• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Topless  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Strój kąpielowy – strój zaprojektowany do rekreacyjnego pływania i wypoczynku na kąpieliskach lub basenach. Wykonany ze specjalnego materiału. Jednym z rodzajów stroju kąpielowego jest bikini.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Uwarunkowania prawne[ | edytuj kod]

  W wielu krajach – zwłaszcza islamskich – opalanie się topless jest zakazane, np. w Kenii czy w Egipcie. Prawnie dopuszczone jest natomiast w wielu krajach Europy i w niektórych stanach Australii, choć tylko w wyznaczonych miejscach (najczęściej na plażach).

  W USA działa ruch na rzecz zalegalizowana toplesu pod nazwą „Topfreedom”. Jego głównym argumentem jest to, że prawo zezwala mężczyznom na przebywanie w miejscach publicznych z obnażoną klatką piersiową (dopiero od 1936 roku). Topless jest tolerowane na plaży w South Beach, dzielnicy Miami Beach oraz na plażach Kalifornii.

  Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.Egipt (arab. مصر Miṣr; dialekt egipski: Máṣr (/masˤɾ/); łac. Aegyptus, gr. Αίγυπτος Aígyptos), nazwa oficjalna Arabska Republika Egiptu (arab. جمهوريّة مصر العربيّة Dżumhurijjat Misr Al-Arabijja) – państwo położone w północno-wschodniej Afryce z półwyspem Synaj w zachodniej Azji. Egipt graniczy z Izraelem i Strefą Gazy na północnym wschodzie, Sudanem na południu i Libią na zachodzie. Od północy rozpościera się Morze Śródziemne, a na wschodzie Morze Czerwone.

  W 1992 roku Sąd Apelacyjny w Nowym Jorku doprowadził do zmiany prawa, które już zezwala kobietom na przebywanie w tym mieście topless jeśli nie biorą udziału w jakimkolwiek przedsięwzięciu komercyjnym. Wcześniej prawo do niekompletnego ubioru miały tylko kobiety karmiące. Prawo do stroju topless wykorzystywane jest w Nowym Jorku bardzo często przez kobiety w każdym wieku w celu wypoczynku na świeżym powietrzu, głównie w parkach i nad wodą.

  Kenia (Kenya, Republika Kenii, ang. Republic of Kenya, sua. Jamhuri ya Kenya) – państwo we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim. Państwo graniczy od północy z Somalią, Etiopią i Sudanem Południowym, od zachodu z Ugandą, a od południa z Tanzanią. Stolicą Kenii jest Nairobi.Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.

  W Polsce w lutym 2009 r. sąd uniewinnił dwie szczecinianki, które w maju 2008 r. opalały się topless na jednym z kąpielisk. Wcześniej kobiety przegrały proces w sądzie pierwszej instancji.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Judson Rosebush, Topless (No Top), Bikini Science [dostęp 2008-12-12] [zarchiwizowane z adresu 2008-12-16] (ang.).
  2. topless I – Słownik języka polskiego PWN. sjp.pwn.pl. [dostęp 2015-11-08].
  3. topless II – Słownik języka polskiego PWN. sjp.pwn.pl. [dostęp 2015-11-08].
  4. Judson Rosebush, Bottomless, Bikini Science [dostęp 2008-12-12] [zarchiwizowane z adresu 2008-10-13] (ang.).
  5. W sezonie letnim 2005 wywołano dyskusję w mediach, jakiej wielkości powinien być biust syrenki, która widoczna jest na herbie tego miasta.
  6. Nagi biust nikogo nie zgorszy, Dziennik.pl, 4 lutego 2009 [zarchiwizowane z adresu 2009-02-06].
  Wprost” – polski tygodnik społeczno-polityczny wydawany przez Platformę Mediową Point Group. Ukazuje się w formie drukowanej w poniedziałki.Mężczyzna – dojrzały płciowo męski osobnik z rodzaju Homo. Różnica w genotypie kobiety i mężczyzny (kobieta ma dwa chromosomy X, a mężczyzna chromosom X i chromosom Y) determinuje dymorfizm płciowy u ludzi.


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kobiecy Ruch Femen (ukr.. Жiночий рух Фемен) - ukraiński kobiecy niezarejestrowany ruch społeczny, utworzony w Kijowie w 2008.
  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.
  Język francuski (fr. langue française lub français) – język pochodzenia indoeuropejskiego z grupy języków romańskich. Jako językiem ojczystym posługuje się nim ok. 80 mln ludzi: ok. 65 mln Francuzów, ok. 4,5 mln Belgów (czyli 42%), ok. 1,5 mln Szwajcarów (czyli 20%), a także ok. 8 mln mieszkańców kanadyjskich prowincji Québec, Ontario i Nowy Brunszwik. Ok. 201 milionów osób na całym świecie używa francuskiego jako języka głównego (oszacowanie z 2009 r. według Organisation mondiale de la Francophonie), a 72 miliony jako drugiego języka codziennego (w tym krajach Maghrebu). Wiele z tych osób mieszka w krajach, w których francuski jest jednym z języków urzędowych, bądź powszechnie używanych (54 kraje). Paradoksalnie, w Algierii, Maroku, i Tunezji, gdzie nie ma statusu języka urzędowego, jest bardziej rozpowszechniony niż w wielu krajach Czarnej Afryki, w których jest jedynym językiem urzędowym.
  Bottomless – strój składający się jedynie z górnej części, odwrotność topless. Nazwa została utworzona analogicznie do nazwy topless. Słowo w języku angielskim składa się z dwóch słów: bottom – dół, tył, grunt i less – bez, mniej, minus i oznacza również bez dna, niewyczerpany.
  Karmienie piersią – najbardziej naturalny sposób żywienia noworodków i niemowląt. Zapewnia dziecku właściwy rozwój już od pierwszych chwil jego życia, kiedy w piersiach pojawia się siara – substancja bogata w ciała odpornościowe, białko, witaminy A i E, sole mineralne, oraz chroniąca piersi przed bakteriami. Skład pokarmu jest ściśle zindywidualizowany i dostosowany w pełni do potrzeb dziecka.
  Kobieta – dojrzały płciowo żeński osobnik z rodzaju Homo. Różnica w genotypie kobiety i mężczyzny (kobieta ma dwa chromosomy X, a mężczyzna chromosom X i chromosom Y) determinuje dymorfizm płciowy u ludzi.
  Lokal to wydzielona część budynku służąca na cele mieszkaniowe lub inne (np. usługowe, produkcyjne, handlowe oraz użytkowe np. garaże).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.