• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tony Hawk's Pro Skater 2

  Przeczytaj także...
  Anthrax (ang. i łac.: dosł. wąglik) – amerykański zespół założony w Nowym Jorku w 1981 roku. Zaliczany obok zespołów Metallica, Slayer i Megadeth do wielkiej czwórki thrash metalu.Naughty by Nature - amerykański zespół tworzący hip-hop, w skład którego wchodzą Treach, Vin Rock i DJ Kay Gee. Zespół ten znany jest z takich przebojów jak "O.P.P" czy "Hip Hop Hooray".
  Komputer osobisty (ang. personal computer) – mikrokomputer przeznaczony przede wszystkim do użytku osobistego w domu i biurze. Służy głównie do uruchamiania oprogramowania biurowego, dostępu do zasobów Internetu, prezentacji treści multimedialnych (tekst, obrazy, dźwięki, filmy i inne), jak i gier.

  Tony Hawk’s Pro Skater 2komputerowa gra zręcznościowa wyprodukowana przez Neversoft i Treyarch oraz wydana w 2000 przez Activision. Jest to druga gra z serii Tony Hawk’s Pro Skater. Początkowo została wydana na PlayStation, z której potem przekonwertowano ją na platformy Nintendo 64, Dreamcast, Mac OS i komputery osobiste.

  Nintendo 64, N64 – domowa konsola gier telewizyjnych stworzona przez firmę Nintendo. Premiera konsoli w Japonii miała miejsce 23 czerwca 1996 roku, w Ameryce Północnej – 29 września 1996, a w Europie – 1 marca 1997 roku. Oficjalnie prace nad konsolą rozpoczęły się 23 sierpnia 1993. W tym dniu bowiem poinformowano o podpisaniu umowy między firmami Nintendo i Silicon Graphics, w której była mowa o projekcie "Reality", mającym na celu stworzenie nowej konsoli do gier. Początkowo konsola miała się nazywać Ultra 64 i miała kosztować około 300 dolarów. Trudno było w to uwierzyć ze względu na niedawną premierę 32-bitowej konsoli 3DO Interactive Multiplayer, która kosztowała aż 699 dolarów i z tego powodu pojawiały się złośliwe uwagi aby zmienić nazwę projektu na "Unreality" (nierealny). Dzięki tej współpracy powstała pierwsza 64-bitowa konsola o możliwościach przewyższających dostępne wtedy na rynku konsole w tym jej głównego rywala Sony PlayStation.PlayStation (PS, popularnie zwane także – PSX) (jap. プレイステーション, pureisutēshon; pol. dosł. StacjaGier) – 32-bitowa konsola do gier wideo, wyprodukowana w Japonii przez firmę Sony Computer Entertainment, zaprojektowana przez Kena Kutaragiego.

  Podczas gry gracz wciela się w profesjonalnego skatera i wykonuje dane przez twórców misje, za które nagrodą są pieniądze. Za zdobyte pieniądze można zwiększać współczynniki umiejętności oraz kupować lepsze deskorolki. THPS 2 była pierwszą grą w serii, w której wprowadzono trik o nazwie manual.

  Treyarch – studio tworzące gry komputerowe, podległe Activision, założone w 1996 roku przez Petera Akemanna i Doğana Köslü (né Don Likeness), później w 2001 przejęte przez Activision. Są m.i. twórcami gier t.j. Call of Duty: World at War oraz Call of Duty: Black Ops. Studio znajduje się w Santa Monica w Kalifornii.Activision, Inc. – wydawca i producent gier komputerowych. Firma została założona 1 października 1979. Ich pierwsze produkty były wydawane na kartridżach na konsolę Atari 2600. Obecnie jest drugim (po Electronic Arts) co do wielkości wydawcą gier komputerowych i wideo na świecie.

  Pro Skater 2x[ | edytuj kod]

  Tony Hawk’s Pro Skater 2x została wydana na konsolę Xbox. Gra ta łączyła dwie pierwsze części serii – Tony Hawk’s Pro Skater i Tony Hawk’s Pro Skater 2. Dodatkowo zawierała nowe misje i poziomy oraz poprawioną oprawę graficzną.

