• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tour de France 2008  Podstrony: [1] [2] [3] 4 [5]
  Przeczytaj także...
  Pierrick Fédrigo (ur. 30 listopada 1978 w Marmande) – francuski kolarz szosowy, zawodnik profesjonalnej grupy Fortuneo-Vital Concept.Manuel Beltrán (ur. 28 maja 1971) – kolarz hiszpański. Startował w Tour de France 2008 (w zespole Liquigas), gdzie po 7. etapie został zdyskwalifikowany.
  Przypisy[ | edytuj kod]
  1. Le Tour en chiffres (fr.). letour.fr. [dostęp 2010-07-16]. Cytat: Bernhard Kohl, trzeci w klasyfikacji generalnej, został zdyskwalifikowany po pozytywnym wyniku testu antydopingowego na EPO CERA.
  2. PRIX DE LA COMBATIVITÉ: PALMARÈS DES COMBATIFS (fr.)
  3. Les équipes du Tour de France 2008 (fr.)
  4. Riccò fails doping test – Saunier Duval out of Tour, cyclingnews.com, 17.07.2008
  5. Piepoli and Schumacher Tour de France samples positive for CERA (ang.)
  6. Kohl-Geständnis: "Die Versuchung war zu groß" (niem.)
  7. Etap pierwotnie wygrał Stefan Schumacher, jednak został zdyskwalifikowany za doping i zwycięstwo w etapie przyznano drugiemu na mecie Kimowi Kirchenowi.
  8. Etap pierwotnie wygrał Riccardo Riccò, jednak został zdyskwalifikowany za doping i zwycięstwo w etapie przyznano drugiemu na mecie Alejandro Valverde.
  9. Etap pierwotnie wygrał Riccardo Riccò, jednak został zdyskwalifikowany za doping i zwycięstwo w etapie przyznano drugiemu na mecie Władimirowi Jefimkinowi.
  10. Etap pierwotnie wygrał Bernhard Kohl, jednak został zdyskwalifikowany za doping i zwycięstwo w etapie przyznano drugiemu na mecie Juanowi José Cobo.
  11. Etap pierwotnie wygrał Stefan Schumacher, jednak został zdyskwalifikowany za doping i zwycięstwo w etapie przyznano drugiemu na mecie Fabianowi Canellarze.
  12. DNF – nie ukończył (ang. Did Not Finished)
  13. DNS – nie startował (ang. Did Not Start)
  14. DSQ – dyskwalifikacja (ang. Disqualification)

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Le Dico Du Tour: Le Tour de France 2008 (fr.)
 • Bike Race Info: 2008 Tour de France (ang.)
 • Robert „Robbie” McEwen (ur. 24 lipca 1972 w Brisbane) - australijski kolarz szosowy, sprinter, wicemistrz świata. Trzykrotny zwycięzca klasyfikacji punktowej Tour de France (2002, 2004, 2006). Na swoim koncie ma ponad 20 wygranych etapów Giro d’Italia i Tour de France. W latach największej świetności uznawany za najszybszego sprintera na świecie. W 2002 roku zdobył srebrny medal w wyścigu ze startu wspólnego na mistrzostwach świata w Zolder. W zawodach tych lepszy był tylko Włoch Mario Cipollini. Australijczyk trzykrotnie startował w tej samej konkurencji na igrzyskach olimpijskich, najlepszy wynik osiągając w 2004 roku, kiedy na igrzyskach w Atenach był jedenasty.Luksemburg, Wielkie Księstwo Luksemburga (luks. Lëtzebuerg, Grousherzogdem Lëtzebuerg; niem. Luxemburg, Großherzogtum Luxemburg; fr. Luxembourg, Grand-Duché de Luxembourg) – państwo położone w Europie Zachodniej. Graniczy z Francją od południa, Niemcami od wschodu i z Belgią od zachodu i północy. Państwo członkowskie Unii Europejskiej oraz NATO.


  Podstrony: [1] [2] [3] 4 [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  David de la Fuente Rasilla (ur. 4 maja 1981 w Reinosa, Kantabria) – hiszpański kolarz szosowy, zawodnik tureckiej profesjonalnej grupy Torku Şeker Spor.
  Bram Tankink (ur. 3 grudnia 1978 w Haaksbergen) – holenderski kolarz szosowy, zawodnik grupy UCI ProTeams Belkin Pro Cycling Team.
  Alaksandr Kuczynski białorus. Аляксандр Кучынскі (ur. 27 października 1979 w Orszy) – białoruski kolarz szosowy, zawodnik grupy Team Katusha.
  Igrzyska olimpijskie – najstarsza i zarazem największa międzynarodowa impreza sportowa organizowana co 2 lata (na przemian letnie i zimowe) w różnych krajach, pod hasłem szlachetnego współzawodnictwa i braterstwa wszystkich narodów Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
  Jarosław Popowycz, ukr. Ярослав Попович (ur. 4 stycznia 1980 w Kalinowie) – ukraiński kolarz szosowy, zawodnik profesjonalnej grupy RadioShack-Leopard.
  Jérémy Roy (ur. 22 czerwca 1983 w Tours) – francuski kolarz szosowy, zawodnik należącej do dywizji UCI WorldTeams drużyny FDJ.
  Sebastian Lang (ur. 15 września 1979 w Erfurcie) – były niemiecki kolarz szosowy. Był zawodnikiem grupy Silence-Lotto, z końcem sezonu 2011 wycofał się z zawodowego kolarstwa.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.489 sek.