckim kraju związkowym Nadrenia-Palatynat. Siedzibą powiatu jest miasto Wittlich.Wojna o sukcesję polską zwana także wojną sukcesyjną polską – wojna toczona w Europie w latach 1733-1735 między koalicjami Francji, Hiszpanii i Bawarii a Austrii, Rosji, Prus i Danii. Przyczyną wojny była rywalizacja o koronę polską Stanisława Leszczyńskiego z Augustem III Sasem, a także dążenie Francji do zdobycia nowych terytoriów w Rzeszy (Lotaryngia) oraz we Włoszech.

  W 1734 Francuzi zdobywają twierdzę w Trarbach (wojna o sukcesję polską).

  Nadrenia-Palatynat (niem. Rheinland-Pfalz, w skrócie RP lub RLP) – kraj związkowy w południowo-zachodnich Niemczech. Założony został w 1947 r. Stolicą kraju związkowego jest Moguncja.

  Bibliografia[]

  1. Statistisches Landesamt Rheinland-Pfalz, Bad Ems  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.