• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tonbridge and Malling

  Przeczytaj także...
  Shipbourne – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tonbridge and Malling. Leży 18 km na zachód od miasta Maidstone i 41 km na południowy wschód od centrum Londynu.Wateringbury – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tonbridge and Malling. Leży 8 km na zachód od miasta Maidstone i 48 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 2015 mieszkańców.
  Trottiscliffe – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tonbridge and Malling. Leży 13 km na północny zachód od miasta Maidstone i 40 km na południowy wschód od centrum Londynu.
  Zamek Tonbridge
  Klasztor w Aylesford założony w XIV wieku

  Tonbridge and Malling District - dystrykt w Anglii, w zachodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w West Malling.

  Dystrykt ma powierzchnię 240.1 km, od północy graniczy z dystryktami Gravesham i Medway, od zachodu z dystryktem Sevenoaks, od południa z dystryktem Tunbridge Wells, zaś od wschodu z dystryktem Maidstone w hrabstwie Kent. Zamieszkuje go 120 805 osób.

  Na terenie dystryktu znajduje się zamek Tonbridge. Ponadto w Tonbridge mieści się jeden z kampusów University of Kent.

  Aylesford – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tonbridge and Malling. Leży 5 km na północny zachód od miasta Maidstone i 48 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 4548 mieszkańców.Borough Green – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tonbridge and Malling. Leży 16 km na zachód od miasta Maidstone i 39 km na południowy wschód od centrum Londynu.

  Podział administracyjny[]

  Dystrykt obejmuje miasta Snodland, Tonbridge oraz 26 civil parish:

  Dystrykt dzieli się na 26 okręgów wyborczych:

  Demografia[]

  W 2011 roku dystrykt Tonbridge and Malling miał 120 805 mieszkańców. Zgodnie ze spisem powszechnym z 2011 roku dystrykt zamieszkiwało 379 osób urodzonych w Polsce.

  Borough of Gravesham - dystrykt w Anglii, w północno-zachodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Gravesend.Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.

  Podział mieszkańców według grup etnicznych na podstawie spisu powszechnego z 2011 roku:

  Podział mieszkańców według wyznania na podstawie spisu powszechnego z 2011 roku:

 • Chrześcijaństwo - 63,7%
 • Islam – 0,6%
 • Hinduizm – 0,4%
 • Judaizm – 0,1%
 • Buddyzm – 0,4%
 • Sikhizm – 0,1%
 • Pozostałe religie – 0,3%
 • Bez religii – 27,3%
 • Nie podana religia – 7,0%
 • Transport i komunikacja[]

  stacja kolejowa Tonbridge

  Na terenie dystryktu znajdują się następujące stacje kolejowe:

  Offham – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tonbridge and Malling. Leży 11 km na zachód od miasta Maidstone i 43 km na południowy wschód od centrum Londynu. Miejscowość liczy 732 mieszkańców.Borough of Medway - dystrykt o statusie borough i unitary authority w hrabstwie ceremonialnym Kent w Anglii, nad rzeką Medway. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Chatham.
 • Aylesford
 • Barning
 • Borough Green & Wrotham
 • East Malling
 • Hildenborough
 • New Hythe
 • Snodland
 • Tonbridge
 • West Malling
 • Przez dystrykt przechodzą autostrady M2, M20 i M26 a także drogi A20 i A21 łączące odpowiednio Dover i Hastings z centrum Londynu.

  Inne miejscowości[]

  Addington, Aylesford, Beltring, Birling, Blue Bell Hill, Borough Green, Branbridges, Burham, Ditton, East Peckham, Eccles, Hildenborough, Ightham, Kings Hill, Leybourne, Mereworth, Offham, Platt, Ryarsh, Shipbourne, Stansted, Trottiscliffe, Tudeley, Wateringbury, West Peckham, Wouldham, Wrotham, Wrotham Heath.

  Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.West Peckham – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tonbridge and Malling. Leży 14 km na zachód od miasta Maidstone i 43 km na południowy wschód od centrum Londynu.

  Przypisy

  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Ditton – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tonbridge and Malling. Leży 6 km na północny zachód od miasta Maidstone i 47 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 4753 mieszkańców.Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Borough of Maidstone - dystrykt w Anglii, w środkowej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Maidstone.
  Addington – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tonbridge and Malling. Leży 13 km na zachód od miasta Maidstone i 41 km na południowy wschód od centrum Londynu.
  Borough of Tunbridge Wells - dystrykt w Anglii, w południowej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Royal Tunbridge Wells.
  Tonbridge - miasto w angielskim hrabstwie Kent, położone nad rzeką Medway, w przybliżeniu 4 mile od Royal Tunbridge Wells, 12 mil na południowy zachód od Maidstone i 25 mil na południowy wschódu od Londynu.
  Branbridges – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tonbridge and Malling. Leży 14 km na południowy zachód od miasta Maidstone i 50 km na południowy wschód od centrum Londynu.
  West Malling – miasto w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tonbridge and Malling. Leży 9 km na zachód od miasta Maidstone i 45 km na południowy wschód od centrum Londynu.
  Sevenoaks District - dystrykt w Anglii, w zachodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Sevenoaks.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.102 sek.