• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Toys „R” Us

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.
  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.

  Toys "R" Us — sieć wielkopowierzchniowych sklepów z zabawkami z siedzibą w Wayne w New Jersey, USA. Posiada swoje sklepy w Europie, Ameryce Północnej, Australii, Azji i Afryce.

  Aktualnie (stan na lipiec 2015) w Polsce sieć liczy 11 sklepów stacjonarnych. Pierwszy sklep został otwarty w Warszawie w Blue City. Kolejne sklepy:

  marzec 2012 - Rzeszów CH Millenium Hall

  Ameryka Północna – kontynent o powierzchni 24 242 000 km² (co stanowi 16,3% całkowitej powierzchni lądów na kuli ziemskiej), położony na półkulach: północnej i zachodniej. Do Ameryki Północnej należy Ameryka Środkowa.Azja (gr. Ἀσία Asía, łac. Asia) – część świata, razem z Europą tworząca Eurazję, największy kontynent na Ziemi. Z powodów historycznych i kulturowych sama Azja bywa również nazywana kontynentem (zob. alternatywne listy kontynentów).

  maj 2012 - Gdańsk CH Auchan

  kwiecień 2013 - Bielany Wrocławskie CH Auchan

  październik 2013 - Poznań City Center

  listopad 2013 - Lublin CH Olimp i Szczecin CH Atrium Molo

  styczeń 2014 - Kraków CH Krokus (jedyny w Polsce w budynku wolnostojącym)

  listopad 2014 - Czeladź CH M1

  maj 2015 - Łódź CH Pasaż Łódzki.

  Afryka – drugi pod względem wielkości kontynent na Ziemi. Ma 30,37 mln km² powierzchni, czyli ponad 20,3% ogólnej powierzchni lądowej naszego globu. Przechodzi przez niego południk 0°, obydwa zwrotniki i równik.Poznań City Center – centrum handlowe przy dworcu PKP w Poznaniu, oddane do użytku 25 października 2013. Stanowi część Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Pod jednym dachem znajdują się nowy dworzec kolejowy i autobusowy, centrum handlowe oraz 3-poziomowy parking dla 1500 samochodów. Powierzchnia centrum to ponad 60 tysięcy m kw., w 250 sklepach zatrudnienie znalazło ok. 2,5 tysiąca osób.

  listopad 2015 - Bielsko-Biała CH Gemini Park

  We wrześniu 2014 Toys R Us uruchomiła polski sklep internetowy pod adresem www.toysrus.pl.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Sklep internetowy
 • Strona przedsiębiorstwa
 • Polska strona sieci Toys "R" Us
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.