• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tomiya

  Przeczytaj także...
  Honsiu (jap. 本州, Honshū) – największa, a tym samym główna wyspa Japonii. Na północy cieśnina Tsugaru oddziela ją od Hokkaido, na południu Morze Wewnętrzne od Sikoku, a na południowym zachodzie po drugiej stronie cieśniny Shimonoseki leży wyspa Kiusiu. Honsiu jest siódmą co do wielkości wyspą na świecie.Prefektura Miyagi (jap. 宮城県, Miyagi-ken) - prefektura znajdująca się w regionie Tōhoku w Japonii. Jej stolicą jest miasto Sendai.
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.

  Tomiya (jap. 富谷市 Tomiya-shi) – miasto w Japonii, w prefekturze Miyagi, na wyspie Honsiu.

  Historia[ | edytuj kod]

  1 kwietnia 1889 roku, wraz z wdrożeniem przepisów miejskich i w wyniku połączenia 12 wiosek powstała wioska Tomiya. 1 kwietnia 1963 roku wioska zdobyła status miasteczka, a 10 października 2016 roku – status miasta.

  Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Populacja[ | edytuj kod]

  Zmiany w populacji terenu miasta w latach 1950–2015:

      Liczba mieszkańców w latach
      Źródło:

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Japan: Miyagi (ang.). citypopulation.de. [dostęp 2019-06-08].
  2. 平成18年第4回富谷町議会定例会会議録(第1号) (jap.). tomiya-city.miyagi.jp. [dostęp 2019-06-08].
  3. 2016市制施行 (jap.). tomiya-city.miyagi.jp. [dostęp 2019-06-08].
  4. わかりやすい富谷市人口統計!宮城県黒川郡富谷町市制施行記念【2016】 (jap.). fc2.com. [dostęp 2019-06-10].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona miasta (jap.)
 • Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.