• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Towarzystwo Naukowe w Toruniu  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Zespół staromiejski Torunia – najstarsza część Torunia, składająca się ze Starego Miasta, Nowego Miasta i zamku krzyżackiego.Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Książnica Kopernikańska w Toruniu – samorządowa wojewódzka biblioteka publiczna województwa kujawsko-pomorskiego w Toruniu.
  Tablica na budynku Hotelu "Pod Trzema Koronami" upamiętniająca założenie Towarzystwa Naukowego w Toruniu
  Tablica Towarzystwa Naukowego na budynku przy ulicy Wysokiej 16 w Toruniu

  Towarzystwo Naukowe w Toruniu (TNT) - pierwsze polskie stowarzyszenie naukowe na Pomorzu, istnieje od 1875 roku.

  Lokalizacja[ | edytuj kod]

  Siedziba Towarzystwa Naukowego znajduje się we wschodniej części Zespołu Staromiejskiego, przy ul. Wysokiej 16, w sąsiedztwie ruin kościoła św. Mikołaja i I LO im. Mikołaja Kopernika.

  Medal „Za zasługi dla Miasta Torunia” na wstędze – odznaczenie za wkład w rozwój miasta, przyznawane przez Radę Miasta Torunia. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Toruniu – toruńskie liceum, będące spadkobiercą tradycji Gimnazjum Akademickiego, protestanckiej szkoły półwyższej założonej w Toruniu w 1568 roku.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Nauka – autonomiczna część kultury służąca wyjaśnieniu funkcjonowania świata, w którym żyje człowiek. Nauka jest budowana i rozwijana wyłącznie za pomocą tzw. metody naukowej lub metod naukowych nazywanych też paradygmatami nauki poprzez działalność badawczą prowadzącą do publikowania wyników naukowych dociekań. Proces publikowania i wielokrotne powtarzanie badań w celu weryfikacji ich wyników prowadzi do powstania wiedzy naukowej. Zarówno ta wiedza jak i sposoby jej gromadzenia określane są razem jako nauka.
  Zapiski Historyczne - czasopismo historyczne, poświęcone historii Pomorza i krajów bałtyckich. Ukazuje się od 1908. Jego wydawcą jest Towarzystwo Naukowe w Toruniu. Redaktorem naczelnym jest Bogusław Dybaś.
  Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa (KPBC) - jest projektem realizowanym przez Bibliotekę Uniwersytecką w Toruniu i wybrane biblioteki współpracujące w ramach Konsorcjum Bibliotek Naukowych Regionu Kujawsko-Pomorskiego. W latach 2005-2006 KPBC była finansowana z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej w chwili obecnej przez UMK i partnerów. W latach 2007-2008 korzystała z grantu MKiDN dla stworzenia nowej kolekcji Baltica i poszerzania zasobu Pommeranica.
  Andrzej Stefan Woszczyk (ur. 2 marca 1935 w Chorzelach, zm. 17 lipca 2011 w Bydgoszczy) – polski astronom specjalizujący się w astrofizyce.
  Muzeum Okręgowe w Toruniu – jedno z najstarszych muzeów w Polsce, mieszczące się w gotyckim Ratuszu Staromiejskim w Toruniu.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Kultura (z łac. colere = „uprawa, dbać, pielęgnować, kształcenie”) – termin ten jest wieloznaczny, pochodzi od łac. cultus agri („uprawa roli”), interpretuje się go w wieloraki sposób przez przedstawicieli różnych nauk. Kulturę można określić jako ogół wytworów ludzi, zarówno materialnych, jak i niematerialnych: duchowych, symbolicznych (takich jak wzory myślenia i zachowania).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.029 sek.