• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Toronto Star

  Przeczytaj także...
  Naomi Klein (ur. 5 maja 1970 r. w Montrealu) − kanadyjska dziennikarka, pisarka i aktywistka społeczna. Autorka książki No Logo, która stała się manifestem alterglobalizmu.Ontario – prowincja Kanady. Ontario jest najludniejszą i najprężniejszą ekonomicznie częścią Kanady. W granicach Ontario znajduje się stolica Kanady Ottawa, największe miasto Kanady Toronto, a także największa aglomeracja tzw. Golden Horseshoe. W 1855 stacjonujący tam żołnierze angielskiej armii wymyślili hokej na lodzie.
  Gazeta – rodzaj wydawnictwa ciągłego, czasopismo ukazujące się częściej niż raz w tygodniu, najczęściej codziennie (dziennik) – w rozumieniu wszystkich dni roboczych.

  Toronto Stargazeta codzienna w Toronto, mieście w Kanadzie w prowincji Ontario. Jest gazetą kanadyjską o największym nakładzie (ponad 400 tys. dziennie). Jest powszechnie dostępna w całej prowincji Ontario.

  Gazeta (początkowo znana jako Evening Star, a później Toronto Daily Star) została utworzona w 1892. Zarządzana przez Josepha Atkinsona od 1899, aż do jego śmierci w 1948.

  W 1971 Torronto Daily Star zmieniło nazwę na Toronto Star i przeniosło się do jednej z wież przy One Yonge Street i Queens Quay, a wcześniejszy budynek został zniszczony.

  Toronto – największe miasto Kanady położone w południowej części prowincji Ontario, której jest stolicą. Miasto pełni funkcję ekonomicznej i kulturalnej stolicy Kanady. W mieście Toronto mieszka 5 915 386 ludzi (2011).Pierre Berton (12 lipca 1920 - 30 listopada 2004), pisarz kanadyjski, autor 50 książek z historii Kanady, dziennikarz i osobowość telewizyjna. Pisał o historii i kulturze Kanady, religii, a także utwory popularne dla młodzieży i dzieci.

  Znani pracownicy Toronto Star (byli i obecni)[]

 • Ernest Hemingway
 • Naomi Klein
 • Pierre Berton
 • Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona dziennika "Toronto Star" • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.
  Ernest Miller Hemingway (ur. 21 lipca 1899 w Oak Park w stanie Illinois w USA, zm. 2 lipca 1961 w Ketchum w stanie Idaho) – pisarz amerykański, prozaik. Został laureatem Nagrody Pulitzera za opowiadanie "Stary człowiek i morze" w 1956 roku oraz Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w roku 1954. Miał pięcioro rodzeństwa: cztery siostry i brata.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.