• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Torridge

  Przeczytaj także...
  Pancrasweek – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie Torridge. W 2011 civil parish liczyła 229 mieszkańców.Tetcott – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie Torridge. W 2011 civil parish liczyła 165 mieszkańców. Tetcott jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Tetecote/Tetecota.
  St Giles in the Wood – civil parish w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie Torridge. W 2001 miejscowość liczyła 566 mieszkańców.

  Torridgedystrykt w hrabstwie Devon w Anglii.

  Huish – wieś w Anglii, w Devon, w dystrykcie Torridge, w civil parish Merton. W 2001 civil parish liczyła 49 mieszkańców. Huish jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Hiwis/Hywis/Iwis/Ywis.Petrockstowe – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie Torridge. Leży 44 km na zachód od miasta Exeter i 288 km na zachód od Londynu.

  Miasta[ | edytuj kod]

 • Bideford
 • Great Torrington
 • Hartland
 • Holsworthy
 • Northam
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Abbots Bickington, Abbotsham, Alverdiscott, Alwington, Ashreigney, Ashwater, Beaford, Black Torrington, Bradford, Bradworthy, Bridgerule, Broadwoodwidger, Buckland Brewer, Buckland Filleigh, Bucks Mills, Bulkworthy, Clawton, Clovelly, Cookbury, Dolton, Dowland, East Putford, Frithelstock, Halwill, High Bickington, Hollacombe, Holsworthy Hamlets, Huish, Huntshaw, Landcross, Langtree, Little Torrington, Littleham, Luffincott, Merton, Milton Damerel, Monkleigh, Newton St Petrock, Northcott, Pancrasweek, Parkham, Peters Marland, Petrockstowe, Pyworthy, Roborough, St Giles in the Wood, St. Giles on the Heath, Shebbear, Sheepwash, Sutcombe, Tetcott, Thornbury, Virginstow, Weare Giffard, Welcombe, West Putford, Winkleigh, Woolfardisworthy, Yarnscombe.

  Holsworthy – miasto w Wielskiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Devon, w dystrykcie Torridge przy granicy z Kornwalią. Leży nad rzeką Deer, dopływem Tamar. Populacja miasta wynosi 2256 osób. W mieście działa jedyne centrum fermentacji anaerobowej w kraju, zmieniając obornik z fermy bydła w biogaz.Frithelstock – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie Torridge. Leży 54 km na północny zachód od miasta Exeter i 291 km na zachód od Londynu.
  Woolfardisworthy – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie Torridge. Leży 65 km na północny zachód od miasta Exeter i 303 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1123 mieszkańców.Dolton – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie Torridge. W 2011 civil parish liczyła 687 mieszkańców. Dolton jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Duveltone/Duveltona/Oueltone/Dueltona.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Bucks Mills – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie Torridge. Leży 64 km na północny zachód od miasta Exeter i 300 km na zachód od Londynu.
  Dowland – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie Torridge. W 2011 civil parish liczyła 266 mieszkańców. Dowland jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Duvelande/Duvelanda.
  Monkleigh – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie Torridge. W 2011 civil parish liczyła 379 mieszkańców. Monkleigh jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Lege/Lega.
  Halwill – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie Torridge. W 2011 civil parish liczyła 930 mieszkańców. Halwill jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Halgewelle/Halgewilla.
  Northam – miasto w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie Torridge. Leży 60 km na północny zachód od miasta Exeter i 290 km na zachód od Londynu. W 2001 miasto liczyło 11 632 mieszkańców.
  Merton – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie Torridge. W 2011 civil parish liczyła 349 mieszkańców. Merton jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Mertone/Mertona.
  Winkleigh – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie Torridge. W 2011 civil parish liczyła 1622 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.081 sek.