  Soundtrack[ | edytuj kod]

  1. Papa Roach – „Blood Brothers"
  2. Anthrax i Public Enemy – „Bring The Noise"
  3. Rage Against the Machine – „Guerilla Radio"
  4. Naughty by Nature – „Pin the Tail on the Donkey"
  5. Bad Religion – „You"
  6. Powerman 5000 – „When Worlds Collide"
  7. Millencolin – „No Cigar"
  8. High and Mighty – „B-Boy Document"
  9. Dub Pistols – „Cyclone"
  10. Lagwagon – „May 16th"
  11. Styles of Beyond – „Subculture"
  12. Consumed – „Heavy Metal Winner"
  13. Fu Manchu – „Evil Eye"
  14. Alley Life – „Out With the Old"
  15. Swingin' Utters – „Five Lessons Learned"

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Tony Hawk’s Pro Skater 2 - recenzja gry (pol.). Gry-Online, 2001-02-22. [dostęp 2014-09-26].
  2. David Smith: Tony Hawk’s Pro Skater 2 (ang.). IGN, 2000-09-19. [dostęp 2014-09-26].
  3. Tony Hawk’s Pro Skater 2 PC (ang.). Metacritic. [dostęp 2014-09-26].
  Bad Religion – amerykańska grupa punk rockowa, utworzona w Kalifornii w 1979 r. przez Grega Graffina (wokal), Bretta Gurewitza (gitara) oraz Jaya Bentleya (bas) i Jaya Ziskrouta (perkusja). Od początku Bad Religion krytykuje "amerykański sen", a nazwa zespołu "zła religia" oznacza sprzeciw wobec wszelkiej zorganizowanej religii.Mac OS – system operacyjny komputerów Macintosh. Od wydania wersji 10.0 (OS X), starsze wersje znane są jako Mac OS Classic.
  Warto wiedzieć że... beta

  Dub Pistols – zespół, który gra muzykę typu dub, czyli przeważnie brzmienie basu oraz perkusji, zaliczana jest ona również do gatunku reggae. Grupa została założona w 1996 roku przez producenta i znanego londyńskiego dj’a, Barry’ego Ashwortha. W skład wchodzi wcześniej wymieniony założyciel, Jason O’Brian i DJ Stix.
  Jazda na deskorolce (ang. skateboarding) – aktywność, w której wykonuje się różne triki na deskorolce. Osobę uprawiającą tę aktywność nazywamy skaterem (lub skateboarderem; w języku angielskim skater oznacza także osobę jeżdżącą na rolkach, hulajnodze lub rowerze tzw. BMX). Zawody deskorolkowe rozgrywane są zazwyczaj w określonych kategoriach, zależnie od przeszkód na jakich się odbywają: Bowl (zawody w bowlu – w specjalnym betonowym wgłębieniu, przypominającym pusty basen), Vert (na drewnianych bądź betonowych rampach i minirampach), Skatepark (na zwyczajnych skateparkowych przeszkodach) oraz Street (na przeszkodach „naturalnych” stworzonych przez drobną lub średnią architekturę, lub też na specjalnie zbudowanych imitujących takowe).
  Public Enemy - jeden z pierwszych i najbardziej znaczących dla gatunku składów hip hopowych pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, powstały w na początku lat 80. Pomysłodawcą projektu był Chuck D, który wymyślił i przedstawił koncepcję zespołu, po propozycji współpracy ze strony Rick Rubina (szefa wytwórni Def Jam). Zespół od zawsze przekazywał swoje zdanie na kontrowersyjne tematy. Rick Rubin był bardzo zaangażowany w uświadamianie czarnej ludności z USA, przy jednoczesnym i nieustannym krytykowaniu polityki rządu swego kraju wobec kolorowej mniejszości. Chuck wpadł na pomysł połączenia swych sił z innymi ludźmi o podobnych poglądach.
  Millencolin – skate-punkowy zespół założony w październiku 1992 przez Erika Ohlssona, Mathiasa Färma i Nikolę Sarcevica w Örebro w Szwecji. Fredrik Larzon dołączył do grupy w 1993. Millencolin jako słowo pochodzi od skateboardingowego triku melancholy (znanego też jako "sad air"), a taką nazwę wybrali ze względu na ich pasję do skateboardingu (każdy członek zespołu uprawia skateboarding). Zespół wydaje płyty w Stanach Zjednoczonych dzięki Epitaph Records. Poza Stanami wydawane są dzięki Burning Heart Records.
  Styles of Beyond – amerykańska grupa hip-hopowa, w której skład wchodzą Ryan Maginn (Ryu), Takbir Bashir (Takbir), Colton Fisher (DJ Cheapshot) i Vin Skully.
  Port – wersja programu komputerowego na inną platformę sprzętową bądź programistyczną, zazwyczaj na inną architekturę procesora lub system operacyjny. Port powstaje w wyniku przeniesienia już istniejącego kodu, ogólniej można mówić o implementacji danego programu na inną platformę.
  Powerman 5000 – amerykańska grupa muzyczna wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową, założona w 1991 roku. Zespół wydał dziesięć albumów, z których ich drugi zatytułowany Tonight the Stars Revolt! z 1999 roku był najlepiej sprzedawanym, jednocześnie znajdując się na 29. pozycji na liście Billboard 200. Wokalista i frontman zespołu – Spider One, jest młodszym bratem innego muzyka metalowego – Roba Zombie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.102 sek.