• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Too Much

  Przeczytaj także...
  Greatest Hits (Spice Girls) - kolekcja największych przebojów grupy Spice Girls, w składzie: Emma Bunton, Victoria Beckham, Geri Halliwell, Melanie Brown i Melanie Chisholm. Płyta miała promować reaktywacje zespołu i jest pierwszą płytą po "Forever", czyli po przerwie 7 lat. Album został nagrany wraz z wytwórnią Virgin. Album został wydany w 2007 roku, polską wersją zajęła się firma Emi Music Poland.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Mel B lub Melanie B, właśc. Melanie Brown (ur. 29 maja 1975 w Leeds) – brytyjska piosenkarka, aktorka i prezenterka telewizyjna, była wokalistka Spice Girls (pod pseudonimem Scary Spice).

  Too Much – siódmy studyjny singel popularnej żeńskiej popgrupy Spice Girls. Został wydany jako drugi utwór z albumu Spiceworld i jest jego pierwszą balladą popową.

  Utwór ten, będąc jednym z najpopularniejszych piosenek utworu, został uznany za „Christmas Number One” w 1997 (ten tytuł przypadł piosenką Spice Girls jeszcze w 1996 i 1998). Utwór posiada dwa „B-sidy”, wydawane w różnej formie ze sobą lub osobno, w zależności od daty i miejsca wydania. Piosenki te noszą tytuł „Outer Space Girls” i „Walk Of Life” – ten ostatni był wykonywany po części na Spiceworld Tour i umieszczony na soundtracku z serialu „Sabrina, nastoletnia czarownica”.

  Elton Hercules John (ur. 25 marca 1947 jako Reginald Kenneth Dwight w Londynie w dzielnicy Pinner) – brytyjski piosenkarz, kompozytor, pianista i okazjonalnie aktor. Współpracuje z tekściarzem Bernie Taupinem od 1967r. Do tej pory są autorami 30 albumów.Geri Halliwell, właśc. Geraldine Estelle Halliwell (ur. 6 sierpnia 1972 w Watford) - angielska wokalistka. Jej matka jest Hiszpanką, a ojciec pochodzi ze Szwecji. Ma 2 braci i 2 siostry. Studiowała Literaturę Angielską i Finanse. Ma córkę Bluebell Madonnę.

  Teledysk[ | edytuj kod]

  Muzyczne wideo zostało wyreżyserowane przez Howarda Greenhalgh'a, który reżyserował też teledyski dla Eltona Johna i Pet Shop Boys. Każda ze Spicetek posiada swoją idywizualną scenę, bazowaną na poszczególnej postaci z filmu:

 • Melanie Brown, czyli Scary Spice była na apokaliptycznej wojnie, postać była oparta na filmie `„Mad Max”.
 • Emma Bunton, czyli Baby Spice była w sypialni podczas burzy, a wokół niej lewitowały przedmioty – scena była oparta na filmie „Duch”.
 • Melanie Chisholm, czyli Sporty Spice znajdowała się w Chinatown, pośród walczących ludzi, co chwila włączając się do walki- scena oparta na filmie „Rok smoka”. Mel C śpiewa dwie solowe zwrotki, w przeciwieństwie do reszty Spice Girls, które śpiewały po jednej
 • Geri Halliwell, czyli Ginger Spice była „GildąRity Hayworth. Była to czarno biała scena.
 • Victoria Beckham, czyli Posh Spice była Kobietą Kotem, stojąc pośród wybuchającego centrum dowodzenia rakiety. Jej rola nawiązywała do „Powrotu Batmana”.
 • Certyfikaty[ | edytuj kod]

 • Wielka Brytania- Platyna
 • Francja- Srebro
 • Australia- Złoto
 • Ciekawostki[ | edytuj kod]

 • „Too Much” rozpoczyna debiutancki film Spice Girls, prezentowany na początkowym koncercie w „Top Of The Pops”
 • Utwór na trasie „Return Of The Spice Girls” został wykonany w wersji jazzowej – szybszej i żywszej.
 • „Too Much” został mianowany jednym z najlepszych utworów Spice Girls, będąc dodanym do albumu Greatest Hits.
 • Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.Victoria Caroline Beckham z domu Adams (ur. 17 kwietnia 1974 w Hertfordshire w Anglii) – brytyjska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i tancerka, w późniejszym czasie projektantka mody i perfum. Na świecie znana głównie jako celebrytka.
  Warto wiedzieć że... beta

  Spice Girls – brytyjska żeńska grupa muzyczna założona około 1994 roku, popularna głównie w drugiej połowie lat 90. XX wieku.
  Rok smoka (tytuł oryg. Year of the Dragon) – amerykański film kryminalny z 1985 roku w reżyserii Michaela Cimino, powstały na podstawie powieści Roberta Daleya.
  Spiceworld - drugi w kolejności wydania album muzyczny popularnego w latach 90. żeńskiego zespołu Spice Girls, w składzie Emma Bunton (Baby Spice), Melanie Chisholm "Mel C"(Sporty Spice), Melanie Brown "Mel B" (Scary Spice), Victoria Beckham (Posh Spice) i Geri Halliwell (Ginger Spice). Jest to ostatnia płyta z udziałem Ginger, po jej opublikowaniu Geri Halliwell opuściła zespół w 1998. Album zawiera 10 utworów.
  Kobieta-Kot (ang. Catwoman, jej alter ego – Selina Kyle) – fikcyjna postać (złoczyńca, bądź antybohater) znana z serii komiksów o przygodach Batmana, wydawanych przez DC Comics. Została stworzona przez Boba Kane’a i Billa Fingera, pierwszy raz pojawiła się (jako złoczyńca) w Batman vol. 1 #1 (wiosna 1940). Inspiracją dla Boba Kane’a były popularne amerykańskie aktorki filmowe lat 30. – Jean Harlow i Hedy Lamarr. Z biegiem lat postać ta ewoluowała i z antagonisty (włamywaczki i złodziejki, specjalizującej się w kradzieży przeważnie drogocennej biżuterii) stała się z jednym z sojuszników Batmana. Postać cechuje unikalne połączeniem kobiecego sex appelu z przestępczą przebiegłością, co czyni ją jedną z bardziej rozpoznawalnych postaci kobiecych w komiksie, a także tworów ówczesnej popkultury.
  Pet Shop Boys – brytyjska grupa muzyczna (duet), wykonująca muzykę pop, utworzona w 1981 roku. Duet tworzą: wokalista Neil Tennant i klawiszowiec Chris Lowe.
  Spice World (ang. Spice World) – brytyjska komedia muzyczna opowiadająca o pracowitym tygodniu z życia słynnego wówczas zespołu Spice Girls. Film ukazuje dni prób, występów, sesji zdjęciowych, wywiadów i konferencji, a wszystko to dzieje się przed pierwszym koncertem dziewcząt na żywo w prestiżowej sali Londynu: Royal Albert Hall.
  Gilda (ang. Gilda) – amerykański film w reżyserii Charlesa Vidora z 1946 roku. Jeden z najsłynniejszych fimów w dorobku aktorskim Rity Hayworth.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.734 sek.