• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Towarzystwo Szkół Twórczych  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, dawniej Państwowe III Gimnazjum im. Króla Jana Sobieskiego – szkoła średnia działająca w Krakowie od 1883 roku.IV Liceum Ogólnokształcące w Kielcach – szkoła ponadgimnazjalna założona w Kielcach w 1950 roku. Wchodzi w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2.

  Towarzystwo Szkół Twórczych – oddolny ruch oświatowy o charakterze reformatorskim.

  Został zintegrowany na początku lat 80. przez Danutę Nakoneczną wokół jej autorskiej szkoły, LX LO w Warszawie, współtworzony w 1983 roku przez 11 liceów z całej Polski.

  Szkoły TST zajmują czołowe miejsca w ogólnokrajowych rankingach edukacyjnych. Z przyznawanych co roku medali i wyróżnień na krajowych i międzynarodowych olimpiadach przedmiotowych oraz konkursach, uczniowie stowarzyszonych szkół otrzymują około 60% nagród. Głównym celem działalności TST jest rozwijanie współpracy szkół w zakresie doskonalenia procesów nauczania i wychowania.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Stowarzyszenie Szkół Aktywnych - zawiązane w 1993 roku przez dyrektorów 5 liceów oraz dr Danutę Nakoneczną, opiekuna powstałego wcześniej Towarzystwa Szkół Twórczych (TST). Współpracuje z TST oraz założonym później Stowarzyszeniem Nauczycieli Olimpijskich. Wspólnie tworzą Federację Stowarzyszeń.

  TST współpracuje też z powstałymi później Stowarzyszeniem Szkół Aktywnych oraz Stowarzyszeniem Nauczycieli Olimpijskich. Wspólnie stworzyły Federację Stowarzyszeń.

  Przy Towarzystwie Szkół Twórczych działają według własnych statutów: Rada Rodziców i Rada Uczniowska.

  I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu – inowrocławska szkoła średnia o ponadstupięćdziesięcioletniej tradycji (najstarsza na Kujawach Zachodnich). Należy do Stowarzyszenia na rzecz Najstarszych Szkół w Polsce, Towarzystwa Szkół Twórczych oraz programu Szkół Stowarzyszonych UNESCO. Od roku szkolnego 2011/2012 przy I LO działa Gimnazjum Dwujęzyczne z językiem angielskim.XIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu – publiczne liceum ogólnokształcące we Wrocławiu, będące częścią Zespołu Szkół nr 14, w skład którego obecnie wchodzi również Gimnazjum Dwujęzyczne nr 49.

  Spis treści

 • 1 Przedsięwzięcia TST
 • 2 30 lat TST
 • 3 Cele statutowe
 • 4 Licea należące do TST
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki to szkoła ponadgimnazjalna z tradycjami sięgającymi XVII wieku, której siedziba znajduje się przy ul. Feliksa Bernatowicza 4 w Łomży. Od 1 września 2004 roku dyrektorem szkoły jest Jerzy Łuba.
  Rzeszów (łac. Resovia, ukr. i łemkow. Ряшів, jid. רײַשע) – miasto na prawach powiatu w południowo-wschodniej Polsce, siedziba władz województwa podkarpackiego i powiatu rzeszowskiego. Jest miastem centralnym aglomeracji rzeszowskiej. Znajduje się tu kuria diecezji rzeszowskiej.
  I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza - jedno z dwóch liceów ogólnokształcących w Płońsku. Budynek szkoły usytuowany jest przy ulicy Płockiej 56.
  VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy – jedno z liceów ogólnokształcących w Bydgoszczy, położone w jej centrum, przy ul. Staszica 4. W sąsiedztwie szkoły znajdują się m.in. Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego oraz Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego.
  Liceum Ogólnokształcące nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim – jedno z ostrowieckich liceów, jest jednocześnie najstarszą szkołą średnią w mieście. Posiada obecnie 15 oddziałów, w których uczy 47 pedagogów.
  VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Radomiu – szkoła średnia założona w 1912, wchodząca w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6. Od 2007 dyrektorem szkoły jest mgr inż. Romuald Lis. Zastępcami dyrektora są: mgr Łucja Banaszkiewicz oraz mgr Mirosław Mortka. Liceum wchodzi w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.
  II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowie – szkoła ponadgimnazjalna w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie. Jest to jedyna publiczna szkoła w województwie małopolskim z możliwością zdawania matury międzynarodowej .

  Reklama